خبر
نفت  

پیش بینی نفت ۵۷ دلاری در نیمه نخست سال ۲۰۲۰

می متالز - اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از قیمت نفت در نیمه اول سال ۲۰۲۰ را ۵ دلار در هر بشکه کاهش داد.

به گزارش می متالز، اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش دورنمای کوتاه مدت انرژی در اکتبر پیش بینی قیمت نفت را ۵ دلار در هر بشکه کمتر از گزارش ماه قبل اعلام کرد.

دلیل این کاهش در پیش بینی قیمت نفت که حالا تا ۵۷ دلار در هر بشکه تا سه ماهه دوم ۲۰۲۰ پایین آمده است، افزایش ذخایر نفت جهان طی نیمه اول ۲۰۲۰ است.میانگین قیمت نفت خام برنت در ماه سپتامبر ۶۳ دلار در هر بشکه بود.

در حالی که اداره اطلاعات انرژی افزایش خطر اختلال بیشتر در عرضه نفت خام را قبول دارد، ولی اعلام کرد که این خطر با افزایش بی ثباتی در رشد اقتصادی و رشد تقاضای نفت در آینده جبران میشود.

این اداره تخمین می زند میانگین تولید نفت خام اوپک در سپتامبر ۲۸.۲ میلیون بشکه در روز باشد که ۱.۶ میلیون بشکه پایین تر از ماه اوت است. تولید نفت آمریکا هم طبق آخرین اطلاعات کاهش یافته است:  ۱۱.۸ میلیون بشکه در جولای که ۰.۳ میلیون بشکه در روز کمتر از تولید ماه ژوئن است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا تولید نفت خام در کل سال ۲۰۱۹ را ۲۹.۸ میلیون بشکه در روز پیش بینی می کند که ۲.۱ میلیون بشکه در روز کمتر از تولید در کل سال ۲۰۱۸ است. انتظار می رود تولید نفت اوپک در کل سال ۲۰۲۰ با ۲۹.۶ میلیون بشکه در روز کمتر از ۲۰۱۹ باشد.

در مورد آمریکا، انتظار می رود میانگین تولید نفت در کل سال ۲۰۱۹ ، ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز باشد که ۱.۳ میلیون بشکه بیشتر از ۲۰۱۸ است. پیش ‌بینی می‌شود تولید نفت آمریکا در کل سال ۲۰۲۰ افزایش یابد و به ۱۳.۲ میلیون بشکه در روز برسد. در این صورت افزایش تولید آمریکا کاهش تولید اوپک برای سال آینده را جبران میکند.

تولید نفت اوپک و آمریکا در ۲۰۱۸ به طور متوسط ۴۲.۹ میلیون بشکه در روز بود. انتظار می رود این رقم برای سال ۲۰۱۹ ، ۴۲.۱ میلیون بشکه در روز و در سال ۲۰۲۰ ، ۴۲.۸ میلیون بشکه در روز باشد.

کد خبر: 61120
تاریخ: 1398/07/17 - 13:07
منبع: بورس کالای ایران

اطلاعات انرژی آمریکا  نفت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل «پترول» از برنامه‏های توسعه زنجیره ارزش در این شرکت می‏گوید

به‏ سوی توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی

می متالز - با اینکه صنعت نفت مزیت اقتصادی ایران و پشتوانه ای قدرتمند برای کشور بوده اما دستیابی به توسعه، در گرو توسعه زنجیره ارزش در صنایع پتروشیمی و صنایع پایین ‏دستی و تکمیلی آن است؛ صنایعی که از مهم‏ترین ارکان حرکت اقتصادی هستند.
 

کاهش ۱۰ درصدی تقاضای سالانه نفت

می متالز - مرکز تحقیقات مشاوره‌ای «ریستاد انرژی» پیش‌بینی کرد که تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ به میزان ۸/ ۱۰درصد کاهش خواهد یافت.
 

زیان ۲۰ میلیارد دلاری شرکت‌های برتر نفتی جهان

می متالز - براساس یک بررسی انجام شده از صورت‌های مالی ۱۲ شرکت بزرگ نفتی جهان، این شرکت‌ها در دوره سه ماه اول سال جاری میلادی متحمل ضرر خالص ۶/ ۲۰ میلیارد دلاری شده‌اند. به گزارش اویل پرایس، این درحالی است که این شرکت‌های نفتی برای دوره مشابه سال ۲۰۱۹ درآمد خالص ۴/ ۲۳ میلیارد دلاری را ثبت کرده بودند.
 بازار نفت در صورت بهبود با چه چالش‌هایی روبه‌روست؟

دو تهدید پیش‌روی طلای سیاه

می متالز - مازاد عرضه نفت در بازار به‌خصوص در ماه‌های گذشته منجر به ذخیره نفت در نفتکش‌های روی آب شد که هنوز موجودی این انبارهای دریایی برخلاف ذخایر خشکی کاهش قابل‌ملاحظه‌ای نداشته است. با این وجود، قیمت نفت به دلایل مختلف از ابتدای ماه می حدود ۷۵ درصد رشد کرده است. در صورت ادامه روند سریع بهبود نفت، این نفتکش‌ها که حامل میلیون‌ها بشکه سوخت هستند می‌توانند تهدیدی برای بازار به حساب آیند.
 

نفتکش ایران در پالایشگاه ال‌پالیتو ونزوئلا لنگر انداخت

می متالز - مرکز ردیابی نفتکش‌ها دقایقی پیش در پیامی توئیتری از لنگر انداختن نخستین کشتی حاوی سوخت ایران در پالایشگاه ال‌پالیتو ونزوئلا خبر داد.
 زنگنه:

خط لوله صادرات گاز به ترکیه در مدت کوتاهی ترمیم می‌شود/ ترک‌ها اقدامی نمی‌کنند

می متالز - وزیر نفت گفت: خط لوله صادرات گاز به ترکیه چند روزه ترمیم می‌شود اما ترک‌ها اقدامی نمی‌کنند. حتی ما اعلام آمادگی کردیم که حاضر هستیم این خط لوله را برای آنها ترمیم کنیم ولی ترک‌ها از این پیشنهاد استقبال نکردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما