خبر
سرمایه گذاری  
وزیر صمت در بازدید از کلانتری 107 و دیدار با رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ:

پرسنل نیروی انتظامی در حفظ امنیت خدوم و زحمت کش هستند/ سرمایه گذاری در تولید به امنیت نیاز دارد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مهمترین خدمتی که دولت و نظام می تواند انجام دهد، حفظ امنیت است و پرسنل نیروی انتظامی در این عرصه خدوم و زحمت کش هستند.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی در بازدید از کلانتری 107 فلسطین تهران و دیدار با سردار کیوان ظهیری «رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ» و کارکنان مجموعه خدوم نیروی انتظامی در این کلانتری، بیان کرد: البته این امنیت کنونی کشورمان به راحتی به دست نیامده و برای رسیدن به آن فداکاری های بسیاری شده است.

او با تأکید بر اینکه اکنون در منطقه، امن ترین کشور هستیم، گفت: برای ایجاد امنیت در کشور عزیزمان 300 هزار شهید دادیم که تا همیشه مدیون این جانفشانی‌ها و ایثارگری‌ها هستیم.

 

سرمایه گذاری در تولید به امنیت نیاز دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به موضوع امنیت در حوزه فعالیت تخصصی وزارتخانه، بیان کرد: سرمایه گذاری در این حوزه جایی می رود که امنیت و بازدهی داشته باشد و موضوع امنیت در این حوزه خیلی مهم است.

رحمانی با یادآوری شرایط سخت تحریمی که دشمن برای کشورمان به وجود آورد، گفت: در یکسال گذشته شرایط خاصی داشتیم، دشمن مترصد آن بود که با اعمال تحریم ها کارخانجات ما تعطیل شوند اما نگذاشتیم این اتفاق بیفتند و از این جنگ اقتصادی پیروزمندانه بیرون آمدیم.

 

در موضوع خودرو از روز اول با مردم صادق بودیم

او در خصوص وضعیتی که در موضوع خودرو به وجود آمده بود، نیز توضیح داد: خودروسازان بیش از یک میلیون خودرو را پیش فروش کرده بودند، اما مشکلاتی پیش آمد که نتوانستند این خودروها را در موعد مقرر تحویل بدهند ، ولی ما از روز اول بنا را بر این نهادیم که با مردم روراست باشیم و واقعیتها را برای مردم بگوییم و مردم نیز پذیرفتند و این قضیه مدیریت شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه در خصوص خودرو به قول‌هایی که داده بود جامه عمل پوشاندیم، تصریح کرد: با یک برنامه ریزی خوب، تولید را افزایش دادیم و خودروسازان را مکلف کردیم که به تعهدات خود بر مبنای همان قیمت اولیه مورد تعهد در قراردادها عمل کنند.

 

مواظب هستیم که حقوق مصرف کننده رعایت بشود

رحمانی با اشاره به دیگر برنامه ها و تدابیر برای حمایت از مردم، بیان کرد: از سازمان حمایت خواستیم تا قراردادها را مورد نظارت قرار دهد، قیمت‌ها را کنترل کردیم و روزانه قیمت 100 قلم کالای اساسی و موردنیاز مردم را در بازار مورد رصد قرار می دهیم و مواظب هستیم که حقوق مصرف کننده رعایت بشود و قیمت ها افزایش نیابد.

او در ادامه اضافه کرد: حتی در برخی موارد قیمت برخی کالاهای کشاورزی آنقدر پایین آمد که ممکن بود به تولیدکننده و کشاورز ضربه وارد شود، پس در این خصوص با وزارت جهاد کشاورزی برای خرید تضمینی این محصولات به توافق رسیدیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین راه اندازی و تکمیل سامانه های الکترونیکی را گام مهم دیگری برای صیانت از حقوق مصرف کنندگان و مردم عزیز کشورمان دانست.

رحمانی با اعلام اینکه روند تولید و شاخص قیمت ها در کشور رو به بهبودی است، بیان کرد: در شهریور ماه امسال 12 درصد قیمت هزینه های تولید کننده کاهش داشت که این شاخص مهم بر روی قیمت مصرف کننده در ماه‌های آتی خود را به خوبی نشان می‌دهد و این را مرهون امنیت موجود در کشور عزیزمان هستیم.

 

خدمت گزاری مردم، افتخار بزرگی است

همچنین رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در سخنان کوتاهی در این دیدار گفت: پرسنل نیروی انتظامی شبانه روز برای حفظ و ایجاد امنیت تلاش می کنند.

سردار کیوان ظهیری با اعلام اینکه خدمت گزاری به آحاد مردم افتخار بزرگی برای ماست، گفت: خود را از مردم و جزیی از مردم می دانیم و در پیشبرد اهدافمان رویکرد اقتدار و مهربانی داریم و با علم پلیسی و قدرت استانداردسازی رفتاری می دانیم کجا برخورد مقتدرانه و در کجا برخورد مهربانانه داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تکمیل زنجیره تولید فلزات اساسی در اولویت وزارت «صمت»

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرستان اهر گفت: یکی از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت توجه ویژه به بخش معدن است و از مرحله اکتشاف تا استخراج و مراحل فرآوری صنایع معدنی در طول برنامه‌های امسال گسترش پیدا خواهند کرد.
 وزیر صمت در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه:

تامین قطعات پرتیراژ ایران خودرو کرمانشاه از قطعه سازان این استان اولویت‌ است/ تعطیلی یک واحد تولیدی در این جنگ تحریمی، مانند سقوط قصر شیرین در جنگ تحمیلی است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کرمانشاه جزو استان‌های اولویت دار، در صنعت قطعه سازی است و تامین قطعات پرتیراژ ایران خودرو کرمانشاه از قطعه سازان این استان اولویت‌ است.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت

بانک‌ها باید پروانه بهره‌برداری معادن را به‌عنوان وثیقه قبول کنند

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: نپذیرفتن پروانه بهره‌برداری معادن از سوی بانک‌ها به‌عنوان وثیقه خلاف قانون است و اگر بانکی چنین تخلفی را انجام داد، اطلاع داده شود.
 در سفر وزیر صمت به کرمانشاه انجام شد؛

آغاز عملیات ۵ پروژه صنعتی، معدنی در سنقر و کلیایی

می متالز - در جریان سفر وزیر صمت به استان کرمانشاه، عملیات اجرایی پنج پروژه صنعتی و معدنی در شهرستان سنقر و کلیایی آغاز شد.
 وزیر صنعت:

تولید فولاد کشور بیش از ۹ درصد افزایش یافت

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود تحریم‌ها توانستیم در تولید فولاد کشورهایی مثل فرانسه و ایتالیا را پشت سر بگذاریم و در رتبه دهم جهان قرار بگیریم، در تولید محصولات فولادی بیش از ۹ درصد افزایش تولید داشته‌ایم.
 یک موسسه سرمایه گذاری اعلام کرد:

چشم انداز بهای اونس تا ۱۲ ماه آینده

می متالز - موسسه سرمایه گذاری تی دی اس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا تا ۱۲ ماه آینده با رشد چشمگیری روبرو خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما