خبر
نفت  

کاهش یک رتبه ای اعتبار آرامکو

می متالز - موسسه رتبه‌دهی فیچ در بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت ملی نفت عربستان سعودی را از «+A» به «A» کاهش داد.

به گزارش می متالز، موسسه رتبه‌دهی فیچ در بیانیه‌ای اعلام کرد که رتبه اعتباری شرکت ملی نفت عربستان سعودی  را از «+A» به «A» کاهش داد. پیش از این موسسه فیچ با اشاره به ریسک‌های ناشی از حمله به تاسیسات نفتی ارامکو، رتبه اعتباری کشور عربستان را کاهش داده بود.

این موسسه در بیانیه خود اعلام کرد: به دنبال کاهش رتبه اعتباری عربستان، رتبه اعتباری بلندمدت آرامکو از «+A» به «A» کاهش داده شده است در حالی که چشم‌انداز آن «پایدار» خواهد بود.

موسسه فیچ علت این تصمیم‌گیری را افزایش ریسک‌های ژئوپولیتیکی در آسیای غربی و ادامه دار شدن کسری بودجه عربستان، اعلام کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فراز و نشیب های بازار طلای سیاه و زرد در یک ماهه گذشته

می متالز - بازار نفت از ابتدای ماه سپتامبر شاهد نوسانات شدید و رخدادی کم سابقه بود: حمله به تأسیسات آرامکو به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده نفت در جهان سبب کاهش بیش از ۵ میلیون بشکه‌ای تولید روزانه شد.
 مدیرعامل آرامکو خبر داد:

زمان عرضه اولیه بزرگترین شرکت نفتی در بورس های داخلی و جهانی با ۷ درصد

می متالز - مدیرعامل آرامکو گفت: حمله به تاسیسات نفتی عربستان، تاثیری برعرضه سهام این شرکت نخواهد داشت و عرضه اولیه ۷ درصد سهام در بورس های داخلی و خاری ۲۵ و ۲۷ اکتبر خواهد شد.
 

کاهش بیش از یک میلیونی تولید نفت اوپک در سپتامبر

می متالز - تولید نفت‌خام ۱۴ عضو اوپک بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه سپتامبر (شهریور - مهر) روزانه یک میلیون و ۴۹۱ هزار بشکه کاهش یافت و به ۲۸ میلیون و ۴۹۱ هزار بشکه رسید.
 بانک جهانی گزارش داد:

حمله به تاسیسات نفتی به رشد اقتصادی عربستان آسیب زد

می متالز - بانک جهانی در گزارش خود اعلام کرد که حمله به تاسیسات نفتی آرامکو، به رشد اقتصادی امسال عربستان آسیب خواهد رساند.
 

کاهش رتبه اعتباری آرامکو عربستان

می متالز - مؤسسه اعتبارسنجی فیچ، رتبه اعتباری شرکت آرامکو عربستان را یک درجه کاهش داد و به «A» رساند.
 با اعلام رتبه بندی جدید رخ داد:

چالش جدید بزرگترین شرکت نفتی جهان برای عرضه اولیه 5 درصد سهام

می متالز - مؤسسه رتبه‌بندی فیچ، رتبه‌ اعتباری آرامکو را از +A به A کاهش داد تا بزرگترین شرکت نفتی جهان برای عرضه اولیه 5 درصدی سهام با چالش تازه ایی روبرو شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما