خبر
انرژی هسته ای  
عضو فراکسیون روحانیت مجلس:

اروپا بداند مذاکرات برجامی باید با منطق باشد، نه تهدید و تحریم

می متالز - عضو فراکسیون روحانیت مجلس اعتقاد دارد کشورهای غربی امروزه درگیر مشکلات داخلی بسیاری هستند از این رو نمی توانند در مورد برجام از موضع قدرت صحبت کنند.

به گزارش می متالز، احمد سالک کاشانی، در خصوص ناامیدی اروپایی ها از ایالات متحده برای بازگشت به میز مذاکرات برجامی، گفت: نمی توان برای اروپایی ها اعتبار قائل شد زیرا آنها هم پیرو نظرات آمریکایی ها هستند و بدون اجازه مقامات کاخ سفید اقدامی برای حفظ برجام انجام نمی دهند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حفظ عزت و کرامت توسط مسوولان کشورمان موجب التماس غربی ها می شود، اظهار کرد: بر این اساس در سفر رییس جمهور به نیویورک شاهد التماس کردن اروپایی ها برای برگزاری مذاکره با ایالات متحده بودیم.

وی با اشاره به اینکه انگلیسی ها و فرانسوی ها تلاش زیادی کردند تا مسوولان کشورمان با مقامات کاخ سفید دیدار سطحی داشته باشند، ادامه داد: این مهم در حالیست که ملت ایران به دنیا نشان داد که باید با منطق و حفظ کرامت با آنها صحبت و گفتگو شود. رهبر انقلاب نیز تاکید کردند مذاکره با کشورهای دنیا ادامه خواهد داشت اما تسلیم تهدید و تحریم آنها نمی شویم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه غربی ها باید بدانند با حمله نظامی، تهدید و ارعاب و تحریم اقتصادی نمی توانند یک حکومت را جابجا کنند یا کشوری را تسلیم کنند، تصریح کرد: باید یادآور شد انگلیس امروزه بدلیل طرح برگزیت دچار شدیدترین مشکلات داخلی است، فرانسوی ها نیز درگیر مشکلات اقتصادی و غیره هستند لذا اروپایی ها در شرایطی به سر نمی برند که بخواهند از موضع قدرت پا به میدان مذاکرات  بگذارند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین باید اذعان کرد امروزه کشورمان در شرایط اوج اقتدار است لذا باید بر اساس ظرفیت های داخلی گام برداریم و چشم انتظار اقدامات غربی ها نباشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نایب رئیس مجلس:

همه تابع تصمیم رهبر انقلاب در رابطه با "برجام" هستیم/ طرف مقابل ما، به تعهدات خود در توافق هسته ای پایبند نماند

می متالز - نماینده مردم تبریز گفت: موضوع خروج ایران از برجام را نمی‌دانم، اما آنچه راکه مقام معظم رهبری در این رابطه تصمیم بگیرند؛ قطعا از آن تبعیت خواهیم کرد.
 رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مطرح کرد:

ادامه مسیر کاهش تعهدات برجام تنها راه ایران در صورت تثبیت روند کنونی

می متالز - رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: ایران نمی‌تواند منتظر دولتمردان اروپایی یا آمریکایی در برجام بماند، زیرا قرارداد را با هدف تامین منافع ملی امضا کرده بنابراین در صورت تثبیت روند کنونی راهی جز کاهش تعهدات نداریم.
 

پاسخ صالحی به ادعای مجری نزدیک به سعید جلیلی: عمیق‌تر مطالعه کنید که مثل داستان ریختن سیمان در چاله رآکتور اراک نشود /دروغ گناه کبیره است

می متالز - علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی به ادعاهای کذب یکی از مجریان تلویزیون که از قضا مشاور سعید جلیلی نیز است پاسخ داد.
 کاظم جلالی:

شرایط امروز اقتضا می کند تعهدات برجامی را انجام ندهیم

می متالز - رئیس پژوهشگاه مجلس با اشاره به اینکه یک تجربه تاریخی به ما آموخته طرف های مقابل بدعهد هستند، گفت: شرایط امروز اقتضا می‌کند که جمهوری اسلامی نیز تعهدات خودش را انجام ندهد.
 عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با کنایه به اروپایی ها:

گرفتن عکس یادگاری با ترامپ به بقاء برجام کمک نمی‌کند

می متالز - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد هم اکنون ایران از اروپایی ها طلبکار است و کشورهای حاضر در برجام نباید تصور کنند که می توانند با تهدید و فشار اهدافشان را محقق کنند.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

نسیم «اصلاح» روانه بازار شد

می متالز - بازار قرمزپوش امروز، تکرار خرید و فروش‌های هیجانی و سیل پول‌های غیر‌حرفه‌ای، شرایط را به‌گونه‌ای تغییر داده که به نظر می‌رسد بازار نیازمند اصلاح است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما