خبر
هوایی و فرودگاه ها  

«ایرباس» در فروش هواپیما از «بوئینگ» پیشی گرفت

می متالز - هواپیماسازی اروپایی ایرباس اعلام کرد: در ۹ ماه ابتدایی سال جاری میلادی در کل ۳۰۳ سفارش داشته و سفارش های خالص آن پس از قراردادهای لغو شده به ۱۲۷ میرسد.​

به گزارش می متالز، هواپیماسازی ایرباس 41 جت در سپتامبر فروخت و و قرارداد خرید 9 جت آن هم لغو شد که 5 تا از آنها به هواپیمایی نروژ فروخته شده بود. این شرکت اروپایی در سالی که صنعت هواپیمایی در صدر خبرهای امنیتی و تجاری بود، از بویینگ پیشی گرفته است.

 هواپیما سازی اروپایی ایرباس اعلام کرد در 9 ماه ابتدایی سال جاری میلادی در کل 303 سفارش داشته و سفارش های خالص آن پس از قراردادهای لغو شده به 127 میرسد.

این رقم ایرباس را جلوتر از رقیب آمریکایی آن قرار می‌دهد. فروش هواپیماهای بوئینگ به خاطر زمین گیر شدن جت پرفروش مکس 737 پس از دو سقوط مرگبار در اندونزی و اتیوپی کاهش یافته است.

بوئینگ در پایان ماه اوت فروش 145 هواپیما را ثبت کرده بود ولی فروش خالص آن پس از قراردادهای لغو شده به 55 هواپیما می رسید.

 ایرباس سفارشات جدید خود را برای 14 هواپیماهای A220 و ده هواپیمای A321  به مشتریان ناشناس اعلام کرد.رویترز هفته گذشته گزارش داد که این هواپیما ساز اروپایی به زودی قرارداد 12 جت A220  را با شرکت اینترجت مکزیک می‌بندد.

 این ارقام اولین اطلاعاتی بود که از زمان وضع عوارض 10 درصدی آمریکا بر ایرباس اعلام شده است.

 قراردادهای جدیدی ایرباس شامل دوازده سفارش دیگر برای A330نئو - یک نمونه ارتقا یافته است هواپیمای پهن بدنه A330 - می شود که در رقابت با بوئینگ 787 قرار دارد.

تحویل هواپیماهای جدید ایرباس 13.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و از ژانویه تا سپتامبر به 571 رسیده است. این بدان معناست که ایرباس باید از رکورد سه ماهه چهارم سال گذشته با  تحویل 297 جت بگذرد تا به هدف سالانه 880 تا 890 جت برسد.

کد خبر: 60996
تاریخ: 1398/07/16 - 18:30
منبع: تین نیوز

هواپیماسازی اروپایی ایرباس  بوئینگ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فرود اضطراری بوئینگ فلای‌دوبی در فرودگاه شیراز/ هواپیما سالم نشست

می متالز - مقام مسؤول سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بعدازظهر امروز بوئینگ 737 فلای‌دوبی به دلیل مشاهده دود در کابین، به درخواست خلبان، در فرودگاه شهید دستغیب شیراز فرود اضطراری داشت.
 در آستانه مذاکرات صلح تجاری رونمایی شد

طعمه تعرفه‌ای جدید ترامپ

می متالز - اختلافات میان دو متحد قدیمی، آمریکا و اروپا، درخصوص اعطای یارانه به غول‌های هواپیماساز تا جایی ادامه یافته است که انتظار می‌رود به‌زودی «سازمان تجارت جهانی» اجازه افزایش تعرفه بر محصولات وارداتی از اتحادیه اروپا را به واشنگتن بدهد.
 

چشم امید بوئینگ به سفارش خرید ۱۰۰ میلیارد دلاری توسط چین

می متالز - با پیشرفت مذاکرات برای حل جنگ تجاری طولانی مدت آمریکا و چین، دورنمای سفارش احتمالی ۱۰۰ جت با ارزش بیش از ۱۰ میلیارد دلار از طرف پکن افزایش یافته است.
 

تحویل هواپیماهای بوئینگ ۳۸ درصد کاهش یافت

می متالز - شرکت بوئینگ ۳۸ درصد هواپیمای کمتری در هفت ماه اول ۲۰۱۹ نسبت به همین دوره در سال گذشته تحویل داد.
 

سهم ما از تولید هواپیمای ایران-140؛ چند سوله و کارگران خط مونتاژ

می متالز - سهم ایران در تولید هواپیما ایران 140 تنها چند سوله و تعدادی کارگر خط مونتاژ بود.
 

بوئینگ اهتمام کافی برای رفع نقص بوئینگ مکس را ندارد

می متالز - مهندس شرکت بوئینگ معتقد است کاهش هزینه‌ها توسط شرکت بوئینگ باعث به وجود آمدن فاجعه برای این هواپیما شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما