خبر
اقتصاد  

بیش از 4 هزار پرونده تخلف صنفی به ارزش 1500 میلیارد ریال در شهریور ماه تشکیل شد

می متالز - مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان از تشکیل 4 هزارو 39 پرونده تخلف صنفی طی شهریور ماه سال جاری به ارزش 1534 میلیارد ریال در سطح کشور خبر داد.

به گزارش می متالز، عباس تابش افزود: این تعداد پرونده تخلف صنفی حاصل 9 هزارو 446 گشت مشترک بازرسی در سطح کشور و استانهاست.
تابش تصریح کرد: از مجموع پرونده‌های تخلف متشکله 32 درصد مربوط به ادارات کل تعزیرات حکومتی 28 درصد مربوط به گشت مشترک با اتاق اصناف و 40 درصد مربوط به سایر دستگاه‌های ذیربط است.
به گفته وی سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها طی مدت یاد شده 27 درصد از گشت‌های مشترک خود را با اتاق اصناف و اتحادیه‌ها، 18 درصد با ادارات کل تعزیرات حکومتی، 17 درصد با دانشگاه های علوم پزشکی، 3 درصد با ادارات کل استاندارد، 2 درصد با ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و 33 درصد با سـایـر دستگاه‌ انجام داده‌اند.

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تشکیل هزار و ۱۶۰ پرونده تخلف صنفی در قزوین

می متالز - معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: از اسفندماه سال گذشته تاکنون با انجام گشت‌های مشترک بازرسی و نظارت بر سطح بازار و مراکز عرضه، یک هزار و ۱۶۰ پرونده تخلف صنفی در استان تشکیل شده است.
 

نامه رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به استانداران/ خودروهایی که با هدف سودجویی نگهداری می‌شوند با قیمت مصوب عرضه شوند

می متالز - رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در نامه‌ای به استانداران اعلام کرد: دستگاه‌های متولی و مرتبط در سطح استان، شرایط را برای رسیدن خودرو به مصرف کنندگان واقعی فراهم نمایند تا دست دلالان و سودجویان از این بازار کوتاه شود.
 

مسوولیت ناشی از تحویل خودروی بدون پلاک با خودروسازان خواهد بود

می متالز - معاون وزیر صنعت با بیان اینکه مردم نباید خودروهای فاقد پلاک را از پارکینگ خودروسازان خارج کنند، گفت: این خودروها به منزله احتکار تلقی شده و مسوولیت آن با خودروسازان خواهد بود.
 

اقتصادصنعت و معدن پشت پرده خودرو‌های صفر در بازار چیست؟ / چه کسانی صفر‌های بی‌نام را وارد بازار می‌کنند؟!

می متالز - ۲۲ اردیبهشت‌ ۲ روز پیش بود که وزیر برکنار شده صنعت، معدن و تجارت به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، شورای رقابت و ستاد تنظیم بازار مسئولیت داد تا در ۲۴ ساعت،برای فروکش‌کردن تلاطم بهوجود آمده در بازار خودرو، اقدامات مقتضی را انجام دهد و وضعیت موجود را سامان‌دهی کنند.حالا رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان اتومبیل مشهد از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت‌ها در بازار خودرو خبر می‌دهد.
 

قید و بندهای جدید بازار خودرو

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با هدف جلوگیری از حضور سوداگران و دلالان در بازار خرید و فروش خودرو، خودروسازان مکلف شدند برنامه فروش خود را به‌نحو خاصی ارائه کنند....
 رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد:

قیمت خودرو در بازار آزاد، قیمت درب کارخانه به اضافه حداکثر 10 درصد سود/ الزام در خرید و فروش خودرو در مراکز مجاز

می متالز - معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در جلسه ستاد تنظیم بازار در خصوص قیمت نهایی خودرو در بازار آزاد بیان کرد: قیمت متعارف خودرو در کف بازار، همان قیمت تحویل خودرو درب کارخانه به اضافه حداکثر 10 درصد سود خواهد بود و خرید و فروش الزاماً باید در مراکز مجاز انجام شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما