خبر
هوایی و فرودگاه ها  

«ایرباس» در فروش هواپیما از «بوئینگ» پیشی گرفت

می متالز - هواپیماسازی اروپایی ایرباس اعلام کرد: در ۹ ماه ابتدایی سال جاری میلادی در کل ۳۰۳ سفارش داشته و سفارش های خالص آن پس از قراردادهای لغو شده به ۱۲۷ میرسد.​

به گزارش می متالز، هواپیماسازی ایرباس 41 جت در سپتامبر فروخت و و قرارداد خرید 9 جت آن هم لغو شد که 5 تا از آنها به هواپیمایی نروژ فروخته شده بود. این شرکت اروپایی در سالی که صنعت هواپیمایی در صدر خبرهای امنیتی و تجاری بود، از بویینگ پیشی گرفته است.

 هواپیما سازی اروپایی ایرباس اعلام کرد در 9 ماه ابتدایی سال جاری میلادی در کل 303 سفارش داشته و سفارش های خالص آن پس از قراردادهای لغو شده به 127 میرسد.

این رقم ایرباس را جلوتر از رقیب آمریکایی آن قرار می‌دهد. فروش هواپیماهای بوئینگ به خاطر زمین گیر شدن جت پرفروش مکس 737 پس از دو سقوط مرگبار در اندونزی و اتیوپی کاهش یافته است.

بوئینگ در پایان ماه اوت فروش 145 هواپیما را ثبت کرده بود ولی فروش خالص آن پس از قراردادهای لغو شده به 55 هواپیما می رسید.

 ایرباس سفارشات جدید خود را برای 14 هواپیماهای A220 و ده هواپیمای A321  به مشتریان ناشناس اعلام کرد.رویترز هفته گذشته گزارش داد که این هواپیما ساز اروپایی به زودی قرارداد 12 جت A220  را با شرکت اینترجت مکزیک می‌بندد.

 این ارقام اولین اطلاعاتی بود که از زمان وضع عوارض 10 درصدی آمریکا بر ایرباس اعلام شده است.

 قراردادهای جدیدی ایرباس شامل دوازده سفارش دیگر برای A330نئو - یک نمونه ارتقا یافته است هواپیمای پهن بدنه A330 - می شود که در رقابت با بوئینگ 787 قرار دارد.

تحویل هواپیماهای جدید ایرباس 13.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و از ژانویه تا سپتامبر به 571 رسیده است. این بدان معناست که ایرباس باید از رکورد سه ماهه چهارم سال گذشته با  تحویل 297 جت بگذرد تا به هدف سالانه 880 تا 890 جت برسد.

کد خبر: 60996
تاریخ: 1398/07/16 - 18:30
منبع: تین نیوز

هواپیماسازی اروپایی ایرباس  بوئینگ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گمانه‌زنی‌ها از احتمال خروج آمریکا از توافق تدارکات دولتی WTO حکایت دارند

تنش تعرفه‌ای آمریکا و اروپا

می متالز - آمریکا با تشدید تنش تعرفه‌ای با اروپا، قصد دارد تعرفه واردات هواپیما از اروپا را از ۱۰ به ۱۵درصد افزایش دهد.
 

عبور ایرباس از بوئینگ در تولید و تحویل هواپیما

می متالز - در شرایطی که هواپیماسازی بوئینگ همچنان با پیامدهای بحران مکس ۷۳۷ دست و پنجه نرم می‌کند، ایرباس، رقیب اروپایی آن قصد دارد تعداد تحویل هواپیما را به بالاترین حد در ۲۰۲۰ برساند و رکورد خود را بشکند.
 

فروش ماهانه بوئینگ صفر شد

می متالز - شرکت بوئینگ در تحولی بی‌سابقه از سال ۱۹۶۲، هیچ سفارش جدیدی برای هواپیما در ماه گذشته میلادی دریافت نکرد.
 

اطلاعات تکمیلی از هواپیمای تهران – ماهشهر | همه مسافران سالم هستند

می متالز - پرواز تهران - ماهشهر امروز صبح تهران را به قصد ماهشهر ترک کرده بود که در هنگام نشستن در فرودگاه ماهشهر از باند خارج شد. البته همه مسافران سالم هستند.
 

یادی از خانم سوزان گل باباپور کارشناس ارشد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

می‌متالز - حوالی ساعت ۶:۳۰ دقیقه چهارشنبه 18 دی ماه یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین 6 دقیقه بعد از بلندشدن از باند فرودگاه امام خمینی(ره) با ۱۷۶ خدمه و مسافر در محدوده شاهدشهر سقوط کرد که در پی این سانحه تمامی سرنشینان و خدمه پروازی آن جان باختند. سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز یکی از همکاران سابق خود در بخش آزمایشگاه‌های شیمی را در این سانحه از دست داد.
 

مراسم بزرگداشت جانباختگان هواپیما در تهران برگزار می‌شود

می متالز - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: همزمان با ایام فاطمیه، مراسم بزرگداشت جانباختگان هواپیمای مسافربری اوکراین امشب در تهران برگزار می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما