خبر
اقتصاد   تحقیق و توسعه  
رییس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته اعلام کرد:

افزایش ۸۰ درصدی اعطای تسهیلات مالی و ۱۵ درصدی صدور ضمانت نامه در ۶ ماهه نخست امسال

می متالز - رییس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید وزیر صمت از محل این صندوق با ارائه گزارشی از افزایش ۸۰ درصدی تسهیلات مالی و رشد ۱۵ درصدی صدور ضمانت نامه ها در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش می متالز، رضا نقی پور افزود: زمینه های حمایتی این صندوق شامل طرح های تولیدی و خدماتی نیمه ساخت صنعتی و انبوه، خرید، انتقال، جذب و توسعه فناوری های پیشرفته، خدمات مهندسی و طراحی، گسترش همکاری های فنی و اقتصادی بین المللی و ارتقاء صادرات، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

وی ادامه داد: صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، رشته‌هایی همچون فناوری نانو، انرژی های نو، هوافضا، مواد پیشرفته، فناوری های زیستی، الکترونیک و کنترل، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تجهیزات پزشکی پیشرفته، تجهیزات پیشرفته ساخت تولید و آزمایشگاهی، اپتیک، فوتونیک و...؛ فعالیت می کند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور خاطرنشان کرد: بر اساس اساسنامه جدید صندوق محورهای اصلی خدمات این صندوق در قالب ۵ برنامه اصلی اهداف خود را دنبال می کند که شامل اعطای تسهیلات مالی، صدور ضمانتنامه ها، ارائه خدمات کارشناسی، سرمایه گذاری خطرپذیر غیر مستقیم و بیمه های تخصصی از طریق شرکت ها و موسسات بیمه ای است.

نقی پور اعلام کرد: در سال ۹۷ تعداد تسهیلات مالی اعطایی ۹۰ فقره و به ارزش بیش از ۶۴۱ میلیارد ریال بوده است، همچنین این رقم در صدور ضمانتنامه ها برای ۱۳۹ فقره بیش 709 میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: از ابتدای امسال تا کنون ۳۷ قرارداد تسهیلات مالی توسط صندوق به مبلغ ۳۴۷ میلیارد اعطا شده است همچنین ۶۸ ضمانت‌نامه صادر شده است که تسهیلاتی بالغ بر ۵۲۵ میلیارد ریال را مورد پوشش قرار می دهد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته ادامه داد: صندوق با هدف تمرکززدایی در سال‌های اخیر تلاش گسترده‌ای را جهت پوشش تسهیلات مالی اعطایی به استان‌های غیر از تهران و به ویژه در مناطق محروم داشته است که در این خصوص سال گذشته اکثر استانهای کشور از تسهیلات مالی ارزان قیمت صندوق بهره‌مند شدند و در سال جاری نیز با هدف حمایت بیشتر از استان‌های کمتر توسعه یافته و محروم از واحدهای خصوصی و تعاونی برخی استان ها بازدید کارشناسی به عمل آمده و مراحل قانونی جهت اعطای تسهیلات و صدور ضمانت نامه های مالی درخواستی در حال انجام است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون طرح و برنامه وزارت صمت؛

تولید 30 محصول اصلی صنعتی و معدنی در 10 ماهه 98 افزایشی بود

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: از میان 42 محصول منتخب، اصلی صنعتی و معدنی که بیشترین سهم را در این بخش دارند در10 ماهه امسال 30 محصول رشد تولید داشته‌اند.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در قم:

بازار کشور در شرایط امن و باثبات قرار دارد

می متالز - معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیرکارگروه تنظیم بازار گفت: با تمهیدات اندیشیده شده، بازار کشور در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی در شرایط امن و باثبات قرار دارد.
 برای کوتاه کردن دست دلالان در بورس کالا:

سهامداران شرکت های فولادی به دو وزیر صنعت و اقتصاد نامه نوشتند

می متالز - سهامداران شرکت های فولادی حاضر در بورس از وزیران صنعت و اقتصاد خواستند از ادامه تحرکات سفته بازان در استفاده بیشتر از کالای ارزان قیمت مقابله کنند.
 مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت:

افزایش قیمت سیمان به سال آینده موکول شد/ دلایل

می متالز - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت درباره تقاضای انجمن سیمان برای افزایش قیمت گفت: باتوجه به افزایش ۳۷ درصدی قیمت طی سال جاری و رقابت منفی، بررسی این تقاضا به سال آینده موکول شد.
 

فروش آهن اسفنجی به اشخاص حقیقی و حقوقی ممنوع شد

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخشنامه‌ای اعلام کرد که فروش آهن اسفنجی، تنها به واحدهای تولیدی که مصرف‌کننده واقعی این محصول باشند، عرضه شده و فروش به افراد حقیقی و حقوقی ممنوع است.
 

تلاش برای استفاده حداقلی از ابزار غیرتعرفه‌ای

می متالز - بخش خصوصی چه مطالباتی از دولت برای سال آینده دارد؟ در این خصوص و به گفته یکی از فعالان بخش خصوصی برای سال آینده مطالبه جدی اتاق بازرگانی به صیانت از حقوق مصرف‌کننده تلاش برای پرهیز دولت از اعمال موانع غیرتعرفه‌ای در تجارت کشور باز می‌گردد، خواسته‌ای که محمدرضا زهره‌وندی، رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران در قالب پرسشی در گفت‌وگو با اتاق بازرگانی تهران به آن پرداخته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما