خبر
انرژی هسته ای  
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با کنایه به اروپایی ها:

گرفتن عکس یادگاری با ترامپ به بقاء برجام کمک نمی‌کند

می متالز - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد هم اکنون ایران از اروپایی ها طلبکار است و کشورهای حاضر در برجام نباید تصور کنند که می توانند با تهدید و فشار اهدافشان را محقق کنند.

به گزارش می متالز، علیرضا سلیمی، با اشاره به اینکه از ابتدای شکل گیری برنامه جامع اقدام مشترک مشخص بود که اروپا و آمریکا نمی توانند تعهداتشان را اجرایی کنند، گفت: بر این اساس در زمان مذاکرات هسته ای، نگارش متن و حتی اکنون که دوران پسابرجام است شاهد تقسیم وظایف بین آنها هستیم.

 

اروپایی ها در زمان برگزاری مذاکرات برجامی نقش پلیس بد و خوب را ایفا کردند

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد: در واقع اروپایی ها در زمان برگزاری مذاکرات برجامی نقش پلیس بد و خوب را ایفا کردند و اکنون هم با گذشت مدت زمان طولانی مجددا همان رویه را در پیش گرفته اند.

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته کشورهای اروپایی ها حاضر در برجام نتوانستند کانال مالی مستقل اینستکس را ایجاد کنند که بیانگر وابستگی آنها به کاخ سفید است، ادامه داد: این مهم در حالیست که طبق متن برجام آنها باید تعهدات مختلفی را محقق می کردند که هیچکدام عملی نشد.

 

اروپایی ها دائما تاکید بر حفظ برجام می کنند اما به ارائه وعده بسنده کرده اند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اروپایی ها دائما تاکید بر حفظ برجام می کنند اما باید بدانند ماندگاری این توافقنامه منوط به حضور صرف ایران نیست، تصریح کرد: در واقع اروپایی ها فقط به ارائه وعده بسنده کرده و می خواهند با وقت کشی کشورمان را در برجام نگه دارند.

سلیمی اعتقاد دارد غربی باید بدانند برای برگزاری مذاکرات ابتدا باید تحریم را بردارند و سپس در فکر گرفتن عکس یادگاری باشند؛ موضوعی که در سفر رییس جمهور کشورمان به نیویورک رخ داد و مشاهده شد که اروپایی ها از هیچ تلاشی دریغ نکردند تا صرفا تصویری از هیات ایرانی و آمریکایی در یک قاب نقش ببندد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه اگر قرار باشد گفت‌وگویی درمورد برجام صورت بگیرد صرفا در مورد تسهیل کردن اجرای تعهدات غربی ها خواهد بود نه تغییر در متن این توافقنامه، خاطرنشان کرد: به عبارتی هم اکنون ایران اسلامی از اروپایی ها طلبکار است و کشورهای حاضر در برجام نباید تصور کنند که می توانند با تهدید و فشار اهدافشان را محقق کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نایب رئیس مجلس:

همه تابع تصمیم رهبر انقلاب در رابطه با "برجام" هستیم/ طرف مقابل ما، به تعهدات خود در توافق هسته ای پایبند نماند

می متالز - نماینده مردم تبریز گفت: موضوع خروج ایران از برجام را نمی‌دانم، اما آنچه راکه مقام معظم رهبری در این رابطه تصمیم بگیرند؛ قطعا از آن تبعیت خواهیم کرد.
 رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مطرح کرد:

ادامه مسیر کاهش تعهدات برجام تنها راه ایران در صورت تثبیت روند کنونی

می متالز - رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: ایران نمی‌تواند منتظر دولتمردان اروپایی یا آمریکایی در برجام بماند، زیرا قرارداد را با هدف تامین منافع ملی امضا کرده بنابراین در صورت تثبیت روند کنونی راهی جز کاهش تعهدات نداریم.
 

پاسخ صالحی به ادعای مجری نزدیک به سعید جلیلی: عمیق‌تر مطالعه کنید که مثل داستان ریختن سیمان در چاله رآکتور اراک نشود /دروغ گناه کبیره است

می متالز - علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی به ادعاهای کذب یکی از مجریان تلویزیون که از قضا مشاور سعید جلیلی نیز است پاسخ داد.
 کاظم جلالی:

شرایط امروز اقتضا می کند تعهدات برجامی را انجام ندهیم

می متالز - رئیس پژوهشگاه مجلس با اشاره به اینکه یک تجربه تاریخی به ما آموخته طرف های مقابل بدعهد هستند، گفت: شرایط امروز اقتضا می‌کند که جمهوری اسلامی نیز تعهدات خودش را انجام ندهد.
 عضو فراکسیون روحانیت مجلس:

اروپا بداند مذاکرات برجامی باید با منطق باشد، نه تهدید و تحریم

می متالز - عضو فراکسیون روحانیت مجلس اعتقاد دارد کشورهای غربی امروزه درگیر مشکلات داخلی بسیاری هستند از این رو نمی توانند در مورد برجام از موضع قدرت صحبت کنند.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

نسیم «اصلاح» روانه بازار شد

می متالز - بازار قرمزپوش امروز، تکرار خرید و فروش‌های هیجانی و سیل پول‌های غیر‌حرفه‌ای، شرایط را به‌گونه‌ای تغییر داده که به نظر می‌رسد بازار نیازمند اصلاح است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما