خبر
مواد معدنی   اقتصاد  
صادقی نیارکی در دیدار با انجمن صادرکنندگان مواد هیدروکربنی:

محدودیت ها ناشی از تحریم می تواند یک فرصت برای کشور باشد/ صادرات مواد اولیه و خام به سمت حلقه آخر ارزش افزوده هدایت شود

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: محدودیت ها و تحریم های ایجاد شده می تواند تبدیل به فرصت شود، یک فرصت هست و باید صادرات مواد خام و اولیه از جمله میعانات را به سمت حلقه آخر ارزش افزوده هدایت کنیم.

به گزارش می متالز، مهدی صادقی نیارکی در دیدار با اعضای انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان مواد هیدروکربنی بیان کرد: محصولات شیمیایی و پایه هیدرو کربنی از مزیت های کشور است و در این حوزه جزو کشورهای مزیت دار منبع پایه محسوب می شویم.

او با یادآوری اینکه محدودیت های بین المللی صادرات نفت خام را هدف قرار داده است، تصریح کرد: باید به سمت ایجاد ارزش افزوده برویم و هر چقدر بتوانیم ارزش افزوده بیشتری ایجاد کنیم برای کشور مفید تر است و با محدودیت ها مقابله خواهد شد.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با بیان اینکه صادرات محصول با ارزش افزوده بالاتر به توسعه صادرات غیرنفتی کشورمان کمک می کند، گفت: برخی محدودیت ها یک نوع فرصت محسوب می شود و باید صادرات را به سمت حلقه آخر ارزش افزوده هدایت کنیم.

صادقی نیارکی در خصوص انجمن نیز تصریح کرد: انجمن نگارش یک مرامنامه را در دستور کار خود قرار دهد و در ترویج این مرامنامه بکوشد و برای عضویت در انجمن صلاحیت سنجی بشود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برگزاری همایش یادگیری از بزرگان حوزۀ نگهداری و تعمیرات

می متالز - همایش یادگیری از بزرگان حوزۀ نگهداری و تعمیرات با برنامه‌ریزی واحد آموزش و توسعۀ منابع انسانی و همکاری دفتر فنی نگهداری و تعمیرات شرکت و با هدف به اشتراک گذاشتن تجارب، روز چهارشنبه سی‌ام بهمن‌ماه در محل برگزاری همایش‌های واحد آموزش برگزار شد.
 

صادرات فولاد کویر به تایلند و میانمار/ فولاد کویر صادرکننده برتر اصفهان

می متالز - مهناز روستایی گفت: با توجه به تحریم های اخیر تلاش ما بر این بوده با تامین مواد اولیه و تولید به میزان کافی و کیفیت بالا از تاثیر تحریم ها بر روی شرکت بکاهیم.
 مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان:

تحریم ها موجب تغییر رویکرد از واردات به بومی سازی شد/ آزمایشگاه خوردگی فولاد اکسین بزرگترین آزمایشگاه خوردگی در کشور

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان، گفت: در سنوات گذشته تمایل بیشتری به واردات محصولات نفت و گاز وجود داشته است که به دلیل تحریم ها فرصتی فراهم شد که به بومی سازی و استفاده از تجهیزات داخلی توجه بیشتری شود.
 وزارت صمت باز هم اجازه انتشار گزارش کیفیت خودروها را نداد

پنهان کاری کیفی

می متالز - با وجود آنکه قرار بود گزارش مربوط به کیفیت خودروهای داخلی به صورت فصلی (سه ماه یکبار) منتشر شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنان اجازه انتشار آمار کیفی را نمی دهد. آخرین گزارش کیفی منتشره، به مرداد سال جاری مربوط می شود و پس از آن، گزارش مورد نظر هرگز انتشار نیافت.
 

رفع نیاز صنعت نفت به ورق فولادی با تکیه بر توان داخل در شرایط تحریم

می متالز - وزیر نفت گفت: باعث افتخار ماست که متخصصین و جوانان ایرانی توانستند صنعت نفت را در شرایط تحریمی از وارد کردن ورقهای مورد نیاز نجات دهند.
 

خطر توقف تجارت نفت ونزوئلا جدی شد

می متالز - حریم‌های آمریکا علیه زیرمجموعه شرکت روس‌نفت ممکن است توانایی ونزوئلا را دچار مشکل جدی کرده و منبع اصلی درآمد این کشور را فلج کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما