خبر
فن آوری های نوین   خودرو  
استارت‌آپ DeepScale فناوری خودرو‌های بدون سرنشین را توسعه می‌دهد

تسلا رهبر خودرو‌های خودران می‌شود؟

می متالز - تسلا استارت‌آپ DeepScale که استارت‌آپ دید کامپیوتری است و می‌تواند به توسعه وسایل نقلیه کاملا بدون راننده کمک کند را خریداری کرده است.

به گزارش می متالز، تسلا در جریان تلاش برای ایجاد اتومبیل‌های بدون راننده، استارت‌آپ DeepScale را خریداری کرد. سی‌ان‌بی‌سی در این باره گزارشی منتشر کرده است.

طبق این گزارش، تسلا استارت‌آپ DeepScale که استارت‌آپ دید کامپیوتری است و می‌تواند به توسعه وسایل نقلیه کاملا بدون راننده کمک کند را خریداری کرده است.

این توافق می‌تواند به هدف تسلا کمک کند تا اتومبیل‌های دارای سیستم پیشرفته کمک‌راننده را عرضه کند. این خودرو‌ها می‌تواند به عنوان «روبوتاکسی» در پلتفرم‌های اوبر بدون راننده به کار گرفته شود.

با این حال، تسلا هم مانند همه خودروسازان از نظر منابع محاسباتی که می‌تواند در وسایل نقلیه خودکار ایجاد شود، محدود است.

فناوری DeepScale برای کمک به خودروسازان در استفاده از پردازنده‌های کم‌وزن طراحی شده و در اکثر خودرو‌ها قابل استفاده است و قدرت بینایی بسیار دقیق کامپیوتری دارد.

این پردازنده با سنسور‌ها و نقشه‌ها و سیستم‌های برنامه‌ریزی و کنترل کار می‌کند و به اتومبیل‌ها اجازه می‌دهد تا آنچه در اطرافشان می‌گذرد را احساس کنند.

طبق اعلامیه‌ای که این هفته در صفحه لینکدین فارست ایندولا، مدیرعامل شرکت DeepScale منتشر شد، او به عنوان یک دانشمند ارشد به سیستم یادگیری خودکار تسلا پیوسته است.

ایندولا نوشت: «من این هفته به تیم Autopilot تسلا پیوستم.» او مدرک دکترای مهندسی برق و علوم کامیپوتر از دانشگاه UC Berkeley دارد. جایی که او روی شبکه‌های عصبی به طور عمیق کار کرده است.

دو منبع آگاه دیگر هم تایید کرده‌اند که تسلا این شرکت را به طور کامل خریداری کرده است، اما از افشای شرایط دقیق این معامله خودداری کردند.

این مالکیت می‌تواند شکاف گروه Autopilot تسلا را پوشش دهد. طبق گزارش‌ها یازده مهندس در تابستان امسال بعد از اینکه رهبری گروه را استوارت بورس به عهده گرفت، تیم را ترک کردند. حتی اگر تسلا بتواند فناوری خودران را کامل کند، اما مقررات حاکم بر استفاده از این فناوری‌ها هنوز در حال تحول است.

تسلا حداقل پنج شرکت دیگر علاوه بر DeepScale از جمله SolarCity را در سال ۲۰۱۶ و شرکت سرمایه‌گذاری و فناوری Maxwell Technologies را اوایل سال جاری خریداری کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حکم دادگاه آلمانی علیه تسلا

می متالز - یک دادگاه آلمانی با صدور حکمی، شرکت خودروسازی تسلا را از قطع درختان برای ساخت گیگافاکتوری خود در نزدیکی برلین منع کرده است.
 

فراخوان ۱۵ هزار تسلا

می متالز - شرکت خودروسازی تسلا قرار است ۱۵ هزار دستگاه از محصولات کراس‌اوور ایکس را فراخوان دهد. علت فراخوان مزبور نیز احتمال وجود یک نقص فنی است که می‌تواند منجر به از کار افتادن موتور برقی کمک‌کننده فرمان و سخت شدن کنترل خودرو شود که خود این موضوع به افزایش ریسک سانحه منتهی می‌شود.
 

تولید نسل جدید تسلا در چین

می متالز - شرکت تسلا هم اکنون تلاش می‌کند تا بتواند مجوز ساخت سری جدید مدل ۳ را از سازمان‌های نظارتی چینی دریافت کند.
 

چطور ارزش سهام تسلا دو برابر شد؟

می متالز - در حالی‌ که میزان سود آوری کمپانی تسلا در فصل چهارم سال گذشته میلادی ۷٫۳۸ میلیارد دلار گزارش شده، ارزش سهام این کمپانی از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون بیش از دو برابر شده است.
 

استقبال ژرمن‌ها از تسلا

می متالز - گزارش‌های جدید حاکی از آن است که استقبال مشتریان آلمانی از خودروهای الکتریکی تسلا در ژانویه ۲۰۲۰ میلادی، رشد کرده است.
 

آغاز تولید کراس‌اوور تسلا

می متالز - تولید کراس‌اوور مدل «وای» تسلا سرانجام در کارخانه گیگافاکتوری این خودروساز در کالیفرنیا آغاز شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما