خبر
سرمایه گذاری  
وزیر صمت در بازدید از کلانتری 107 و دیدار با رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ:

پرسنل نیروی انتظامی در حفظ امنیت خدوم و زحمت کش هستند/ سرمایه گذاری در تولید به امنیت نیاز دارد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مهمترین خدمتی که دولت و نظام می تواند انجام دهد، حفظ امنیت است و پرسنل نیروی انتظامی در این عرصه خدوم و زحمت کش هستند.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی در بازدید از کلانتری 107 فلسطین تهران و دیدار با سردار کیوان ظهیری «رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ» و کارکنان مجموعه خدوم نیروی انتظامی در این کلانتری، بیان کرد: البته این امنیت کنونی کشورمان به راحتی به دست نیامده و برای رسیدن به آن فداکاری های بسیاری شده است.

او با تأکید بر اینکه اکنون در منطقه، امن ترین کشور هستیم، گفت: برای ایجاد امنیت در کشور عزیزمان 300 هزار شهید دادیم که تا همیشه مدیون این جانفشانی‌ها و ایثارگری‌ها هستیم.

 

سرمایه گذاری در تولید به امنیت نیاز دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به موضوع امنیت در حوزه فعالیت تخصصی وزارتخانه، بیان کرد: سرمایه گذاری در این حوزه جایی می رود که امنیت و بازدهی داشته باشد و موضوع امنیت در این حوزه خیلی مهم است.

رحمانی با یادآوری شرایط سخت تحریمی که دشمن برای کشورمان به وجود آورد، گفت: در یکسال گذشته شرایط خاصی داشتیم، دشمن مترصد آن بود که با اعمال تحریم ها کارخانجات ما تعطیل شوند اما نگذاشتیم این اتفاق بیفتند و از این جنگ اقتصادی پیروزمندانه بیرون آمدیم.

 

در موضوع خودرو از روز اول با مردم صادق بودیم

او در خصوص وضعیتی که در موضوع خودرو به وجود آمده بود، نیز توضیح داد: خودروسازان بیش از یک میلیون خودرو را پیش فروش کرده بودند، اما مشکلاتی پیش آمد که نتوانستند این خودروها را در موعد مقرر تحویل بدهند ، ولی ما از روز اول بنا را بر این نهادیم که با مردم روراست باشیم و واقعیتها را برای مردم بگوییم و مردم نیز پذیرفتند و این قضیه مدیریت شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه در خصوص خودرو به قول‌هایی که داده بود جامه عمل پوشاندیم، تصریح کرد: با یک برنامه ریزی خوب، تولید را افزایش دادیم و خودروسازان را مکلف کردیم که به تعهدات خود بر مبنای همان قیمت اولیه مورد تعهد در قراردادها عمل کنند.

 

مواظب هستیم که حقوق مصرف کننده رعایت بشود

رحمانی با اشاره به دیگر برنامه ها و تدابیر برای حمایت از مردم، بیان کرد: از سازمان حمایت خواستیم تا قراردادها را مورد نظارت قرار دهد، قیمت‌ها را کنترل کردیم و روزانه قیمت 100 قلم کالای اساسی و موردنیاز مردم را در بازار مورد رصد قرار می دهیم و مواظب هستیم که حقوق مصرف کننده رعایت بشود و قیمت ها افزایش نیابد.

او در ادامه اضافه کرد: حتی در برخی موارد قیمت برخی کالاهای کشاورزی آنقدر پایین آمد که ممکن بود به تولیدکننده و کشاورز ضربه وارد شود، پس در این خصوص با وزارت جهاد کشاورزی برای خرید تضمینی این محصولات به توافق رسیدیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین راه اندازی و تکمیل سامانه های الکترونیکی را گام مهم دیگری برای صیانت از حقوق مصرف کنندگان و مردم عزیز کشورمان دانست.

رحمانی با اعلام اینکه روند تولید و شاخص قیمت ها در کشور رو به بهبودی است، بیان کرد: در شهریور ماه امسال 12 درصد قیمت هزینه های تولید کننده کاهش داشت که این شاخص مهم بر روی قیمت مصرف کننده در ماه‌های آتی خود را به خوبی نشان می‌دهد و این را مرهون امنیت موجود در کشور عزیزمان هستیم.

 

خدمت گزاری مردم، افتخار بزرگی است

همچنین رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در سخنان کوتاهی در این دیدار گفت: پرسنل نیروی انتظامی شبانه روز برای حفظ و ایجاد امنیت تلاش می کنند.

سردار کیوان ظهیری با اعلام اینکه خدمت گزاری به آحاد مردم افتخار بزرگی برای ماست، گفت: خود را از مردم و جزیی از مردم می دانیم و در پیشبرد اهدافمان رویکرد اقتدار و مهربانی داریم و با علم پلیسی و قدرت استانداردسازی رفتاری می دانیم کجا برخورد مقتدرانه و در کجا برخورد مهربانانه داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 از سوی سازمان بورس صادر شد:

"ونیرو" یک گام به سوی افزایش سرمایه

می متالز - مجوز افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری نیرو صادر شد.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت، تولیدکنندگان ملزومات بهداشتی را فراخواند:

اتحاد تولیدکنندگان برای تامین امنیت بهداشتی مردم

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در راستای اهتمام این وزارتخانه برای تامین ملزومات بهداشتی، مواد شوینده و ضد عفونی کننده در سطح کشور، تولیدکنندگان این حوزه را فراخواند و در نشستی مشترک که با حضور سخنگوی دولت انجام شد، مسائل و روند تولیدات این بخش را مورد بررسی قرار داده و دستورات لازم جهت رفع موانع تولید را صادر کرد.
 قائم مقام وزیر صمت اعلام کرد:

آمادگی برای توزیع بی‌وقفه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم همزمان با شیوع کرونا/ دوبرابر نیاز سالانه کالا ذخیره داریم/هیچگونه نگرانی از بابت عرضه کالاهای اساسی در شبکه‌های مطمئن نداریم

می متالز - قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از آمادگی شرکت بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام در کنار اصناف، فروشگاه های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار برای توزیع سریع و به موقع کالاهای اساسی خبر داد و گفت: توزیع بی وقفه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم همزمان با شیوع ویروس کرونا در بازار ادامه دارد و جای نگرانی نیست.
 وزیر صمت اعلام کرد:

آمادگی کامل برای تولید و تامین ماسک و ملزومات بهداشتی/ ظرفیت تولید روزانه 2 میلیون ماسک در کشور/ فعالیت 24 ساعته واحدهای تولید کننده ملزومات بهداشتی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با همکاری واحدهای صنعتی و بازرگانی برای تولید یا واردات لوازم بهداشتی مورد نیاز جهت کنترل بیماری کرونا آمادگی کامل داریم.
 

برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران صندوق های توسعه و سرمایه گذاری وزارت صمت با شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران

می متالز - نشست هم اندیشی مدیران عامل صندوق های توسعه و سرمایه گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت توسط شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران برگزار شد.
 رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد:

رشد صادرات و توسعه سرمایه گذاری؛ دو بال خروج از رکود معدن و صنایع معدنی

می متالز - سازمان ایمیدرو در راستای استراتژی کلان "توسعه" و "توانمندسازی" بخش معدن و صنایع معدنی، طی یکسال و نیم گذشته اقدام به پیاده سازی روش های متنوعی برای رونق تولید و رفع رکود در این حوزه کرده است. به گفته وی، ایمیدرو "رشد صادرات" و "توسعه سرمایه گذاری" را به عنوان دو بال خروج از رکود، اجرایی کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما