خبر
بورس و سهام   پالایشگاه  
مدیر عامل "شتران" اعلام کرد:

پیش بینی بهبود عملکرد صنعت پتروپالایشی ها در نیمه دوم سال

می متالز - مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با اشاره به افزایش میزان مصرف سوخت کشور در ۶ ماهه دوم، وضعیت فروش فرآورده های پتروشیمی و پالایشی را در نیمه دوم سال افزایشی ارزیابی کرد.

به گزارش می متالز، لطف الله هنگی درباره شرایط پیش روی صنایع پتروشیمی و پالایشی در نیمه دوم سال گفت: با وجود این که معمولا در تابستان با مصرف زیاد بنزین مواجه هستیم، اما همواره این مصرف به همراه مصرف نفت خام و سایر سوخت ها در فصل پاییز و زمستان افزایش می یابد. بر این اساس طبق روال هر سال انتظار افزایش تقاضا در فرآورده های پتروپالایشی و افزایش فروش آنها را داریم.

وی تاثیر این فروش را بر تقاضای سهام پتروشیمی و پالایشی بدیهی دانست و با تاکید بر سهم قابل توجه سهام شرکت های مذکور در بازار سرمایه خاطرنشان کرد: سهام این شرکت ها با انتشار گزارش های خوب یا انتظار انتشار این گزارش ها در بازار طرفداران خود را دارد. ضمن این که، حرکت این صنایع همواره بر حرکت شاخص نیز موثر است و همواره با رشد بازار نیز همراه بوده است.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با اشاره به صحبت بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت گفت: همان طور که وزیر نفت نیز اعلام کردند قرار است با سرمایه گذاری این دو شرکت پالایشی در بندرسیراف پروژه ساخت پالایشگاه میعانات گازی و پتروپالایشی اجرایی شود که با توجه به سودآوری ۵ تا ۱۰ برابری پتروپالایشی ها نسبت به پالایشی ها، سود خوبی را عاید هر دو شرکت خواهد کرد. بر این اساس برنامه های پیش رو می تواند نوید دهنده رشد سهام این صنعت در بازار سرمایه نیز باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گزارش عملکرد امروز بازار سرمایه؛

اقبال از سهم‌های کوتوله‌ بازار رخت بست

می متالز - بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد سرمایه‌های خود را درگیر این سهم‌ها کرده‌اند و روند قیمت سهام گروه بانکی جهت‌دهی خاصی به معاملات روزانه می‌دهد.
 

پالایشی‌ها در سوراخ تابلو می‌دمند

می متالز - اخبار درگوشی که از لابه‌لای دفاتر گزارش پالایشی‌ها زمزمه می‌شد شایعاتی از نوع دمیدن در کوره بازار سرمایه و الو‌گرفتن رشد شعله‌های شاخص کل را خواهد داشت.
 

عرضه صکوک اجاره ۷۵۰۰ میلیارد ریالی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

می متالز - با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) به مبلغ ۷,۵۰۰ میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران طی روزهای آتی عرضه عمومی خواهد شد.
 مدیریت نظارت برنهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار:

صندوق‌ «املاک و مستغلات» در راه است

می متالز - محمدرضا معتمد: « در حال حاضر ۲۱۹ صندوق با حدود ۱۸۰ هزار میلیارد تومان منابع وجود دارد. در این صندوق‌ها نزدیک به دو میلیون و ۱۵۰ هزار نفر سرمایه گذار حقیقی و حقوقی حضور دارند.»
 پیش گشایش؛

انتظار افزایش عرضه‌ها در قیمت‌های مثبت

می متالز - با توجه به رشد قابل توجه بازار در معاملات دیروز امروز و به طور منطقی انتظار افزایش عرضه‌ها در قیمت‌های مثبت وجود خواهد داشت.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

بنیادی‌ها، بازیگران رالی آخر صعودی بازار

می متالز - مدیر سرمایه گذاری شرکت مشاور تامین سرمایه نوین گفت: گروه پالایشی، فلزات اساسی و معدنی و همچنین گروه بانکی و سهم شرکت‌هایی که برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را در دست اجرا دارند، از جمله گزینه های مستعد رشد هستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما