خبر
مواد معدنی   ماشین آلات و تجهیزات معدنی  
رئیس خانه معدن ایران:

هپکو برای حوزه معدن کشور مهم است

می متالز - رئیس خانه معدن ایران با اشاره به وضعیت شرکت هپکو نیز گفت: حوزه معدن، شرکت هپکو را یک صنعت مهم در کشور می‌داند و همه معدن‌داران کشور به عنوان مصرف‌کنندگان محصولات این شرکت، برای حمایت از هپکو در کنار استاندار مرکزی و این شرکت خواهند بود.

به گزارش می متالز، محمدرضا بهرامن در آئین افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران اظهار کرد: صنعت سنگ در کشور یک ثروت است که باید به درستی از این ظرفیت استفاده شود، اما در حال حاضر عدم استفاده درست از این ثروت، به فعالان حوزه معدن و سیاستگذاران مربوط می‌شود.

بهرامن با بیان اینکه فعالان معدن نتوانستند نظرات کارشناسی را برای سیاست‌گذاران تبیین کنند و همین امر سبب ایجاد مشکل در این حوزه می‌شود، اظهار کرد: اطلاعات لازم باید به صورت کارشناسی شده  به مسوولان و سیاستگذاران استان ارائه شود تا بتوان از این راه مسائل و مشکلات موجود در این حوزه را پیگیری کرد.

رئیس خانه معدن ایران بیان کرد: سیاستگذاری صحیح و  کارشناسی شده عامل مهم در رسیدن به اهداف و پیشرفت است و  قطعا ارائه اطلاعات نادرست به سرمایه گذاران در خصوص سنگ و معدن، به کشور آسیب وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه استان مرکزی در حوزه صنعت سنگ یک برند است، گفت: ذخایر سنگی خوبی در معادن کشور وجود دارد  که استفاده از این ظرفیت‌ها و ذخایر نیازمند نگاه آینده پژوهی است.

رئیس هیات مدیره خانه معدن ایران خاطرنشان کرد: در حال حاضر دیدگاه سنتی به ستاد سنگ کمک نمی کند و باید ظرفیت از این نمایشگاه، به عنوان ستاد سنگ استفاده کرد.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه با توانایی بخش خصوصی ایجاد شده است اضافه کرد: با توجه به اینکه تکنولوژی یکی از راه‌های رسیدن به پیشرفت است باید نگاه خود را تغییر داده و با نگاه نوآورانه به پیش برویم چراکه خواسته نسل آینده از ما نیز همین است.

کد خبر: 61023
تاریخ: 1398/07/16 - 20:23
منبع: خبرگزاری ایسنا

هپکو  محمدرضا بهرامن  معدن  خانه معدن ایران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۲۰ معدن خراسان رضوی متروکه است

می متالز - سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: این استان دارای ۸۵۰ معدن فعال و ۲۰ معدن فلزی و غیرفلزی غیر فعال و متروکه است.
 منصوری:

فروش لوازم خانگی داخلی با برند خارجی خیانت است

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید فروش لوازم خانگی داخلی با برند خارجی نوعی کم فروشی است چراکه با این عمل، خریدار فریب می‌خورد.
 

تولید زنجیره فولاد شرکت‌های بزرگ در شهریور

می متالز - مقایسه عملکرد شهریورماه 98 صنایع معدنی با مدت مشابه سال قبل زیر ذره بین رفت.
 

بهای مس با رشد 0.6 درصدی به 5756 دلار رسید/ نیاز به فرصت بیشتر برای رشد قیمت ها!/ مس امکان حرکت به مرز 6500 دلار را دارد اما جنگ تجاری بر کسری عرضه سایه افکنده است

می متالز - کامودیتی در گزارشی نوشت: آیا می دانید در حال حاضر، نزدیک به 8 درصد ظرفیت عرضه مس دنیا به دلیل اعتصاب، کمبود برق، بستن جاده و ... ریسک توقف و عدم تامین بازار را دارند؟
 

بازدهی 5.6 درصدی گل گهر برای سهامداران در یک هفته

می متالز - شاخص کل در هفته ای که گذشت با افت های قابل تاملی روبرو بود در این بین اما سهامداران گل گهر بازدهی 5.6 درصدی را کسب کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما