خبر
نفت  

پیش بینی نفت ۵۷ دلاری در نیمه نخست سال ۲۰۲۰

می متالز - اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از قیمت نفت در نیمه اول سال ۲۰۲۰ را ۵ دلار در هر بشکه کاهش داد.

به گزارش می متالز، اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش دورنمای کوتاه مدت انرژی در اکتبر پیش بینی قیمت نفت را ۵ دلار در هر بشکه کمتر از گزارش ماه قبل اعلام کرد.

دلیل این کاهش در پیش بینی قیمت نفت که حالا تا ۵۷ دلار در هر بشکه تا سه ماهه دوم ۲۰۲۰ پایین آمده است، افزایش ذخایر نفت جهان طی نیمه اول ۲۰۲۰ است.میانگین قیمت نفت خام برنت در ماه سپتامبر ۶۳ دلار در هر بشکه بود.

در حالی که اداره اطلاعات انرژی افزایش خطر اختلال بیشتر در عرضه نفت خام را قبول دارد، ولی اعلام کرد که این خطر با افزایش بی ثباتی در رشد اقتصادی و رشد تقاضای نفت در آینده جبران میشود.

این اداره تخمین می زند میانگین تولید نفت خام اوپک در سپتامبر ۲۸.۲ میلیون بشکه در روز باشد که ۱.۶ میلیون بشکه پایین تر از ماه اوت است. تولید نفت آمریکا هم طبق آخرین اطلاعات کاهش یافته است:  ۱۱.۸ میلیون بشکه در جولای که ۰.۳ میلیون بشکه در روز کمتر از تولید ماه ژوئن است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا تولید نفت خام در کل سال ۲۰۱۹ را ۲۹.۸ میلیون بشکه در روز پیش بینی می کند که ۲.۱ میلیون بشکه در روز کمتر از تولید در کل سال ۲۰۱۸ است. انتظار می رود تولید نفت اوپک در کل سال ۲۰۲۰ با ۲۹.۶ میلیون بشکه در روز کمتر از ۲۰۱۹ باشد.

در مورد آمریکا، انتظار می رود میانگین تولید نفت در کل سال ۲۰۱۹ ، ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز باشد که ۱.۳ میلیون بشکه بیشتر از ۲۰۱۸ است. پیش ‌بینی می‌شود تولید نفت آمریکا در کل سال ۲۰۲۰ افزایش یابد و به ۱۳.۲ میلیون بشکه در روز برسد. در این صورت افزایش تولید آمریکا کاهش تولید اوپک برای سال آینده را جبران میکند.

تولید نفت اوپک و آمریکا در ۲۰۱۸ به طور متوسط ۴۲.۹ میلیون بشکه در روز بود. انتظار می رود این رقم برای سال ۲۰۱۹ ، ۴۲.۱ میلیون بشکه در روز و در سال ۲۰۲۰ ، ۴۲.۸ میلیون بشکه در روز باشد.

کد خبر: 61120
تاریخ: 1398/07/17 - 13:07
منبع: بورس کالای ایران

اطلاعات انرژی آمریکا  نفت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 زنگنه مطرح کرد:

تلاش‌ها برای توقف توسعه نفت ایران شکست خورد/ ادامه اکتشافات نفت و گاز در پهنه ایران

می متالز - وزیر نفت گفت: اکتشافات نفت و گاز در پهنه ایران ادامه دارد و هر زمان اکتشافات جدید به نتیجه برسند، به عنوان اخبار خوش افزایش ذخایر قابل برداشت نفت و گاز کشور به اطلاع مردم خواهند رسید.
 

شگرد ایران برای انتقال نفت

می متالز - آمریکا از اینکه نفت ایران به صورت مخفیانه توسط کشتی‌های چینی انتقال پیدا می‌کند، نگران است.
 

اطلاعیه جدید درباره سهمیه‌بندی کارت‌های سوخت

می متالز - سهمیه‌بندی کارت‌های سوخت شخصی تکذیب شد.
 

تامین مالی نفتی‌ها از بازار سرمایه در 8 ماه

می متالز - در هشت ماه گذشته 8 هزار میلیارد تومان از پروژه‌های نفتی از طریق بازار سرمایه تامین مالی شده است.
 

افزایش تعرفه صادرات مواد معدنی جایگزین کمبود درآمد نفتی/ زیان معادن کوچک با افزایش تعرفه

می متالز -یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از آنجا که درآمدهای نفتی کشور کاهش پیدا کرده، دولت از طریق افزایش تعرفه صادرات مواد معدنی سعی در جبران کمبود درآمدهای نفتی دارد.
 

پایانه مرزی باشماق مریوان، فرصتی مناسب برای جذب بازار اقلیم کردستان عراق

می متالز - در راستای نظارت بر فرآیند کنترل و پایش کامیون های ترانزیتی و ترانشیبپی عبوری از مرزهای استان، نحوه صادارات فرآورده های نفتی و پایش عملکرد کنترلی کارکنان شاغل در جایگا های مرزی ،مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان از پایانه مرزی باشماق مریوان وبازارچه مرزی سیرانبند بانه بازید و با مدیرکل گمرک باشماق نیز دیدار کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما