خبر
فلزات غیرآهنی   مواد معدنی  
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس مطرح کرد:

روند رو به رشد تقاضا در فلزات آهنی و غیرآهنی

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این‌که حفاری عمقی در ایران تاکنون ناچیز بوده است گفت که مصرف سرانه فلزات در دنیا نشان‌دهنده روند رو به رشد تقاضا در فلزات آهنی و غیرآهنی است و کشور ما نیز باید در این زمینه برنامه‌ریزی داشته باشد.

به گزارش می متالز، «هشتمین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران» صبح امروز با حضور ۱۸ کشور جهان در سه بخش اصلی اکتشاف، استخراج و فرآوری همراه با نمایشگاه جانبی با مشارکت ۱۳۰ شرکت داخلی و خارجی، با حضور مقامات مختلف دولتی و بخش خصوصی در محل شبستان مصلی بزرگ امام خمینی (ره) افتتاح شد.

این رویداد معدنی از سوی سازمان نظام مهندسی معدن ایران، با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار می‌شود و کشورهای ایتالیا، آلمان، روسیه، آفریقای جنوبی، ترکیه، چین، کره، ژاپن، هلند، سوئد، بلژیک، اسپانیا، چک، لهستان، رومانی، کانادا، پاکستان و هند در آن حضور و مشارکت دارند.

در این مراسم، اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، با اشاره به لزوم تغییر نگرش در سرمایه‌گذاری صنایع، تصریح کرد: مصرف سرانه فلزات در دنیا نشان‌دهنده روند رو به رشد تقاضا در فلزات آهنی و غیر آهنی است و کشور ما نیز باید در این زمینه برنامه ریزی داشته باشد.

وی مصرف مس در کشور را ۱.۲ کیلوگرم به ازای هر نفر عنوان کرد و گفت: میزان درآمد سرانه کشورها و رشد اقتصادی آن‌ها با تقاضای جهانی برای فلزات کاملا همبستگی دارد.

همچنین به گفته مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، میزان تقاضای مس به دلیل سرمایه گذاری در بخش زیرساخت‌ها در دنیا و تغییر خودروهای بنزینی به برقی افزایشی است.

سعدمحمدی مصرف نفت دنیا را در حال حاضر ۳۶ درصد عنوان کرد و گفت که طبق پیش‌بینی‌ها بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال ۲۰۵۰ که این درصد به ۱۳ کاهش می یابد.

وی با بیان این‌که فلز مس جز ۱۰ عنصر اول استراتژی دنیا است، کیفیت مس ایران را در بالاترین کیفیت جهانی دانست و گفت: در ۵۵ سال گذشته مجموعا ۶ میلیون متر حفاری عمقی در کشور انجام شده که بسیار ناچیز است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران  با اشاره به لزوم جهت‌دهی سرمایه‌گذاری در مسیر صحیح، اظهار کرد: بسیاری از سرفصل‌های دروس برای رشته مهندسی معدن هنوز تعریف نشده یا به درستی تدوین نشده است. مدل‌های اکتشافی ما نیز باید برای کاهش هزینه و افزایش بهره وری به دنیا نزدیک شود و برای رقابت در دنیا باید همگام با تکنولوژی حرکت کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ورود بخش خصوصی به اکتشافات معدنی

می متالز - رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از بزرگ‌ترین آزادسازی و واگذاری محدوده‌های اکتشافی کشور تا پایان سال‌جاری خبر داد.
 تا پایان شهریور ماه 98 محقق شد؛

افزایش بیش از 19 درصدی تعداد معادن فعال استان بوشهر

می متالز - رییس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، گفت: طبق وضعیت موجود تا پایان شش ماهه نخست امسال، تعداد 117 فقره معدن فعال با اشتغال یک هزار و 187 نفر در این استان مشغول به فعالیت هستند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد 19.3 درصد افزایش داشته است.
 رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور خبر داد:

رخداد بزرگترین آزادسازی محدوده‌های اکتشافی کشور تا پایان سال جاری

می متالز - سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در آستانه‌ شصتمین سال فعالیت خود، بزرگترین آزادسازی و واگذاری محدوده‌های اکتشافی کشور را تا پایان سال جاری به انجام می‌رساند.
 معاون وزیر صمت اعلام کرد:

سهم ۳۳ درصدی بخش معدن در صادرات

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پنج ماهه نخست امسال سهم بخش معدن و صنایع معدنی در صادرات غیرنفتی به ۳۳ درصد رسید، درحالی که دوره مشابه سال گذشته این میزان ۲۰ درصد بود.
 

بازدید رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از هشتمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی ایران

می‌متالز - دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان صبح امروز به همراه جمعی از معاونان و مدیران خود از هشتمین نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی در مصلای امام خمینی بازدید کرد.
 پیشنهاد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور

لزوم مدیریت یکپارچه و نگهداشت داده‌های زمین‌شناسی و اکتشافی کشور در پایگاه داده‌های علوم‌زمین

می‌متالز - سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بنا به وظیفه حاکمیتی و بر اساس ماده 8 اساسنامه خود و با توجه به ماده 157 قانون برنامه پنجم توسعه و قانون تمرکز امور صنعت و معدن مصوب سال 1379 موظف است داده‌های حاصل از فعالیت‌های زمین‌شناسی و اکتشافی را در پایگاه جامع علوم‌زمین ذخیره‌سازی و منتشر کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما