خبر
آهن و فولاد   انرژی های تجدیدپذیر  

رونق بازار فولاد در کشور عمان با ساخت نیروگاه های خورشیدی

می متالز - کشور عمان قصد ساخت یک نیروگاه خورشیدی جدید در بندر سوهار را دارد.

به گزارش می متالز، این نیروگاه با سرمایه گذاری یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری ساخته می شود و با توجه به کاربرد فولاد در ساخت صفحات خورشیدی، با آغاز ساخت این نیروگاه میزان تقاضا برای فولاد در کشورهای حاشیه خلیج فارس افزایش می یابد.

عمان کار ساخت این نیروگاه را با مشارکت بین المللی یونی کورن انجام می دهد.

کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، با وجود داشتن منابع عظیم نفت و گاز، از چندی قبل به استفاده از انرژی های تجدید پذیر رو آورده اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تقریباً یک چهارم از نیازهای انرژی شرکت معدنکاری مس آنتوفاگاستا با انرژی های تجدید پذیر تأمین می شود

می متالز - یک قرن پس از آنکه بسیاری از معادن شیلی در منطقه خشک شمالی این کشور برای نخستین بار راه اندازی شدند، اکتشاف مس، یا لیتیوم، یا طلا یا نقره به آسانی روزگاران گذشته نیست. تمرکز مواد معدنی در دل زمین کاهش می یابد چنانکه شرکتهای معدنکاری وادار به حفاریهای عمیق تر می شوند و این بدین معناست که این شرکتها باید برای دستیابی به مقدار پیشین فلزات سنگ معدن بیشتری را مورد فراوری قرار دهند—که فرایندی شلوغ و بسیار آلاینده است.
 

رویکرد به انرژی های نو در معادن جهت کاهش قیمت تمام شده در بلند مدت و محیط زیستی پاک

می متالز - دکتر امیر رحیمی، مدیرعامل شرکت کالسیمین در خصوص رویکرد به انرژی های نو در معادن گفت: انرژی یکی از الزامات رشد اجتماعی و اقتصادی هر کشور است. از آنجایی که سوخت های فسیلی محدود، تجدید ناپذیر و آلاینده هستند باید محتاطانه مورد استفاده قرار گیرند. از طرف دیگر منابع انرژی های تجدید پذیر بومی، غیر آلاینده و پایان ناپذیرند.
 

پروژه انرژی خورشیدی عربستان می تواند هزاران شغل ایجاد کند

می متالز - به دنبال تغییرات ساختار اقتصادی عربستان و فاصله گرفتن از وابستگی به درآمد های نفتی، این کشور این بار به دنبال پروژه جدید انرژی خورشیدی و ایجاد 7 هزار شغل تا سال 2020 می باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما