خبر
مواد معدنی   سنگ آهن  
گام گل‌گهر در راستای حمایت از معادن کوچک؛

گل‌گهر آماده خرید سنگ‌آهن از معادن خصوصی

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، سنگ‌آهن استخراجی از معادن کوچک را متناسب با نیاز گل‌گهر خریداری خواهد کرد.

به گزارش می متالز، این تصمیمی است که مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در راستای حمایت از معادن کوچک و خصوصی اتخاذ کرده است.
این شرکت به عنوان یک استراتژی خرید از معادن کوچک سنگ‌آهن را بیش از پیش توسعه می‌دهد. اقدام فوق علاوه بر تأمین نیاز شرکت به خوراک اولیه، گامی در جهت توسعه و افزایش اشتغال در معادن کوچک و متوسط محسوب می‌شود.
عملکرد گل‌گهر در شش ماه ابتدای سال نشان می‌دهد تولید انواع محصولات نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲% دارد. همچنین با گذشت ۶ ماه از سال ۹۸ این شرکت با تولید بیش از ۱۴٫۲ میلیون تن انواع محصول ۵۲% از برنامه امسال را محقق کرده است.
تاکنون بیش از ۵ میلیون تن سنگ‌آهن بر اساس برنامه تولید سال ۹۸ از معدن شماره یک گل‌گهر استخراج و مابقی سنگ مورد نیاز از معادن منطقه تهیه شده که در صورت تأمین سنگ‌آهن، شرکت گل‌گهر این توانایی و آمادگی را خواهد داشت تا نسبت به افزایش ظرفیت تولید خود اقدام کند.
جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در این باره گفت: در سال رونق تولید و برای ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی، این شرکت آمادگی دارد سنگ‌آهن استخراجی معادن کوچک و خصوصی را خریداری و با استفاده در خطوط تولید خود به اقتصاد معادن خصوصی کمک و ارزش افزوده ذخایر مواد معدنی کشور را حفظ کند.
وی افزود: راه‌اندازی و تکمیل زنجیره تولید فولاد در منطقه گل گهر، همچنین ایجاد ارزش افزوده برای ذخایر معادن این منطقه از مهم‌ترین برنامه‌ها و دستاوردهای شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نامه‌نگاری «جهانگیری» با «صمت» برای عوارض سنگ‌آهن

می متالز - اخذ عوارض صادرات از مواد خام معدنی در ماه‌های اخیر به موضوع بحث‌برانگیز میان فعالان این بخش بدل شده بود، چالشی که نامه‌نگاری معاون اول رئیس‌جمهور به وزیر صنعت، معدن و تجارت را به همراه داشت.
 مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در نشست خبری در ماینکس ۲۰۱۹ عنوان کرد:

فولادی‌ها خواستار عوارض ۴۰ درصدی سنگ‌آهن بودند

می متالز - ذوب‌آهن اصفهان یکی از واحدهای فولادی است که با کمبود مواداولیه ازجمله سنگ‌آهن روبه‌رو است.
 مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی جهان‌نمو:

به صادرات آهن‌ اسفنجی امید داریم

می متالز - مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی جهان‌نمو گفت: با توجه به سیاست‌هایی که دولت در پیش گرفته است، چندان نمی‌توان به توازن بین تولید و فروش دل‌خوش بود.
 

گل‌گهر حامی بوت کمپ معدن و اکتشافات معدن

می متالز - امروز در بوت کمپ معدن در حوزه اکتشاف و چگونگی ارتباط میان بخش معدن سازمان فضایی ایران با تکیه بر توان استارت‌آپ‌ها مطرح شد.
 مدیرعامل ذوب‌ آهن اصفهان در نشست خبری ماینکس ۲۰۱۹

قرارداد فروش ۹ هزار تن ریل برای گل‌گهر را داریم

می متالز - منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نشست خبری نمایشگاه ماینکس ۲۰۱۹ در غرفه این شرکت گفت: اخذ عوارض ۲۵ درصدی از صادرات مواد معدنی هرچند بازدارنده نیست اما برای شروع خوب است البته نظر تولید کنندگان فولاد ۴۰ درصد بود.
 

افزایش فروش محصولات شرکت گل‌گهر

می متالز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر عملکرد این شرکت معدنی و صنعتی در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ را تشریح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما