خبر
مواد معدنی   اقتصاد  
صادقی نیارکی در دیدار با انجمن صادرکنندگان مواد هیدروکربنی:

محدودیت ها ناشی از تحریم می تواند یک فرصت برای کشور باشد/ صادرات مواد اولیه و خام به سمت حلقه آخر ارزش افزوده هدایت شود

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: محدودیت ها و تحریم های ایجاد شده می تواند تبدیل به فرصت شود، یک فرصت هست و باید صادرات مواد خام و اولیه از جمله میعانات را به سمت حلقه آخر ارزش افزوده هدایت کنیم.

به گزارش می متالز، مهدی صادقی نیارکی در دیدار با اعضای انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان مواد هیدروکربنی بیان کرد: محصولات شیمیایی و پایه هیدرو کربنی از مزیت های کشور است و در این حوزه جزو کشورهای مزیت دار منبع پایه محسوب می شویم.

او با یادآوری اینکه محدودیت های بین المللی صادرات نفت خام را هدف قرار داده است، تصریح کرد: باید به سمت ایجاد ارزش افزوده برویم و هر چقدر بتوانیم ارزش افزوده بیشتری ایجاد کنیم برای کشور مفید تر است و با محدودیت ها مقابله خواهد شد.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با بیان اینکه صادرات محصول با ارزش افزوده بالاتر به توسعه صادرات غیرنفتی کشورمان کمک می کند، گفت: برخی محدودیت ها یک نوع فرصت محسوب می شود و باید صادرات را به سمت حلقه آخر ارزش افزوده هدایت کنیم.

صادقی نیارکی در خصوص انجمن نیز تصریح کرد: انجمن نگارش یک مرامنامه را در دستور کار خود قرار دهد و در ترویج این مرامنامه بکوشد و برای عضویت در انجمن صلاحیت سنجی بشود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 علیزاده خبر داد:

بررسی واردات لاستیک خودروهای سنگین در کمیسیون صنایع و معادن مجلس

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از جلسه ویژه این کمیسیون با تعدادی از مدیران کل وزارت صنعت برای بررسی علل واردات لاستیک خودروهای سنگین خبر داد.
 

مثلث حمایت از مصرف‌کننده نهایی

می متالز - خرداد سال گذشته برخی از تامین‌کنندگان ورق وارداتی ایران ازجمله تولیدکنندگان قزاق و روس اعلام کردند که به‌دلیل اعمال تحریم‌های امریکا علیه ایران و ترس از تحریم‌های ثانویه امریکا، صادرات محصولات به ایران را قطع خواهند کرد.
 

مرزبندی صنعت و تجارت

می متالز - سوم مهرماه امسال جدایی تجارت و صنعت در مجلس رای موافق گرفت. بهارستان‌نشین‌ها کلیات طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی را با ثبت ۱۳۲ رای موافق، ۷۸ رای مخالف و ۸ رای ممتنع تصویب کردند.
 

الاکلنگ تولید ماهانه خودرو

می متالز - آمار ارائه شده از سوی خودروسازان به بورس نشان می‌دهد اگرچه ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو رفتاری متفاوت از یکدیگر را در تولید ماهانه‌شان نشان داده‌اند، با این حال به نظر می‌رسد روند کلی تولید به یک ثبات نسبی نزدیک شده است.
 سرپرست معاونت صنایع وزارت صمت اعلام کرد:

انعقاد تفاهم نامه وزارت صمت با معاونت قضایی دادستانی در پیشبرد مصوبات ستاد تسهیل

می متالز - سرپرست معاونت صنایع وزارت صمت گفت: تفاهم نامه وزارت صمت با معاونت قضایی دادستانی در پیشبرد مصوبات ستاد تسهیل منعقد شد.
 

چرا ایران توانست در برابر تحریم‌ها ایستادگی کند؟

می متالز - مدیرکل سابق اقتصادی بانک مرکزی موفقیت جمهوری اسلامی ایران در ایستادگی و پایداری علیه تحریم‌های آمریکا را به دلیل وجود نظام تولید و توزیع انرژی قدرتمند کشور در کنار سرپا بودن نظام کشتیرانی ایران دانست و گفت: این نظام قوی همچنان به پایداری مردم کمک کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما