خبر
مواد معدنی   زیرساخت ها  
باستانی؛

بسیاری از زیرساخت‌ها برای ورود مواد خام به چرخه تولید مهیاست

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از زیرساخت‌ها برای ورود مواد خام به چرخه تولید وجود دارد و از این‌رو نیازی نیست که مثل سابق خام‌فروشی کنیم.

به گزارش می متالز، سعید باستانی؛ سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص افزایش تعرفه صادرات مواد خام معدنی گفت: هر چه‌ بتوانیم از صادرات مواد خام جلوگیری کنیم و آن را به زنجیره تولید سوق دهیم، کمک شایانی به درآمدهای کشور کرده‌ایم.

 

اشتغال زایی از مزایای عدم خام فروشی است

وی افزود: یکی از مزیت‎‌های عدم خام‌فروشی، اشتغال‌زایی است، زیرا شغل زمانی ایجاد می‌شود که کار باشد، عدم خام‌فروشی به معنای ورود مواد خام به چرخه تولید و بالا بردن ارزش افزوده است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از زیرساخت‌ها برای ورود مواد خام به چرخه تولید وجود دارد و از این‌رو نیازی نیست که مثل سابق خام‌فروشی کنیم، زیرا ادامه این مسیر ارزش افزوده خاصی برای کشور دربر نخواهد داشت.

باستانی با تاکید بر اینکه خام‌فروشی در یک میزان مشخصی باید انجام شود مخصوصاً اگر بیش از نیاز تولید کشور باشد، خاطرنشان کرد: اگر در زمینه خام‌فروشی و تولید به برنامه چشم‌انداز 20 ساله و برنامه‌های توسعه پنج ساله عمل شود و سعی کرد با کمترین انحراف به اهداف نهایی برسیم بسیاری از چالش‌های اقتصادی حل و در اینصورت می‌توانیم مشکل بیکاری را به حداقل و ارزآوری را در کشور به حداکثر برسانیم.

در اواخر شهریورماه امسال، وزارت صمت تصمیم گرفت که 25 درصد تعرفه صادرات مواد خام معدنی را افزایش دهد تا دیگر شاهد خروج بی‌رویه مواد خام معدنی از کشور نباشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کوهکن:

دولت با نظارت محتکران شب عید را نقره داغ کند

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید: گاهی با در نظر گرفتن تمامی شرایط درست عرضه و تقاضا، باز هم سودجویان با احتکار سبب گرانی بازار شب عید می‌شوند به همین دلیل دولت باید با نظارت بیشتر نقره داغ شان کند.
 کوهکن:

واردات خودروهای هیبریدی با ارز منشا خارجی ترمز گرانی خودرو را می‌کشد

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است تصمیم کمیسیون تلفیق مبنی بر واردات خودروهای هیبریدی در سال ۹۹ ترمز افزایش قیمت چهارچرخ ها را می کشد.
 نورقلی‌پور:

افزایش تولید لاستیک خودروهای سنگین به سرمایه گذاری نیاز دارد

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات و مواد اولیه است.
 احمدی:

افزایش تقاضای شب عید موجب گرانی چارچرخ ها شد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید کاهش تولید خودروسازان و افزایش تقاضا به واسطه خرید برای شب عید موجب گرانی خودرو طی هفته‌های اخیر شده است.
 نورقلی‌پور:

وزارت صمت مسئول پرداخت حقوق رایزنان بازرگانی است

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تاکید بر اینکه دولت باید بودجه موردنیاز برای جذب رایزنان بازرگانی را تامین کند، می‌گوید دستمزد این افراد باید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداخت شود.
 نورقلی‌پور:

وزارت صمت مسوول پرداخت حقوق رایزنان بازرگانی است

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تاکید بر اینکه دولت باید بودجه موردنیاز برای جذب رایزنان بازرگانی را تامین کند، می‌گوید دستمزد این افراد باید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداخت شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما