خبر
فن آوری های نوین   حمل و نقل عمومی  
به طور موقت؛

اوبر می‌تواند در لندن براند

می متالز - اوبر امیدوار بود بتواند گواهی فعالیت در لندن را برای پنج سال تمدید کند، اما با انقضای مجوز قبلی، اوبر تنها دو ماه به طور موقت برای فعالیت در پایتخت انگلستان فرصت دارد.

به گزارش می متالز، تنظیم‌کننده حمل و نقل لندن از مجوز موقت این سازمان برای فعالیت اوبر در اقتصادی‌ترین شهر اروپا خبر داد.

اوبر امیدوار بود بتواند گواهی فعالیت در لندن را برای پنج سال تمدید کند، اما با انقضای مجوز قبلی، اوبر تنها دو ماه به طور موقت برای فعالیت در پایتخت انگلستان فرصت دارد.

دوسال پیش تنظیم‌کننده حمل و نقل لندن مجوز فعالیت اوبر در این شهر را به دلایل مختلف امنیتی و مجموعه‌ای از ملاحظات دولتی لغو کرد. با این حال فعالیت شرکت در فرایند درخواست مجوز ادامه یافت.

اوبر در این مدت ادعا می‌کرد به دنبال اصلاح موارد مورد نظر است. در ژوئن سال ۲۰۱۸ دادگاهی در انگلستان یک مجوز ۱۵ ماهه برای فعالیت اوبر در صورت تامین رضایت تنظیم‌کننده حمل و نقل لندن صادر کرد.

اما اعتبار کم مجوز دوباره اوبر برای کار در لندن دوباره نگاه‌ها را به این غول حمل ونقل شهری دوخته است. اکنون به نظر می‌رسد شرط‌های مورد نظر مسوولان شهر لندن برای ادامه کار اوبر هم چنان باقی است. تنظیم کننده حمل و نقل لندن می‌گوید شرایطی که برای اوبر در ۱۵ ماه گذشته تعیین شده بوده هم چنان باقی است و البته شروط جدیدی مثل اطمینان از امنیت مسافر هم وجود دارد.

اوبر در لندن بیش از ۴۰ هزار راننده و ۳.۵ میلیون مشتری دارد. این شرکت در این شهر مهم اروپایی علاوه بر ملاحظات دولتی با بخش سنتی حمل و نقل در لندن هم درگیر شده بود.

اوبر در شرایطی در چالش با مسئولان شهری لندن است که اصلی‌ترین رقیب آن یعنی لیفت به دنبال توسعه فعالیت‌های بین‌المللی است و بزرگترین تاکسی یاب اینترنتی هند، اُلای در سال گذشته میلادی اعلام کرد که تصمیم دارد خدمات خود را در کشور‌های بریتانیایی هم عرضه کند. به نظر می‌رسد اوضاع فعلا برای یادگار تراویس کالانیک در جهان استارت‌آپی خوب نیست هرچند که دارا خسروشاهی بسیاری از رویه‌های نادرست گذشته را اصلاح کرده است.

کد خبر: 61091
تاریخ: 1398/07/17 - 10:44
منبع: بورس نیوز

حمل و نقل لندن  اوبر  تراویس کالانیک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه اردبیل به 2 میلیون مسافر در سال

می متالز - مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: فرودگاه اردبیل از لحاظ زیرساخت های هوانوردی و فرودگاهی دارای ظرفیت مناسب برای تبدیل شدن به هاب هوایی است و با توجه به وجود زیرساخت ها و نیز جاذبه های گردشگری بالا این فرودگاه می تواند در آینده نزدیک هاب هوایی شود.
 

فرودگاه‌های نفت به وزارت راه منتقل می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: قرار است طی پروسه‌ای فرودگاه‌های نفت به وزارت راه و شهرسازی منتقل شود و ما هم (شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران) مسؤول راهبری و بهره‌برداری از آن ‌شویم.
 

مخالفت مجلس با تحقیق و تفحص از قراردادهای تامین هواپیما

می متالز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تحقیق و تفحص از قراردادهای تامین هواپیما و نوسازی سیستم‌های ناوبری هوایی مخالفت کردند.
 در نشست علنی امروز صورت گرفت

نمایندگان مجلس با تحقیق و تفحص از قراردادهای خرید خارجی هواپیما موافقت نکردند

می متالز - نمایندگان مردم در مجلس با تحقیق و تفحص از قراردادهای منعقده برای تامین هواپیما و نوسازی سیستم های ناوبری هوایی توسط وزارت راه و شهرسازی موافقت نکردند.
 

رئیس فرودگاه‌های وزارت نفت منصوب شد

می متالز - با ابلاغی از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، رییس و اعضای کمیته تحویل و تحول فرودگاه های وزارت نفت منصوب شدند.
 

صلح تجاری میان دو ابرقدرت در سایه ای از ابهام

می متالز - بازارهای آسیایی در شروع ساعات معاملاتی امروز با روند افزایشی همراه شدند در حالی که امید به ایجاد یک صلح تجاری میان آمریکا و چین در آینده ای نزدیک، بازارها را نسبت به آینده اقتصادی خوش بین کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما