خبر
مواد معدنی   زیرساخت ها  
باستانی؛

بسیاری از زیرساخت‌ها برای ورود مواد خام به چرخه تولید مهیاست

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از زیرساخت‌ها برای ورود مواد خام به چرخه تولید وجود دارد و از این‌رو نیازی نیست که مثل سابق خام‌فروشی کنیم.

به گزارش می متالز، سعید باستانی؛ سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص افزایش تعرفه صادرات مواد خام معدنی گفت: هر چه‌ بتوانیم از صادرات مواد خام جلوگیری کنیم و آن را به زنجیره تولید سوق دهیم، کمک شایانی به درآمدهای کشور کرده‌ایم.

 

اشتغال زایی از مزایای عدم خام فروشی است

وی افزود: یکی از مزیت‎‌های عدم خام‌فروشی، اشتغال‌زایی است، زیرا شغل زمانی ایجاد می‌شود که کار باشد، عدم خام‌فروشی به معنای ورود مواد خام به چرخه تولید و بالا بردن ارزش افزوده است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از زیرساخت‌ها برای ورود مواد خام به چرخه تولید وجود دارد و از این‌رو نیازی نیست که مثل سابق خام‌فروشی کنیم، زیرا ادامه این مسیر ارزش افزوده خاصی برای کشور دربر نخواهد داشت.

باستانی با تاکید بر اینکه خام‌فروشی در یک میزان مشخصی باید انجام شود مخصوصاً اگر بیش از نیاز تولید کشور باشد، خاطرنشان کرد: اگر در زمینه خام‌فروشی و تولید به برنامه چشم‌انداز 20 ساله و برنامه‌های توسعه پنج ساله عمل شود و سعی کرد با کمترین انحراف به اهداف نهایی برسیم بسیاری از چالش‌های اقتصادی حل و در اینصورت می‌توانیم مشکل بیکاری را به حداقل و ارزآوری را در کشور به حداکثر برسانیم.

در اواخر شهریورماه امسال، وزارت صمت تصمیم گرفت که 25 درصد تعرفه صادرات مواد خام معدنی را افزایش دهد تا دیگر شاهد خروج بی‌رویه مواد خام معدنی از کشور نباشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نامه‌نگاری «جهانگیری» با «صمت» برای عوارض سنگ‌آهن

می متالز - اخذ عوارض صادرات از مواد خام معدنی در ماه‌های اخیر به موضوع بحث‌برانگیز میان فعالان این بخش بدل شده بود، چالشی که نامه‌نگاری معاون اول رئیس‌جمهور به وزیر صنعت، معدن و تجارت را به همراه داشت.
 علیزاده خبر داد:

بررسی واردات لاستیک خودروهای سنگین در کمیسیون صنایع و معادن مجلس

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از جلسه ویژه این کمیسیون با تعدادی از مدیران کل وزارت صنعت برای بررسی علل واردات لاستیک خودروهای سنگین خبر داد.
 

استیضاح وزير صمت به مصلحت نیست/ رحمانی در این مدت کوتاه کارنامه کاری درخشانی داشته است

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:با وضعیت کنونی کشور، استیضاح خیلی به مصلحت نیست هرچند که فعالیت وزیر در حوزه صنعت باید شتاب بیشتری داشته باشد و همه ما باید در این زمینه کمک کنیم و موانع را از سر راه آقای رحمانی برداریم.
 

فرجام صادرات مواد خام معدنی

می متالز - صادرات مواد خام معدنی به ویژه سنگ آهن، همواره جزوچالش هایی بوده است که وضع عوارض و سیاستهای تشویقی و تنبیهی در راستای کنترل و مدیریت صحیح آن صورت گرفته است. اما آیا این بخشنامه ها و سیاست ها از پشتوانه اجرایی مطلوب نیز برخوردار بوده است؟
 رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری اتاق تهران:

چرا خام‌فروشی

می متالز - قیمت تمام شده کالای صادراتی با در نظر گرفتن نرخ بهره بالاتر از ۱۸ درصد موجب رقابتی نبودن قیمت کالای ایرانی در بازار‌های جهانی است.
 

خام فروشی بیکاری را تشدید می‌کند/ اشتغال‌زایی با شعار محقق نمی‌شود

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کسانی که به دنبال خام‌فروشی برای کسب سود هستند، دغدغه اشتغال‌زایی و به‌ طور کلی منافع ملی را ندارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما