خبر
مواد معدنی   سنگ آهن  
گام گل‌گهر در راستای حمایت از معادن کوچک؛

گل‌گهر آماده خرید سنگ‌آهن از معادن خصوصی

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، سنگ‌آهن استخراجی از معادن کوچک را متناسب با نیاز گل‌گهر خریداری خواهد کرد.

به گزارش می متالز، این تصمیمی است که مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در راستای حمایت از معادن کوچک و خصوصی اتخاذ کرده است.
این شرکت به عنوان یک استراتژی خرید از معادن کوچک سنگ‌آهن را بیش از پیش توسعه می‌دهد. اقدام فوق علاوه بر تأمین نیاز شرکت به خوراک اولیه، گامی در جهت توسعه و افزایش اشتغال در معادن کوچک و متوسط محسوب می‌شود.
عملکرد گل‌گهر در شش ماه ابتدای سال نشان می‌دهد تولید انواع محصولات نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲% دارد. همچنین با گذشت ۶ ماه از سال ۹۸ این شرکت با تولید بیش از ۱۴٫۲ میلیون تن انواع محصول ۵۲% از برنامه امسال را محقق کرده است.
تاکنون بیش از ۵ میلیون تن سنگ‌آهن بر اساس برنامه تولید سال ۹۸ از معدن شماره یک گل‌گهر استخراج و مابقی سنگ مورد نیاز از معادن منطقه تهیه شده که در صورت تأمین سنگ‌آهن، شرکت گل‌گهر این توانایی و آمادگی را خواهد داشت تا نسبت به افزایش ظرفیت تولید خود اقدام کند.
جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در این باره گفت: در سال رونق تولید و برای ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی، این شرکت آمادگی دارد سنگ‌آهن استخراجی معادن کوچک و خصوصی را خریداری و با استفاده در خطوط تولید خود به اقتصاد معادن خصوصی کمک و ارزش افزوده ذخایر مواد معدنی کشور را حفظ کند.
وی افزود: راه‌اندازی و تکمیل زنجیره تولید فولاد در منطقه گل گهر، همچنین ایجاد ارزش افزوده برای ذخایر معادن این منطقه از مهم‌ترین برنامه‌ها و دستاوردهای شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تولید گندله برزیل کاهش می یابد

می متالز - جدیدترین آمار منتشره نشان می دهد از تولید گندله برزیل کاسته می شود.
 جوان لهستانی چگونه در بازار بورس تهران، پولدار شد؟

بانکدار خارجی که مجذوب سهام شرکت‌های سنگ‌آهنی در ایران شد

می متالز - اقتصاد ایران تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار دارد؛ اما در همین حال، ارزش سبد سرمایه‌گذاریِ «ماچی وُجتالِ» لهستانی در بورس تهران در سال 2019، 170 درصد جهش کرده است! ماچی وجتال، یک جوان 36 ساله لهستانی است که سرمایه‌گذاری در بورس تهران، خرید سهام شرکت‌های تولیدکننده سنگ‌آهن در ایران و خرید سهام شرکت بیسکویت گرجی و چند شرکت دیگر را بر کار برای بانک‌های سرمایه‌گذاریِ چندملیتیِ جی‌پی مورگان و سیتی‌گروپ ترجیح داده است! نیویورک تایمز داستان جذاب ثروتمند شدن این جوان لهستانی از طریق سرمایه‌گذاری در بورس تهران را روایت کرده است.
 پروژه مشترک گل‌گهر و اداره منابع طبیعی استان کرمان به بهره‌برداری رسید

کنترل هرزآب در ۱۵۰۰ هکتار اراضی کرمان

می متالز - منطقه معدنی گل‌گهر با داشتن معادن غنی سنگ آهن یکی از مطرح‌ترین قطب‌های فعال معدنی صنعتی در خاورمیانه است که قابلیت‌های بسیاری برای تبدیل شدن به یک منطقه بزرگ و رقابتی در سطح ایران و حتی جهان دارد.
 

تاثیر کرونا بر بازار جهانی سنگ‌آهن

می متالز - هر مساله و خبری که جنبه جهانی داشته باشد و افکار عمومی را تحت تاثیر خود قرار دهد آثار روانی هم دارد.
 مدیرعامل "ذوب" تاکید کرد:

گره "سنگ‌آهن دانه‌بندی" و وزارت صمت

می متالز - مدیرعامل ذوب‌ آهن اصفهان گفت: برای واحد‌های کنسانتره‌سازی مقرون‌ به‌ صرفه نبوده که این ماده را به ذوب بفروشند زیرا این کارخانه‌ها می‌توانند یکسری جوایز را برای بالا بردن عیار به دست بیاورند تا سودشان نسبت فروش به ذوب‌ آهن بیشتر شود.
 

پیام مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

می متالز - جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر «کگل» به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پیامی را صادر کردند که به شرح ذیل است:
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما