خبر
اقتصاد  
رئیس صندوق بین‌المللی پول:

خسارت ۷۰۰ میلیارد دلاری آمریکا به اقتصاد جهان

می متالز - رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت که جنگ تجاری آمریکا با کشورهای دیگر ۷۰۰ میلیارد دلار به اقتصاد جهانی آسیب خواهد زد.

به گزارش می متالز، کریستالینا جیورجیوا، رئیس جدید بلغارستانی صندوق بین المللی پول گفت که مسیر اقتصاد جهانی در مقایسه با دو سال قبل تغییر کرده است و بخش زیادی از کاهش رشد اقتصادی جهان مربوط به پیامدهای جنگ تجاری دولت ترامپ با دیگر کشورها است.

وی با بیان این‌که قبلا نیز نسبت به پیامدهای منازعات تجاری هشدار داده‌ایم افزود: اکنون شاهد هستیم که این منازعات آثار خود را به جای می‌گذارند.

قراراست این هفته مقامات آمریکایی و چینی در واشنگتن بر سر راهکارهای خروج از بن بست فعلی با یکدیگر دیدار کنند اما بسیاری از کارشناسان معتقدند دست کم در کوتاه مدت نباید به حصول یک توافق پایدار امیدوار بود. در حال حاضر آمریکا بر واردات کالاهایی به ارزش ۳۶۰ میلیارد دلار از چین تعرفه اضافه وضع کرده است.

اقتصاد دانان نظر واحدی در خصوص تاثیر جنگ تجاری بین امریکا و چین بر روی رشد اقتصادی کشورهای جهان ندارند اما این مساله قطعی یکی از موثرترین عوامل کاهش رشد در مناطقی نظیر شرق اسیا و اروپا بوده است. شرکت‌های چینی با کاهش سفارش واردات آمریکا همکاری خود با شرکت‌های آلمانی را کاهش داده‌اند و سفارشات حمل و نقل از سنگاپور کاهش یافته است.

بانک جهانی در گزارش ماه ژوئن خود پیش‌بینی کرده بود رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۹ به طور متوسط معادل ۲.۶ درصد باشد که ضعیف‌ترین رشد سه سال اخیر محسوب می‌شود. رئیس صندوق بین المللی پول ضمن اشاره به پیش بینی‌های اخیر گفت که در صورت بهبود نیافتن وضعیت، رشد اقتصادی جهان در سال آینده از وضعیت فعلی نیز وخیم تر خواهد شد.

جیورجیوا هشدار داد که پایان ندادن به این جنگ تجاری در سال آینده رشد اقتصادی جهان را ۰.۸ درصد کاهش خواهد داد که معادل ۷۰۰ میلیارد دلار خواهد بود. این زیان معادل کل تولیدات ناخالص داخلی سوئیس در یک سال خواهد بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 «دیوید مالپاس»، رئیس بانک جهانی اعلام کرد

ضعف رشد اقتصاد جهانی

می متالز - رئیس بانک جهانی هشدار داد که شرایط اقتصاد جهان اکنون از پیش‌بینی آخر بانک جهانی که در ماه ژوئن منتشر شد هم ضعیف‌تر است و رشد اقتصادی ۶/ ۲درصدی در سال ۲۰۱۹ محقق نمی‌شود.
 رویترز:

عقب نشینی ترامپ از وضع عوارض جدید بر کالاهای چینی

می متالز - دونالد ترامپ قبول کرده افزایش عوارض بر ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی تا ۳۰ درصد را که قرار بود از روز سه شنبه اجرایی شود به تعویق بیندازد.
 با رسیدن به فاز نخست توافق تجاری صورت گرفت؛

جهش قدرتمند شاخص در بورس های دنیا

می متالز - رسیدن آمریکا و چین به فاز نخست توافق تجاری با استقبال کم سابقه بورس‌های جهانی همراه شد.
 در بازارهای جهانی؛

طلا عقبگرد کرد

می متالز - قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۳۳ درصد کاهش به ۱۴۸۹ دلار و یک سنت رسید.
 کارشناس بازارهای مالی تاکید کرد :

سهم‌ های «کامودیتی‌ محور» جامانده های بازار

می متالز - گروه فلزات، سنگ‌آهنی‌ها، دارویی‌ها و قندی‌ها، گروه رایانه و همچنین شرکت‌هایی که برنامه افزایش‌سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را دارند، گزینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آیند.
 رییس سابق صندوق بین‌المللی پول پیشنهاد داد

چند جانبه‌ گرایی برای نجات اقتصاد جهان

می متالز - کریستین لاگارد، رییس سابق صندوق بین‌المللی پول که قرار است بزودی سکان هدایت بانک مرکزی اروپا را در دست بگیرد، خواستار چندجانبه گرایی برای حل مشکلات اقتصاد جهان شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما