خبر
فن آوری های نوین   خودرو  
استارت‌آپ DeepScale فناوری خودرو‌های بدون سرنشین را توسعه می‌دهد

تسلا رهبر خودرو‌های خودران می‌شود؟

می متالز - تسلا استارت‌آپ DeepScale که استارت‌آپ دید کامپیوتری است و می‌تواند به توسعه وسایل نقلیه کاملا بدون راننده کمک کند را خریداری کرده است.

به گزارش می متالز، تسلا در جریان تلاش برای ایجاد اتومبیل‌های بدون راننده، استارت‌آپ DeepScale را خریداری کرد. سی‌ان‌بی‌سی در این باره گزارشی منتشر کرده است.

طبق این گزارش، تسلا استارت‌آپ DeepScale که استارت‌آپ دید کامپیوتری است و می‌تواند به توسعه وسایل نقلیه کاملا بدون راننده کمک کند را خریداری کرده است.

این توافق می‌تواند به هدف تسلا کمک کند تا اتومبیل‌های دارای سیستم پیشرفته کمک‌راننده را عرضه کند. این خودرو‌ها می‌تواند به عنوان «روبوتاکسی» در پلتفرم‌های اوبر بدون راننده به کار گرفته شود.

با این حال، تسلا هم مانند همه خودروسازان از نظر منابع محاسباتی که می‌تواند در وسایل نقلیه خودکار ایجاد شود، محدود است.

فناوری DeepScale برای کمک به خودروسازان در استفاده از پردازنده‌های کم‌وزن طراحی شده و در اکثر خودرو‌ها قابل استفاده است و قدرت بینایی بسیار دقیق کامپیوتری دارد.

این پردازنده با سنسور‌ها و نقشه‌ها و سیستم‌های برنامه‌ریزی و کنترل کار می‌کند و به اتومبیل‌ها اجازه می‌دهد تا آنچه در اطرافشان می‌گذرد را احساس کنند.

طبق اعلامیه‌ای که این هفته در صفحه لینکدین فارست ایندولا، مدیرعامل شرکت DeepScale منتشر شد، او به عنوان یک دانشمند ارشد به سیستم یادگیری خودکار تسلا پیوسته است.

ایندولا نوشت: «من این هفته به تیم Autopilot تسلا پیوستم.» او مدرک دکترای مهندسی برق و علوم کامیپوتر از دانشگاه UC Berkeley دارد. جایی که او روی شبکه‌های عصبی به طور عمیق کار کرده است.

دو منبع آگاه دیگر هم تایید کرده‌اند که تسلا این شرکت را به طور کامل خریداری کرده است، اما از افشای شرایط دقیق این معامله خودداری کردند.

این مالکیت می‌تواند شکاف گروه Autopilot تسلا را پوشش دهد. طبق گزارش‌ها یازده مهندس در تابستان امسال بعد از اینکه رهبری گروه را استوارت بورس به عهده گرفت، تیم را ترک کردند. حتی اگر تسلا بتواند فناوری خودران را کامل کند، اما مقررات حاکم بر استفاده از این فناوری‌ها هنوز در حال تحول است.

تسلا حداقل پنج شرکت دیگر علاوه بر DeepScale از جمله SolarCity را در سال ۲۰۱۶ و شرکت سرمایه‌گذاری و فناوری Maxwell Technologies را اوایل سال جاری خریداری کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آغاز تولید تسلا در چین

می متالز - شرکت خودروسازی تسلا، تولیدکننده خودروهای برقی قصد دارد در ماه میلادی جاری فعالیت خود در چین را کلید بزند.
 

پذیرش محصول قیر یک شرکت در بورس کالای ایران

می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که محصول قیر یک شرکت در بازار اصلی این بورس مورد پذیرش قرار گرفت.
 

فولکس درپی خرید سهام تسلا

می متالز - به‌تازگی نشریه «منیجر مگزین» آلمان به نقل از چند منبع آگاه مدعی شده بود که هربرت دیاس، مدیرعامل فولکس‌واگن می‌کوشد تا بخشی از سهام شرکت تسلا را خریداری کند.
 

معافیت تسلا از تعرفه واردات آلومینیوم از ژاپن

می متالز - وزارت بازرگانی ایالات متحده‌ی آمریکا با درخواست تسلا برای معافیت از تعرفه‌های مربوط‌به واردات آلومینیوم از ژاپن به‌منظور تولید باتری تسلا در گیگافکتوری موافقت کرد.
 کالاخبر گزارش داد؛

نگرانی صنعت خودروهای برقی از آینده فلزات

می متالز - شرکت «تسلا» نسبت به کمبود آتی برخی فلزاتی که در باتری خودروهای برقی به کار می رود از جمله نیکل، مس و لیتیوم ابراز نگرانی کرده است. انقلاب صنعت خودروهای برقی با سرعت باورنکردنی در حال افزایش تقاضای باتری های مورد نظر است و به تبع آن تقاضای برخی فلزات به کار رفته در باتری های لیتیوم- یون را افزایش می دهد.
 

صنعت خودرو نیازمند سرمایه گذاری در معادن فلزی

می متالز - تسلا در مورد کمبود موادمعدنی برای تولید باتری هشدار داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما