خبر
مسکن و اقتصاد  
ابوترابی:

گام بلند مجلس برای اصلاح قانونی که به تخلفات ساختمانی دامن می‌زند

می متالز - عضو کمیسیون قضایی مجلس با انتقاد از اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها به تخلفات ساختمانی دامن می‌زند، گفت: اصلاح این ماده قانونی در دستور کار کارگروه ویژه کمیسیون قضایی قرار دارد.

به گزارش می متالز، ابوالفضل ابوترابی در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز، گفت: در این رابطه ضعف قانونی اساسی داریم، در قانون شهرداری‌ها پدیده‌‌ای به نام کمیسیون ماده 100 که هیچ جای دنیا نمونه آن را نداریم پیش بینی شده که بر اساس آن شهرداری ها با اخذ مبلغی کار غیرقانونی را قانونی می‌کنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: طی ماه‌های اخیر ویلاها و بناهای گران قیمت میلیاردی تخریب شدند و پول بیت المال و مردم هدر رفت؛ در این رابطه عقل سلیم حکم می‌کند که دستگاه‌های متولی با اقدامات پیشگیرانه مانع از ساخت و سازهای غیرمجاز شوند اما متاسفانه دراین رابطه ضعف قانون دیده می‌شود و ضمانت‌های اجرایی کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها عملا به مشوقی برای انجام تخلفات ساختمانی تبدیل شده است.

 

در هیچ جای دنیا قانونی نداریم که به تخلفات دامن بزند

وی ادامه داد: در هیچ جای دنیا قانونی نداریم که به تخلفات دامن بزند؛ در سفری که به بلاروس داشتیم یکی از قضات دیوان عالی این کشور موضوع تخریب یک طبقه از پاساژ علاء‌الدین را یادآور شد و برایش جای سوال بود که چگونه در یکی از مهمترین خیابان‌های پایتخت پاساژ به این بزرگی ساخته شده و هیچ کس جلوی تخلفات را نگرفته است.

 

اصلاح ماده 100 شهرداری‌ها  در دستور کار کارگروه ویژه کمیسیون قضایی

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس دهم، بر ضرورت اصلاح ساختار کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها تاکید کرد و گفت: در طرح اصلاح قانون پیش فروش ساختمان و پاره‌ای از قوانین شهرداری‌ها که در دستور کار کارگروه ویژه کمیسیون قضایی قرار دارد اصلاح ماده 100 شهرداری ها پیش‌بینی شده و انتظار می‌رود اعضای کمیسیون قضایی و نمایندگان در صحن علنی همکاری مناسبی را برای تصویب آن داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کاظمی مطرح کرد:

دقت و مشاوره لازمه ورود به بازار بورس

می متالز - نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با یادآوری اینکه اغلب افرادی که وارد بورس می‌شوند از اطلاعات لازم در این زمینه برخوردار نیستند و ممکن است در دام حیله‌گران بیفتند از مردم خواست تا بصیرت و دقت بیشتری برای سرمایه‌گذاری وارد این بازار شوند.
 کمالی پور:

تعیین قیمت منطقه‌ای مسکن نقض مالکیت خصوصی افراد نیست

می متالز - نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: برخی کارشناسان اعلام می کنند که تعیین قیمت منطقه ای مسکن، دخالت در حوزه مالکیت فردی و خصوصی است، اما به هیچ وجه این مسئله مطرح نیست، زیرا عملکرد مالک در تعیین قیمت، جامعه را تحت تأثیر قرار داده و افراد دیگر نیز در آن دخیل هستند.
 عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

آزادسازی واردات خودرو، خودروسازان را از خواب خرگوشی بیدار می‌کند

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه انحصار در بخش خودروسازی باید شکسته شود، گفت: اخذ عوارض سنگین از خودروهای خارجی زمینه رقابت را از بین برده و مردم را مجبور به خرید خودروهای بی‌کیفیت داخلی می‌کند.
 کمالی پور مطرح کرد:

ولنگاری سایت‌های اینترنتی، عامل گرانی مسکن و خودرو

می متالز - نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در شرایط فعلی قطعا نمی توان سایت های اینترنتی خرید و فروش را به حال خود رها گذاشت، بنابر این دستگاه های مرتبط از جمله دستگاه قضا، وزارت ارتباطات، وزارت راه و شهرسازی، سازمان تعزیرات حکومتی و پلیس فتا باید چارچوب و ساختار هوشمندی را برای فعالیت سایتها ایجاد کنند.
 کمالی پور با انتقاد از مکانیسم خودروسازان برای پیش فروش خودرو:

بازار خودرو تافته جدا بافته‌ای از بدنه حاکمیت شده است / قوه قضاییه قاطعانه ورود کند

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه وزارت صمت انگیزه‌ای برای ساماندهی شیوه فعلی پیش فروش خودرو ندارد، گفت: بازار خودرو تافته جدا بافته‌ای از بدنه حاکمیت شده و کار خودش را انجام می‌دهد.
 رحیمی جهان آبادی انتقاد کرد:

طرح‌های پیش فروش خودرو به نام مردم به کام سوداگران؛ شیوه کنونی به توسعه بازار سیاه دامن می زند

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس می‌گوید شیوه ثبت نام در طرح‌های پیش فروش خودرو موجب سرگردانی مردم شده زیرا افراد پس از مراجعه به سایت فروش با پیام هایی مانند تکمیل ظرفیت مواجه می شوند حال آنکه تنها چند دقیقه از آغاز ثبت نام گذشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما