خبر
مواد معدنی   ماشین آلات و تجهیزات معدنی  
رئیس خانه معدن ایران:

هپکو برای حوزه معدن کشور مهم است

می متالز - رئیس خانه معدن ایران با اشاره به وضعیت شرکت هپکو نیز گفت: حوزه معدن، شرکت هپکو را یک صنعت مهم در کشور می‌داند و همه معدن‌داران کشور به عنوان مصرف‌کنندگان محصولات این شرکت، برای حمایت از هپکو در کنار استاندار مرکزی و این شرکت خواهند بود.

به گزارش می متالز، محمدرضا بهرامن در آئین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران اظهار کرد: صنعت سنگ در کشور یک ثروت است که باید به درستی از این ظرفیت استفاده شود، اما در حال حاضر عدم استفاده درست از این ثروت، به فعالان حوزه معدن و سیاستگذاران مربوط می‌شود.

بهرامن با بیان اینکه فعالان معدن نتوانستند نظرات کارشناسی را برای سیاست‌گذاران تبیین کنند و همین امر سبب ایجاد مشکل در این حوزه می‌شود، اظهار کرد: اطلاعات لازم باید به صورت کارشناسی شده  به مسوولان و سیاستگذاران استان ارائه شود تا بتوان از این راه مسائل و مشکلات موجود در این حوزه را پیگیری کرد.

رئیس خانه معدن ایران بیان کرد: سیاستگذاری صحیح و  کارشناسی شده عامل مهم در رسیدن به اهداف و پیشرفت است و  قطعا ارائه اطلاعات نادرست به سرمایه گذاران در خصوص سنگ و معدن، به کشور آسیب وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه استان مرکزی در حوزه صنعت سنگ یک برند است، گفت: ذخایر سنگی خوبی در معادن کشور وجود دارد  که استفاده از این ظرفیت‌ها و ذخایر نیازمند نگاه آینده پژوهی است.

رئیس هیات مدیره خانه معدن ایران خاطرنشان کرد: در حال حاضر دیدگاه سنتی به ستاد سنگ کمک نمی کند و باید ظرفیت از این نمایشگاه، به عنوان ستاد سنگ استفاده کرد.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه با توانایی بخش خصوصی ایجاد شده است اضافه کرد: با توجه به اینکه تکنولوژی یکی از راه‌های رسیدن به پیشرفت است باید نگاه خود را تغییر داده و با نگاه نوآورانه به پیش برویم چراکه خواسته نسل آینده از ما نیز همین است.

کد خبر: 61023
تاریخ: 1398/07/16 - 20:23
منبع: خبرگزاری ایسنا

هپکو  محمدرضا بهرامن  معدن  خانه معدن ایران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در بررسی اهمیت بهره‌وری در بخش معدن مطرح شد:

بهره‌وری معدن، نتیجه عملکرد سیستمی

می متالز - برای اینکه بخواهیم به توسعه اقتصادی دست پیدا کنیم باید در کنار کمیت به کیفیت هم بها بدهیم.
 

افزایش چهار هکتاری فضای سبز صنعتی چهارمحال و بختیاری

می متالز - چهار هکتار دیگر به فضای سبز صنعتی چهارمحال و بختیاری افزوده شد.
 معاون طرح و برنامه خبر داد:

بهره‌برداری از 200 پروژه ملی تا سال 1400

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بهره‌برداری از 200 پروژه بزرگ صنعتی، معدنی و بازرگانی تا سال 1400 در قالب پویش هفتگی (تولید مستمر - اشتغال مؤثر - صادرات پایدار) هدف گذاری شده است.
 اطلاعیه شماره پنج وزارت صنعت، معدن و تجارت؛

مهلت زمانی تعیین شده برای پیش‌ ثبت‌نام خودرو تا چهارشنبه 14 خرداد 99 ادامه دارد/ امروز روز آخر پیش‌ ثبت‌نام نیست

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع متقاضیان خرید خودرو در طرح ویژه فروش ایام عید سعید فطر می‌رساند که مهلت انجام پیش‌ ثبت‌نام در سامانه‌های فروش طراحی شده از سوی خودروسازان تا چهارشنبه هفته آینده (14 خردادماه 99) ادامه دارد و امروز روز آخر پیش‌ ثبت‌نام نیست.
 

برگزاری جلسه کمیته فولاد با حضور سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت

می متالز - برگزاری جلسه کمیته فولاد با حضور سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت 99/3/6 برگزار شد.
 

افزایش 43 درصدی تسهیلات صنعت و معدن در سال گذشته

می متالز - طی 11 ماهه سال 98 میزان تسهیلات پرداختی توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش صنعت و معدن 43.7 درصد رشد یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما