خبر
پالایشگاه  
جاسمی:

راه اندازی پالایشگاه آناهیتا تا ۲۵۰ هزار شغل را ایجاد می‌کند

می متالز - نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: در چند ماه آینده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پروژه راه اندازی پالایشگاه آناهیتا را آغاز می‌کند که راه اندازی این پالایشگاه تا ۲۵۰ هزار شغل را ایجاد می‌کند.

به گزارش می متالز، قاسم جاسمی، در خصوص راه اندازی پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه، اظهارداشت: با توجه به جلسات متعددی که در چند سال اخیر برگزار شد، از زمان فرماندهی سردار عبداللهی در قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء، بنا بر این بود که با همکاری و تعامل وزارت نفت، پالایشگاه نفت کرمانشاه در فضایی تعاملی راه اندازی شود.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پس از آنکه سردار محمد به فرماندهی این قرار گاه رسید، بازهم تلاش کردیم تا راه اندازی پالایشگاه کرمانشاه توسط قرارگاه دنبال شود، پس از رایزنی‌های فراوان با مسئولان مختلف مقرر شد تا قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء راه اندازی این پروژه را برعهده گیرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جلسات فراوانی با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، مقامات و مسئولان کشوری صورت گرفته تا این پروژه مهم استان کرمانشاه هر چه سریعتر اجرائی شود.

وی در تشریح اقداماتی که برای اجرائی شدن این پروژه طی شده است، افزود: این پروژه باید توسط شستا و صندوق بازنشستگی انجام می‌شد زیرا حدود 30 درصد از مالکیت این پروژه به نام شستا بود و بیش از 30 درصد آن متعلق به صندوق بازنشستگی و وزارت نفت بود، اما با رایزنی‌های صورت گرفته قرارگاه خاتم‌الانبیاء سهم نهادهای دیگر را خریداری کرد و سپس پالایشگاه آناهیتا راه اندازی شود.

جاسمی با بیان اینکه پس از اتمام ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پروژه ساخت پالایشگاه آناهیتا را راه اندازی می‌کند، ادامه داد: اقدامات اداری لازم انجام شده و ساخت و ساز پالایشگاه آناهیتا در چند ماهه آینده شروع به کار می‌کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در توافقات انجام شده مقرر شد تا در مدت زمانی 3 ساله این پالایشگاه راه اندازی شود و از 5 هزار تا 250 هزار نفر اشتغال زایی می‌کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

باعث تذکر به رئیس جمهور شد/ بودجه راه آهن کرمانشاه را برگردانید

می متالز - در خصوص بودجه تکمیلی راه آهن غرب کشور که صرف بدهی های دولت شده بود، نمایندگان کرمانشاه را به واکنش واداشت و رییس جمهور را در صحن علنی مجلس تذکر دادند.
 نماینده مردم کرمانشاه مطرح کرد؛

لزوم تکمیل جاده کامیاران به کرمانشاه

می متالز - نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: یک قطعه از کریدور شمال غرب به جنوب که از کامیاران تا کرمانشاه است، متاسفانه هنوز به سرانجام نرسیده در حالیکه از اهمیت بالایی برخوردار است.
 جاسمی:

وابستگی اروپا به آمریکا، در عدم اجرای تعهدات برجامی کاملا مشهود است

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، نقش وابستگی اروپا به آمریکا را در عدم اجرای تعهدات برجامی بسیار مهم دانست.
 نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی:

کارنامه رضا رحمانی در وزارت صمت قابل قبول است/ سوالات مجلسیان از وزیر صمت برای ارتقای سطح صنعت و تولید در کشور بود

می متالز - نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: کارنامه رضا رحمانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت قابل قبول بوده و سوالات مجلسیان از وزیر صمت برای ارتقای سطح صنعت و تولید در کشور بوده است.
 انارکی محمدی نشست کمیسیون اقتصادی را تشریح کرد:

بررسی ۱۲ سوال از وزیر صمت/ ۲ سوال به صحن ارجاع شد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون ۱۲سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شد که برخی از نمایندگان سوال‌کننده به رحمانی برای ارائه گزارش‌های لازم مهلت دادند.
 جاسمی خبر داد:

بررسی حذف بودجه ۱۶۰ میلیاردی راه‌آهن کرمانشاه در هیات تطبیق مصوبات دولت

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حذف بودجه ۱۶۰ میلیاردی راه‌آهن کرمانشاه در هیات تطبیق مصوبات دولت با قنون، بررسی می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما