خبر
انرژی هسته ای  
عضو فراکسیون روحانیت مجلس:

اروپا بداند مذاکرات برجامی باید با منطق باشد، نه تهدید و تحریم

می متالز - عضو فراکسیون روحانیت مجلس اعتقاد دارد کشورهای غربی امروزه درگیر مشکلات داخلی بسیاری هستند از این رو نمی توانند در مورد برجام از موضع قدرت صحبت کنند.

به گزارش می متالز، احمد سالک کاشانی، در خصوص ناامیدی اروپایی ها از ایالات متحده برای بازگشت به میز مذاکرات برجامی، گفت: نمی توان برای اروپایی ها اعتبار قائل شد زیرا آنها هم پیرو نظرات آمریکایی ها هستند و بدون اجازه مقامات کاخ سفید اقدامی برای حفظ برجام انجام نمی دهند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حفظ عزت و کرامت توسط مسوولان کشورمان موجب التماس غربی ها می شود، اظهار کرد: بر این اساس در سفر رییس جمهور به نیویورک شاهد التماس کردن اروپایی ها برای برگزاری مذاکره با ایالات متحده بودیم.

وی با اشاره به اینکه انگلیسی ها و فرانسوی ها تلاش زیادی کردند تا مسوولان کشورمان با مقامات کاخ سفید دیدار سطحی داشته باشند، ادامه داد: این مهم در حالیست که ملت ایران به دنیا نشان داد که باید با منطق و حفظ کرامت با آنها صحبت و گفتگو شود. رهبر انقلاب نیز تاکید کردند مذاکره با کشورهای دنیا ادامه خواهد داشت اما تسلیم تهدید و تحریم آنها نمی شویم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه غربی ها باید بدانند با حمله نظامی، تهدید و ارعاب و تحریم اقتصادی نمی توانند یک حکومت را جابجا کنند یا کشوری را تسلیم کنند، تصریح کرد: باید یادآور شد انگلیس امروزه بدلیل طرح برگزیت دچار شدیدترین مشکلات داخلی است، فرانسوی ها نیز درگیر مشکلات اقتصادی و غیره هستند لذا اروپایی ها در شرایطی به سر نمی برند که بخواهند از موضع قدرت پا به میدان مذاکرات  بگذارند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین باید اذعان کرد امروزه کشورمان در شرایط اوج اقتدار است لذا باید بر اساس ظرفیت های داخلی گام برداریم و چشم انتظار اقدامات غربی ها نباشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس‌جمهوری:

افزایش صادرات نفت پس از برجام نشان‌دهنده شکست تحریم‌ها بود

می متالز - رئیس‌جمهوری گفت: اینکه صادرات نفت ما پس از برجام از ۹۰۰ هزار بشکه به نزدیک روزانه ۳ میلیون بشکه رسید، به دلیل این بود که تحریم را شکستیم.
 

زمان احتمالی برگزاری جلسه برجام، ۷ اسفند

می متالز - منابع خبری مدعی اند جلسه بعدی کمیسیون مشترک برجام احتمالاً ۷ اسفند ماه برگزار شود.
 مدیرعامل «سالکو»:

۱۶ سلول احیا در آلومینیوم جنوب وارد مدار تولید ‌شد

می متالز - ظهر دیروز مدیرعامل سالکو (آلومینیوم جنوب ایران) از روزنامه روزگارمعدن بازدید کرد.
 ظریف:

بازگشت ایران به تعهدات برجامی به اقدامات اروپا بستگی دارد

می متالز - وزیر امور خارجه می گوید در صورتی که اروپا به تعهدات برجامی خود عمل کند، ایران نیز از روند کاهش تعهدات خود نسبت به توافق هسته‌ای باز خواهد گشت.
 

وضعیت احتمالی اقتصاد ایران در سال ۹۹ / شاخص‌های اقتصادی چه سیگنال‌هایی می‌دهند؟

می متالز - شاخص‌های اقتصادی گذشته ایران میزان تاب‌آوری اقتصاد کشور را چگونه نشان می‌دهد؟ آیا اقتصاد ایران در سال ۹۹ وضعیتی مشابه امسال خواهد داشت؟ تحریم‌های پیاپی علیه اقتصاد ایران وضع می‌شود و حالا رشد اقتصادی به کمتر از میزان دوران تحریم‌های اولیه در دولت محمود احمدی‌نژاد رسیده است.
 

مصاحبه یورونیوز با مدیرکل آژانس انرژی اتمی: ایران با بازرسان آژانس همکاری می کند

می متالز - ماريانو گروسی، مدیرکل آژانس انرژی اتمی در گفت و گویی با تاکید همکاری ایران با بازرسان آژانس انرژی اتمی تاکید کرد: یک کشور می‌تواند غنی سازی بیشتری انجام بدهد یا غنی سازی اورانیوم را کاهش بدهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما