خبر
مسکن و اقتصاد  
ابوترابی:

گام بلند مجلس برای اصلاح قانونی که به تخلفات ساختمانی دامن می‌زند

می متالز - عضو کمیسیون قضایی مجلس با انتقاد از اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها به تخلفات ساختمانی دامن می‌زند، گفت: اصلاح این ماده قانونی در دستور کار کارگروه ویژه کمیسیون قضایی قرار دارد.

به گزارش می متالز، ابوالفضل ابوترابی در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز، گفت: در این رابطه ضعف قانونی اساسی داریم، در قانون شهرداری‌ها پدیده‌‌ای به نام کمیسیون ماده 100 که هیچ جای دنیا نمونه آن را نداریم پیش بینی شده که بر اساس آن شهرداری ها با اخذ مبلغی کار غیرقانونی را قانونی می‌کنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: طی ماه‌های اخیر ویلاها و بناهای گران قیمت میلیاردی تخریب شدند و پول بیت المال و مردم هدر رفت؛ در این رابطه عقل سلیم حکم می‌کند که دستگاه‌های متولی با اقدامات پیشگیرانه مانع از ساخت و سازهای غیرمجاز شوند اما متاسفانه دراین رابطه ضعف قانون دیده می‌شود و ضمانت‌های اجرایی کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها عملا به مشوقی برای انجام تخلفات ساختمانی تبدیل شده است.

 

در هیچ جای دنیا قانونی نداریم که به تخلفات دامن بزند

وی ادامه داد: در هیچ جای دنیا قانونی نداریم که به تخلفات دامن بزند؛ در سفری که به بلاروس داشتیم یکی از قضات دیوان عالی این کشور موضوع تخریب یک طبقه از پاساژ علاء‌الدین را یادآور شد و برایش جای سوال بود که چگونه در یکی از مهمترین خیابان‌های پایتخت پاساژ به این بزرگی ساخته شده و هیچ کس جلوی تخلفات را نگرفته است.

 

اصلاح ماده 100 شهرداری‌ها  در دستور کار کارگروه ویژه کمیسیون قضایی

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس دهم، بر ضرورت اصلاح ساختار کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها تاکید کرد و گفت: در طرح اصلاح قانون پیش فروش ساختمان و پاره‌ای از قوانین شهرداری‌ها که در دستور کار کارگروه ویژه کمیسیون قضایی قرار دارد اصلاح ماده 100 شهرداری ها پیش‌بینی شده و انتظار می‌رود اعضای کمیسیون قضایی و نمایندگان در صحن علنی همکاری مناسبی را برای تصویب آن داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فرا برجام؛ حربه ای برای کشاندن ایران به میز مذاکرات مجدد/ فرانسه به جایگاه پلیس بد بازگشت

می متالز - با توجه به بدعهدی های صورت گرفته توسط کشورهای اروپایی در قبال برجام و کاهش تعهدات برجامی توسط ایران، فرانسه برای برون رفت از این شرایط طرح فرابرجام را ارائه کرده است که نمایندگان در گفت‌وگویی، دلایل طرح فرابرجام را مورد تحلیل قرار داده اند.
 واکنش عضو کمیسیون حقوقی مجلس به «فرابرجام» فرانسه:

اروپا اعتمادسازی کند/ مذاکرات جدید باتوجه به سابقه بدعهدی، بی فایده است

می متالز - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی به مقامات فرانسوی گفت: فرانسه بجای دادن طرح "مذاکره"، به دنبال انجام تعهدات برجامی خود در قبال ایران باشد.
 کمالی پور:

ضعف عملکرد بانک‌ها و پلیس فتا در مقابله با هکرها مشهود است

می متالز - نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با انتقاد از عملکرد بانک‌ها در ایمن‌سازی حساب‌های بانکی و نحوه کشف جرم و برخورد با مجرمان فضای مجازی توسط پلیس فتا تاکیدکرد که باید کمیته مشترکی از دستگاه‌های مربوطه برای شناسایی خلاءها و موانع موجود جهت برخورد با هکرها تشکیل شود.
 رحیمی جهان آبادی در تذکر شفاهی مطرح کرد:

ضرورت بهسازی جاده‌های کشور/ اعتبارات مربوط به آبرسانی تخصیص یابد

می متالز - نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس خطاب به وزیر راه و شهرسازی، گفت: آقای اسلامی در صورتی که اقدامات لازم برای ایمنی سازی جاده‌های را انجام ندهید حتی یک روز به عمر مجلس باقی مانده باشد، استیضاح می شوید.
 نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز مطرح کرد:

استیضاح وزیر راه در صورت بی توجهی به جاده های استان خراسان رضوی

می متالز - نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد در صورتی که وزارت راه و شهرسازی به وضعیت جاده های روستایی حوزه انتخابیه رسیدگی نکند مورد سوال یا استیضاح قرار می گیرد.
 کمالی پور:

اجرای طرح کاداستر در بودجه ۹۹ مورد بی مهری قرار نگیرد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در آستانه تصویب بودجه سال ۹۹ سازمان برنامه بودجه و مجلس باید دقت داشته باشند که از درآمد‌های طرح کاداستر کاسته نشود تا در فرصت باقی مانده به نتیجه مثبتی برسیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما