خبر
مالیات  
حضرتی مطرح کرد:

اصلاح ساختار سازمان مالیاتی لازمه وصول درآمدهای مالیاتی

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید اگر سازمان امور مالیاتی بخش کوچکی از وزارت اقتصاد و دارایی باشد و ساختار و چارت آن تغییر نکند، درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده وصول نمی‌شود.

به گزارش می متالز، الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، درباره ارجاع مواد 25 و 26 لایحه مالیات برارزش افزوده به کمیسیون متبوعش، گفت: با تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده و قانون مالیات‌های مستقیم- که دولت باید لایحه آن را تقدیم کند- کشور وارد فضای جدیدی می‌شود که در این فضا به درآمدهای نفتی تکیه نمی شود یا این درآمدها برای هزینه‌های عمومی کشور استفاده نمی‌شود.

 

سازمان امور مالیاتی با فرض صفر شدن درآمدهای نفتی کشور جایگزین وزارت نفت می‌شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با فرض صفر شدن درآمدهای نفتی کشور، سازمان امور مالیاتی جایگزین وزارت نفت می‌شود، افزود: در حال حاضر هر ساله امتیازاتی مانند اختصاص 14.5 درصد از درآمدهای نفتی به وزارت نفت، برای این وزارتخانه در نظر گرفته می‌شود، این امتیازات به منظور استخدام نیروی انسانی کیفی، ایجاد انگیزه برای پرسنل و... برای وزارت نفت در نظر گرفته می‌شود.

 

ماموریت سازمان امور مالیاتی برای وصول 200 هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده

وی اظهار کرد: مقرر است؛ در بودجه سال 99 سازمان امور مالیاتی مامور وصول حدود 200 هزار میلیارد تومان از محل دریافت مالیات بر ارزش افزوده شود. این سازمان برای وصول درآمد مذکور به تلاش سازمان یافته و برنامه ریزی شده و ابزارهایی مانند نیروهای متخصص، دفاتر مختلف و... نیاز دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح ضرورت افزایش اختیارات سازمان امور مالیاتی به مثالی اشاره کرده و گفت: نمی توان دست و پای فردی را بست و از وی انتظار شنا داشت.

 

سازمان مالیاتی همراه وزارت نفت برای وصول درآمد

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: مواد 23، 24، 25 و 26 لایحه مالیات ارزش افزوده سازمان مالیاتی را نوسازی می کند و نگاه جدیدی به این سازمان دارد چراکه ماموریت جدیدی به سازمان مالیاتی محول شده است؛ در این نگاه جدید سازمان مالیاتی جای وزارت نفت قرار می‌گیرد و همان گونه که این وزارتخانه باید برای 80 میلیون نفر آذوقه تامین می‌کرد حال سازمان مالیاتی باید این رزق و روزی را تامین کند.

 

نمی‌توان با امکانات گذشته از سازمان مالیاتی انتظار وظایف جدید داشت

حضرتی اضافه کرد: نمی توان با امکانات گذشته از سازمان مالیاتی انتظار وظایف جدید داشت اگر در گذشته سازمان امور مالیاتی برای انجام وظیفه خود دوچرخه داشت حال حداقل به وانت نیاز دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: باید با نمایندگان مجلس به منظور تشریح ماموریت جدید سازمان مالیاتی مفصل صحبت شود و همکاران نیز آن را درک کنند، درغیر این صورت اگر سازمان امور مالیاتی بخش کوچکی از وزارت اقتصاد و دارایی باشد و ساختار و چارت آن تغییر نکند، امکان وصول درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده وجود ندارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بیش از ۸۵ درصد از درآمد کشور باید از محل مالیات ها تامین شود

می متالز - رییس سازمان امور مالیاتی گفت: محدود کردن معافیت مالیاتی، کاهش فرار مالیاتی و فساد سیستم اداری بر درآمد دولت موثر است.
 در جریان بررسی طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش؛

مالیات بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد

می متالز - نمایندگان مجلس، وزارت اقتصاد و دارایی را موظف به پرداخت مالیات اخذ شده از آستان قدس رضوی، بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام به آموزش و پرورش کردند.
 آقاپور علیشاهی در نطق میان دستور انتقاد کرد:

۳۲ سازمان درگیر صادرات و واردات هستند

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ۳۲ سازمان درگیر صادرات و واردات هستند آیا این حمایت از صادرات غیر نفتی است؟ برای آن چاره ای بیاندیشیم.
 مدیرکل مبارزه با پولشویی سازمان مالیاتی پاسخ می‌دهد

ریشه به وجود آمدن حساب‌های بانکی اجاره‌ای کجاست؟

می متالز - مدیرکل مبارزه با پولشویی سازمان مالیاتی گفت: بانک مرکزی متعهد است که اطلاعات حساب‌هایی با گردش مالی بالای ۵ میلیارد تومان را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد.
 

بررسی طرح جدید نظام بانکداری با حضور مدیران‌ عامل بانک‌ها

می متالز - در جلسه‌ای باحضور الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و مدیران‌عامل بانک‌ها طرح نظام بانکداری جمهوری اسلامی مورد بررسی قرارگرفت.
 کریمی مطرح کرد:

افزایش سقف معافیت‌‌های مالیاتی موجب رانت و عدم شفافیت می‌شود

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش سقف معافیت‌‌های مالیاتی موجب رانت و عدم شفافیت می‌شود، گفت: باید تلاش کنیم پایه‌های مالیاتی افزایش یابد و از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم تا بتوانیم در مجموع معافیت‌های مالیاتی را کاهش دهیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما