خبر
بورس و سهام   صنعت  
با شروع عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام در بورس:

"کویر" با ۶۲۵ تومان کشف قیمت شد/ کاهش سهمیه خریداران/ ثبت رکورد جدید

می متالز - با شروع عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام فولاد سپید فراب کویر در بورس، هر سهم سیزدهمین شرکت جدید با ۶۲۵ تومان کشف قیمت شد مانند اکثر عرضه های اولیه قبلی رکورد جدیدی ثبت شد.

به گزارش می متالز، با شروع فرایند عرضه اولیه  10 درصد از سهام شرکت 240 میلیارد تومانی فولاد سپید فراب کویر در بورس تهران، هر سهم این شرکت تازه وارد با 625 تومان کشف قیمت شد تا سیزدهمین سهم جدید هم رسما" وارد بازار سهام شود.

این عرضه شامل 240 میلیون سهم "کویر" بود که در محدوده 600 تا 625 تومانی هر سهم و سهمیه 600 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار دوم معاملات بورس عرضه شد اما به دلیل استقبال شدید متقاضیان، مقرر شد به هر فرد 275 سهم تخصیص داده شود که با توجه به قیمت هر سهم به نقدینگی 172 هزار تومانی نیاز است.

از سوی دیگر با توجه به امکان خرید بیش از 875 هزار نفر برای خرید این سهم جدید، این بار رکورد هم جدیدی برای خریداران عرضه اولیه ثبت شد. پیش از این رکورد قبلی به عرضه اولیه سوم مهر توسعه مولد نیروگاهی جهرم تعلق داشت که 823 هزار و 565 سهامدار قادر به خرید آن شده بودند.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام شرکت های سرمایه گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد، ژلاتین کپسول، پلی پروپیلن جم، سیمرغ، دارویی ره آورد تامین، پتروشیمی نوری، پخش هجرت، غلتک سازان سپاهان، جنرال مکانیک، نیلی صنعت کرمان و توسعه مولد نیروگاهی جهرم عرضه اولیه شده و فولاد سپید فراب کویر سیزدهمین شرکت جدید بشمار می رود.

کد خبر: 61145
تاریخ: 1398/07/17 - 14:26
منبع: بورس پرس

بازار سهام  کویر  فولاد سپید فراب کویر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فروش «خودرو» به حساب کدام بانک ها می رود

می متالز - فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو به حساب کدام بانک های حاضر در بازار سهام می رود.
 

از شنبه: میتوانید سهام عدالت را بفروشید

می متالز - مسئولان سازمان بورس و اوراق بهادار می گویند از شنبه میتوانید سهام عدالت را بفروشید.
 توسط شرکت سرمایه گذاری بررسی شد:

بررسی روند امروز معاملات بازار سهام + پیش بینی محدوده اتمام اصلاح شاخص

می متالز - روند امروز معاملات بازار سهام، محدوده حمایت شاخص در کانال ۹۰۰ و ۸۸۵ هزار واحدی و پیش بینی اتمام اصلاح و رشد مجدد نمادها از این محدوده توسط شرکت سرمایه گذاری بررسی شد.
 

زیان ۴۸ هزار میلیارد تومانی مشمولان سهام عدالت از روزهای منفی بورس

می متالز - در پی تداوم روزهای نزولی بازار سهام طی چند روز گذشته حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان از ارزش دارایی مشمولان سهام عدالت کاسته شد.
 معامله 6.5 میلیارد سهم خودرویی به ارزش 2هزار میلیاردتومان

ایران‌خودرو و سایپا؛ پرحجم‌ترین نمادهای بازار سهام

می‌متالز - شاخص‌کل بورس تهران روز شنبه با کاهش 26هزار و 918 واحدی در تراز 959 هزارواحدی قرار گرفت.
 

عرضه‌های اولیه امسال بازار سهام در یک نگاه

می متالز - از ابتدای امسال تاکنون چهار عرضه اولیه مربوط به شرکت‌های سرمایه‌گذاری صبا تأمین، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، شیر پاستوریزه پگاه گیلان و مجتمع صنایع لاستیک یزد در بورس و فرابورس انجام شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما