خبر
مالیات  
حضرتی مطرح کرد:

اصلاح ساختار سازمان مالیاتی لازمه وصول درآمدهای مالیاتی

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید اگر سازمان امور مالیاتی بخش کوچکی از وزارت اقتصاد و دارایی باشد و ساختار و چارت آن تغییر نکند، درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده وصول نمی‌شود.

به گزارش می متالز، الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، درباره ارجاع مواد 25 و 26 لایحه مالیات برارزش افزوده به کمیسیون متبوعش، گفت: با تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده و قانون مالیات‌های مستقیم- که دولت باید لایحه آن را تقدیم کند- کشور وارد فضای جدیدی می‌شود که در این فضا به درآمدهای نفتی تکیه نمی شود یا این درآمدها برای هزینه‌های عمومی کشور استفاده نمی‌شود.

 

سازمان امور مالیاتی با فرض صفر شدن درآمدهای نفتی کشور جایگزین وزارت نفت می‌شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با فرض صفر شدن درآمدهای نفتی کشور، سازمان امور مالیاتی جایگزین وزارت نفت می‌شود، افزود: در حال حاضر هر ساله امتیازاتی مانند اختصاص 14.5 درصد از درآمدهای نفتی به وزارت نفت، برای این وزارتخانه در نظر گرفته می‌شود، این امتیازات به منظور استخدام نیروی انسانی کیفی، ایجاد انگیزه برای پرسنل و... برای وزارت نفت در نظر گرفته می‌شود.

 

ماموریت سازمان امور مالیاتی برای وصول 200 هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده

وی اظهار کرد: مقرر است؛ در بودجه سال 99 سازمان امور مالیاتی مامور وصول حدود 200 هزار میلیارد تومان از محل دریافت مالیات بر ارزش افزوده شود. این سازمان برای وصول درآمد مذکور به تلاش سازمان یافته و برنامه ریزی شده و ابزارهایی مانند نیروهای متخصص، دفاتر مختلف و... نیاز دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح ضرورت افزایش اختیارات سازمان امور مالیاتی به مثالی اشاره کرده و گفت: نمی توان دست و پای فردی را بست و از وی انتظار شنا داشت.

 

سازمان مالیاتی همراه وزارت نفت برای وصول درآمد

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: مواد 23، 24، 25 و 26 لایحه مالیات ارزش افزوده سازمان مالیاتی را نوسازی می کند و نگاه جدیدی به این سازمان دارد چراکه ماموریت جدیدی به سازمان مالیاتی محول شده است؛ در این نگاه جدید سازمان مالیاتی جای وزارت نفت قرار می‌گیرد و همان گونه که این وزارتخانه باید برای 80 میلیون نفر آذوقه تامین می‌کرد حال سازمان مالیاتی باید این رزق و روزی را تامین کند.

 

نمی‌توان با امکانات گذشته از سازمان مالیاتی انتظار وظایف جدید داشت

حضرتی اضافه کرد: نمی توان با امکانات گذشته از سازمان مالیاتی انتظار وظایف جدید داشت اگر در گذشته سازمان امور مالیاتی برای انجام وظیفه خود دوچرخه داشت حال حداقل به وانت نیاز دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: باید با نمایندگان مجلس به منظور تشریح ماموریت جدید سازمان مالیاتی مفصل صحبت شود و همکاران نیز آن را درک کنند، درغیر این صورت اگر سازمان امور مالیاتی بخش کوچکی از وزارت اقتصاد و دارایی باشد و ساختار و چارت آن تغییر نکند، امکان وصول درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده وجود ندارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

3 ابزار معافیت‌ مالیاتی جدید در بورس

می متالز - خرید و فروش سه ابزار نوین بازار سرمایه شامل «اوراق جعاله»، «اوراق وکالت» و «اوراق بیمه اتکایی» در بورس به عنوان اوراق بهادار معاف از مالیات اعلام شد.
 

معافیت‌های مالیاتی جدید در بورس

می متالز - براساس اعلام سازمان امور مالیاتی، خرید و فروش «اوراق جعاله»، «اوراق وکالت» و «اوراق بیمه اتکایی» در بورس از مالیات معاف شد.
 حسن نژاد پاسخ داد:

عملیات بازار باز چه تاثیری در اقتصاد دارد؟

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک مرکزی برای کنترل رکود، تورم و رونق تولید و همچنین تحقق اهداف اقتصادی مانند ایجاد اشتغال، ثبات نرخ بهره، رشد اقتصادی، ثبات بازارهای مالی از سیاست بازار باز استفاده می‌کند.
 حسن‌نژاد:

رشد شاخص بورس کاذب نیست/ تشریح راهکار حفظ نقدینگی در بازار سرمایه

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید با عرضه سهام شرکت‌های جدید توسط دولت در بازار بورس، نقدینگی می‌تواند بدون ایجاد حباب در بورس باقی بماند.
 

اقتصاد شیشه‌ای سدی در برابر «فرار مالیاتی»/ فرهنگ‌سازی، حلقه مفقوده درآمدهای مالیاتی

می متالز - اتخاذ سیاست کاهش وابستگی بودجه به نفت، ضرورت ایجاد موانع جدی برای مقابله با فرار مالیاتی را بیشتر از پیش نمایان ساخت، بنابراین حل این موضوع در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفت.
 وزیر اقتصاد در نشست شورای گفت‌وگو

نگرانی فعالان اقتصادی درباره فشارهای مالیاتی سال 99 بی‌مورد است

می متالز - فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نود و سومین نشست شورای گفت‌وگو با توجه به نگرانی فعالان اقتصادی از شرایط مالیاتی سال 99 و اعمال فشار بیشتر روی بخش خصوصی شناسنامه‌دار و افزایش درامدهای مالیاتی دولت، خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی هرگز به دنبال آن نیست که در مسیر حداکثر سازی وصول، اصول را زیرپا بگذارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما