خبر
بورس و سهام   صنعت  
با شروع عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام در بورس:

"کویر" با ۶۲۵ تومان کشف قیمت شد/ کاهش سهمیه خریداران/ ثبت رکورد جدید

می متالز - با شروع عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام فولاد سپید فراب کویر در بورس، هر سهم سیزدهمین شرکت جدید با ۶۲۵ تومان کشف قیمت شد مانند اکثر عرضه های اولیه قبلی رکورد جدیدی ثبت شد.

به گزارش می متالز، با شروع فرایند عرضه اولیه  10 درصد از سهام شرکت 240 میلیارد تومانی فولاد سپید فراب کویر در بورس تهران، هر سهم این شرکت تازه وارد با 625 تومان کشف قیمت شد تا سیزدهمین سهم جدید هم رسما" وارد بازار سهام شود.

این عرضه شامل 240 میلیون سهم "کویر" بود که در محدوده 600 تا 625 تومانی هر سهم و سهمیه 600 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار دوم معاملات بورس عرضه شد اما به دلیل استقبال شدید متقاضیان، مقرر شد به هر فرد 275 سهم تخصیص داده شود که با توجه به قیمت هر سهم به نقدینگی 172 هزار تومانی نیاز است.

از سوی دیگر با توجه به امکان خرید بیش از 875 هزار نفر برای خرید این سهم جدید، این بار رکورد هم جدیدی برای خریداران عرضه اولیه ثبت شد. پیش از این رکورد قبلی به عرضه اولیه سوم مهر توسعه مولد نیروگاهی جهرم تعلق داشت که 823 هزار و 565 سهامدار قادر به خرید آن شده بودند.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام شرکت های سرمایه گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد، ژلاتین کپسول، پلی پروپیلن جم، سیمرغ، دارویی ره آورد تامین، پتروشیمی نوری، پخش هجرت، غلتک سازان سپاهان، جنرال مکانیک، نیلی صنعت کرمان و توسعه مولد نیروگاهی جهرم عرضه اولیه شده و فولاد سپید فراب کویر سیزدهمین شرکت جدید بشمار می رود.

کد خبر: 61145
تاریخ: 1398/07/17 - 14:26
منبع: بورس پرس

بازار سهام  کویر  فولاد سپید فراب کویر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ایست بورس در مسیر اصلاح؟

نقشه نیمروز بورس چهارشنبه ( 24 مهر)

می متالز - شاخص کل بورس تهران پس از یک ریزش سنگین دو روزه، در جریان معاملات امروز به لطف حضور موثر سهامداران بزرگ در سمت خرید، به محدوده مثبت بازگشت. این تغییر مرهون افزایش تقاضای سهامداران عمده و بازیگران خرد در گروه‌های بزرگ‌تر است و در گروه‌های کوچک‌تر هنوز از شدت عرضه‌ها کاسته نشده است. شناوری پایین‌تر سهم‌های کوچک که پیش از این در صف‌های خرید و رشد شتابان قیمت تجلی می‌کرد، اکنون مجال خروج به سهامداران نمی‌دهد و شاخص هم‌وزن با خود به پایین می‌کشد.
 در دیگر بازارها چه اتفاقاتی افتاد؟

عامل اصلی فروش در بورس تهران

می متالز - شاخص کل بورس به نقطه صفر پاییزی برگشت، در این میان اما تحلیلگران دلیل ایجاد صف فروش در بورس تهران را مورد واکاوی قرار دادند.
 چرا طولانی‌شدن چالش‌ها در بازار سهام نمی‌تواند فرصت باشد؟

نتایج تعلل تصمیم‌‌گیری‌ها در بازار پایه

می متالز - کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که طولانی شدن چالش‌های بازار پایه می‌تواند نتایج متعددی را به دنبال داشته باشد که البته در نوک آن مساله سیاست‌زدگی در بازار سرمایه مطرح می‌شود.
 خوب‌ها و بد‌های هفته معرفی شدند؛

از صدرنشینی "شتوکا" تا کپی‌برداری از زیان در "چافست"

می متالز - این هفته برای اکثر اهالی کوی حافظ چندان پربرکت نبود و "افستی"ها لباس سرخ بر تن کردند و "توکا"یی‌ها سربند سبز بستند.
 

صحبت‌های استیو برنز، معامله‌گر بازار‌های مالی

می متالز - یکی از ۱۰۰۰ منتقد برتر در سایت آمازون و یکی از بهترین منتقدین کتاب‌های مربوط به معامله‌گری در این سایت است
 

۱۵ معامله چشم گیر با حضور یکی از بورس ها، ۲ پالایشی، ۵ سهم بازار پایه و...

می متالز - در فهرست امروز معاملات چشم گیر و غیر عادی سهام ناشرین بورسی و فرابورسی، گروه محصولات کاغذی و پالایشی بیشترین سهم را داشت و یک بورس و ۵ شرکت بازار پایه ای هم مشمول این موضوع شدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما