خبر
فن آوری های نوین   حمل و نقل عمومی  
به طور موقت؛

اوبر می‌تواند در لندن براند

می متالز - اوبر امیدوار بود بتواند گواهی فعالیت در لندن را برای پنج سال تمدید کند، اما با انقضای مجوز قبلی، اوبر تنها دو ماه به طور موقت برای فعالیت در پایتخت انگلستان فرصت دارد.

به گزارش می متالز، تنظیم‌کننده حمل و نقل لندن از مجوز موقت این سازمان برای فعالیت اوبر در اقتصادی‌ترین شهر اروپا خبر داد.

اوبر امیدوار بود بتواند گواهی فعالیت در لندن را برای پنج سال تمدید کند، اما با انقضای مجوز قبلی، اوبر تنها دو ماه به طور موقت برای فعالیت در پایتخت انگلستان فرصت دارد.

دوسال پیش تنظیم‌کننده حمل و نقل لندن مجوز فعالیت اوبر در این شهر را به دلایل مختلف امنیتی و مجموعه‌ای از ملاحظات دولتی لغو کرد. با این حال فعالیت شرکت در فرایند درخواست مجوز ادامه یافت.

اوبر در این مدت ادعا می‌کرد به دنبال اصلاح موارد مورد نظر است. در ژوئن سال ۲۰۱۸ دادگاهی در انگلستان یک مجوز ۱۵ ماهه برای فعالیت اوبر در صورت تامین رضایت تنظیم‌کننده حمل و نقل لندن صادر کرد.

اما اعتبار کم مجوز دوباره اوبر برای کار در لندن دوباره نگاه‌ها را به این غول حمل ونقل شهری دوخته است. اکنون به نظر می‌رسد شرط‌های مورد نظر مسوولان شهر لندن برای ادامه کار اوبر هم چنان باقی است. تنظیم کننده حمل و نقل لندن می‌گوید شرایطی که برای اوبر در ۱۵ ماه گذشته تعیین شده بوده هم چنان باقی است و البته شروط جدیدی مثل اطمینان از امنیت مسافر هم وجود دارد.

اوبر در لندن بیش از ۴۰ هزار راننده و ۳.۵ میلیون مشتری دارد. این شرکت در این شهر مهم اروپایی علاوه بر ملاحظات دولتی با بخش سنتی حمل و نقل در لندن هم درگیر شده بود.

اوبر در شرایطی در چالش با مسئولان شهری لندن است که اصلی‌ترین رقیب آن یعنی لیفت به دنبال توسعه فعالیت‌های بین‌المللی است و بزرگترین تاکسی یاب اینترنتی هند، اُلای در سال گذشته میلادی اعلام کرد که تصمیم دارد خدمات خود را در کشور‌های بریتانیایی هم عرضه کند. به نظر می‌رسد اوضاع فعلا برای یادگار تراویس کالانیک در جهان استارت‌آپی خوب نیست هرچند که دارا خسروشاهی بسیاری از رویه‌های نادرست گذشته را اصلاح کرده است.

کد خبر: 61091
تاریخ: 1398/07/17 - 10:44
منبع: بورس نیوز

حمل و نقل لندن  اوبر  تراویس کالانیک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی منصوب شد

می متالز - با ابلاغی از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مجید یارندی به عنوان مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی منصوب شد.
 استارت‌آپ DeepScale فناوری خودرو‌های بدون سرنشین را توسعه می‌دهد

تسلا رهبر خودرو‌های خودران می‌شود؟

می متالز - تسلا استارت‌آپ DeepScale که استارت‌آپ دید کامپیوتری است و می‌تواند به توسعه وسایل نقلیه کاملا بدون راننده کمک کند را خریداری کرده است.
 نگاهی به سرگذشت «وی ورک»؛

وی‌ ورک چگونه از شرکتی میلیارد دلاری به آستانه ورشکستگی رسید؟

می متالز - وی‌ورک یکی از ارزشمندترین استارتاپ‌های قرن ۲۱ محسوب می‌شد که در مدت ۶ هفته از ارزش چندین میلیارد دلاری به سرنوشتی نزدیک به ورشکستگی رسید.
 

تعرفه پرواز عبوری از فضای کشور چقدر است؟

می متالز - مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در مسیر فضای ما برای هر پرواز عبوری هزینه عبور به‌طور متوسط حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار برآورد می‌شود و این رقم ۲ تا ۳ برابر رقم عبور از فضای کشورهای همسایه است.
 

شرکت فرودگاه‌ها میزبان مدیران روابط عمومی ایرلاین‌ها

می متالز - هفته جاری، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران میزبان گردهمایی آتی مدیران روابط عمومی شرکت های هواپیمایی خواهد بود.
 

استفاده از توان داخلی برای تامین تجهیزات آتش‌نشانی فرودگاهی

می متالز - رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی تاکید کرد که امروز توان داخلی به سطحی رسیده که می توانیم بسیاری از نیازهای تجهیزاتی حوزه آتش نشانی فرودگاهی را از داخل تامین کنیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما