خبر
اقتصاد   بورس و سهام  
رییس جمهور عنوان کرد:

رشد صنایع بورسی، نشانه مهم اقتصادی

می متالز - رئیس جمهور با تاکید بر ایستادگی مردم در برابر تحریم ها اعلام کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که انبارها در بندرگاه‌ها پر بوده و این تحرک و جنب و جوش بنادر و گمرکات کشور بزرگترین علامت شکست آمریکا در این فشار بی‌رحمانه و غلط نسبت به ملت ایران است و امروز در شرایطی قرار داریم که می‌توانیم در بخش اقتصادی گام‌های مثبتی را برداریم.

به گزارش می متالز، رییس جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت گفت: همه آمار و شرایط نشان می‌دهد، مسیری که ملت، نظام، رهبری، نیروهای مسلح و همه جناح‌ها انتخاب کرده‌اند، درست است و باید با وحدت، اتحاد و یکپارچگی این مسیر را ادامه دهیم.

روحانی با اشاره به اینکه دوست و دشمن به قدرت، صبر و ایستادگی مردم ایران اعتراف می‌کنند، خاطر نشان کرد: دنیا در برابر این ایستادگی ملت ایران، دچار اعجاب است؛ ۸۳ میلیون نفر مردم ایران دست به دست هم دادند و در برابر قدرت‌ها بویژه آمریکا و صهیونیسم ایستادگی کردند و امروز بهترین امنیت، شرایط و روحیه در کشور وجود دارد.

رئیس جمهور افزود: البته مردم از لحاظ اقتصادی دچار مشکلاتی هستند که همه باید دست به دست هم داده و در راستای کاستن از مشکلات مردم تلاش کنیم.

روحانی با بیان اینکه امروز همه آمار و ارقام و علامت‌ها نشان می‌دهد که مردم حتی در مشکلات اقتصادی هم قادر به حل مسایل و کاهش مشکلات هستند، گفت: اینکه بانک مرکزی اعلام می‌کند، تولید صنایع بورسی که نیمی از صنایع کشور را تشکیل می‌دهد در شهریور ماه ۱.۲ درصد رشد مثبت داشته است، موضوعی بسیار مهم و به معنای آن است که فشار حداکثری درهم شکسته است.

رئیس جمهور ادامه داد: بانک مرکزی در ۶ ماه نخست سال قادر بوده ۱۹ میلیارد دلار برای واردات اجناس و کالاهای مورد نیاز کشور اختصاص داده که ۸.۲ میلیارد دلار آن مربوط به کالاهای اساسی بوده، که این آمار مثبت و قابل توجه است.

روحانی اظهار داشت: امروز در شرایطی قرار داریم که انبارها در بندرگاه‌ها پر بوده و این تحرک و جنب و جوش بنادر و گمرکات کشور بزرگترین علامت شکست آمریکا در این فشار بی‌رحمانه و غلط نسبت به ملت ایران است و امروز در شرایطی قرار داریم که می‌توانیم در بخش اقتصادی گام‌های مثبتی را برداریم.

رئیس جمهوری با بیان اینکه امسال پول خرید تضمینی گندم را زودتر از سال‌های گذشته به کشاورزان پرداخت کردیم، تصریح کرد: اگر دولت کارآمد نیست و وضع خوبی ندارد، باید امسال در شرایط فشار این پول را دیرتر به کشاورزان می‌دادیم اما امسال زودتر از هر زمان دیگر آن را پرداخت کردیم.

روحانی افزود: اینکه در بخش عمرانی توانستیم در ۶ ماهه نخست امسال ۲۹ هزار میلیارد تومان، هزینه و سرمایه‌گذاری کنیم به معنای قدرت جمهوری اسلامی ایران و پیروزی این ملت در مسیری است که در آن حرکت می‌کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بودجه تکمیل راه‌آهن غرب کشور صرف پرداخت بدهی دولت شد/ اعتراض وزیر راه + سند

می متالز - بخشی از بودجه راه آهن راهبردی غرب کشور، صرف پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی شد. این اقدام مورد اعتراض وزیر راه قرار گرفته است.
 

انتقاد رئیس جمهور از بنزین پتروشیمی‌ها

می متالز - رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز در همه کلانشهر‌های ایران از بنزین و گازوئیل یورو استفاده می‌شود، گفت: اگر تلاش دولت یازدهم و دوازدهم برای هوای پاک و سلامت مردم ایران نبود، بنزین‌های تولید شده از پتروشیمی، میلیون‌ها نفر را راهی بیمارستان‌ها می‌کرد.
 معاون وزیر اقتصاد معرفی کرد

پنج کم‌کار بهبود کسب‌وکار

می متالز - دستگاه‌های کم‌کار در بهبود فضای کسب‌‌و‌کار معرفی شدند.
 

ژاپنی‌ها دوباره به تهران می‌آیند

می متالز - تلاش برای کاهش تنش در خاورمیانه درحالی ادامه دارد که ژاپنی‌ها می‌خواهند دوباره به تهران سفر کنند.
 نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس مطرح کرد؛

وجود خلاء قانونی در حوزه نظامی اداری/ لزوم استفاده از نظر کارشناسان در لایحه «مدیریت تعارض منافع»

می متالز - نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با یادآوری افزایش فساد اداری در سال‌های اخیر، گفت: دولت ضمن استفاده از نظر کارشناسان باید در تهیه لایحه «مدیریت تعارض منافع» به کاهش بروکراسی اداری و شفافیت توجه کند.
 

تاکید رئیس‌جمهور بر افزایش فروش سهام

می متالز - حسن روحانی معتقد است فروش سهام امسال سرعت بیش‌تری به خود می‌گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما