خبر
بورس و سهام   پالایشگاه  
مدیر عامل "شتران" اعلام کرد:

پیش بینی بهبود عملکرد صنعت پتروپالایشی ها در نیمه دوم سال

می متالز - مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با اشاره به افزایش میزان مصرف سوخت کشور در ۶ ماهه دوم، وضعیت فروش فرآورده های پتروشیمی و پالایشی را در نیمه دوم سال افزایشی ارزیابی کرد.

به گزارش می متالز، لطف الله هنگی درباره شرایط پیش روی صنایع پتروشیمی و پالایشی در نیمه دوم سال گفت: با وجود این که معمولا در تابستان با مصرف زیاد بنزین مواجه هستیم، اما همواره این مصرف به همراه مصرف نفت خام و سایر سوخت ها در فصل پاییز و زمستان افزایش می یابد. بر این اساس طبق روال هر سال انتظار افزایش تقاضا در فرآورده های پتروپالایشی و افزایش فروش آنها را داریم.

وی تاثیر این فروش را بر تقاضای سهام پتروشیمی و پالایشی بدیهی دانست و با تاکید بر سهم قابل توجه سهام شرکت های مذکور در بازار سرمایه خاطرنشان کرد: سهام این شرکت ها با انتشار گزارش های خوب یا انتظار انتشار این گزارش ها در بازار طرفداران خود را دارد. ضمن این که، حرکت این صنایع همواره بر حرکت شاخص نیز موثر است و همواره با رشد بازار نیز همراه بوده است.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با اشاره به صحبت بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت گفت: همان طور که وزیر نفت نیز اعلام کردند قرار است با سرمایه گذاری این دو شرکت پالایشی در بندرسیراف پروژه ساخت پالایشگاه میعانات گازی و پتروپالایشی اجرایی شود که با توجه به سودآوری ۵ تا ۱۰ برابری پتروپالایشی ها نسبت به پالایشی ها، سود خوبی را عاید هر دو شرکت خواهد کرد. بر این اساس برنامه های پیش رو می تواند نوید دهنده رشد سهام این صنعت در بازار سرمایه نیز باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس بازار سرمایه بررسی کرد:

کرونا و سرمایه گذاران ریسک گریز!

می متالز - میانگین ارزش معاملات روزانه سهام از ۶ هزار میلیارد تومان، که معادل ۳/ ۰ درصد کل نقدینگی کشور می باشد، عبور کرده است.
 خوب‌ها و بد‌های هفته را بشناسید:

سرایت سرعت عمل بالای "کحافظ" به تابلوی معاملات

می متالز - در روز‌هایی که در صحبت‌های عادی مردم بورس زیاد شنیده می‌شود، برخی سهم‌ها که حباب گونه رشد کردند در حال اصلاح هستند و برخی دیگر قصد کوتاه آمدن ندارند و شتاب بالایی برای ثبت بازدهی از خود نشان می‌دهند.
 کارشناسان بازار سرمایه تاکید کردند:

نرخ ارز به کام فلزی‌ها اما صادرات...

می متالز - روند افزایش نزخ دلار منطقی بوده ، بازار نیز بر این اساس رشد کرده و این روند ادامه دار است.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

استقبال "فلزی‌ها" از چاشنی رشد نرخ دلار

می متالز - مدیرعامل کارگزاری آگاه گفت: در حال حاضر با توجه به حجم عرضه و تقاضای دلار در بازار؛ افزایش نرخ آن را شاهد هستیم.
 کارشناس بازار سرمایه تاکیدکرد:

جنس بازی در "بورس" عوض شد!

می متالز - ریسک نگهداری پول نقد به مراتب بیشتر از ریسک خرید و نگهداری سهام است. در این شرایط، فروش سهام توجیه ندارد؛ مگر پول حاصل از فروش سهام را در کدام بازار موازی می‌توان سرمایه‌گذاری کرد که بازدهی مشابه بازار سرمایه داشته باشد؟!
 

فاز نهایی مجموعه آزمایشگاهی فولاد اکسین با حضور وزیر نفت افتتاح شد

می متالز - وزیر نفت به همراه جمعی از مسوولان از خط تولید ورق های عریض و ورق های API (مورد استفاده در صنایع نفت و گاز) فولاد اکسین بازدید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما