خبر
سرب و روی  

کاهش احتمالی قیمت نقدی سرب در آینده

می متالز - قیمت نقدی سرب از سطوح پایین حدود یک هزار و ۸۰۰ دلار بر تن در اواسط ماه می، بهبود یافته است اما پس از آن موفق به عبور از سقف مقاومتی ۲ هزار و ۱۰۰ دلار بر تن نشده است.

به گزارش می متالز،  با وجود ضعیف بودن بازار خودرو و همچنین سایر فلزات پایه، سرب به خوبی توانسته بازار خود را حفظ کند. این موضوع بیشتر به دلیل وقفه عرضه در Port Pirie بوده است. این واحد ذوب که در سال ۲۰۱۸ مقدار ۱۶۰ هزار تن سرب تولید کرد، تا اوایل ماه نوامبر غیر فعال خواهد بود که ممکن است باعث کاهش ۳۶ هزار تنی، علاوه بر کاهش ۳۰ هزار تنی در ماه ژوئن و جولای شود.

موجودی جهانی سرب، حاکی از آن است که حتی پس از اینکه ۵۷ هزار و ۳۲۵ تن سرب به انبارهای بورس فلزات لندن تحویل داده شد، بازار با کمبود عرضه زیادی مواجه است. در حال حاضر، مجموع موجودی انبارهای لندن و شانگهای نسبت در پایان سال ۲۰۱۸، کاهش ۲۰ درصدی دارد.

با این کمبود دسترسی فیزیکی به سرب، قیمت‌ها موقعیت خوبی برای جهش دارند. طبق پیش‌بینی Fastmarkets MB، میانگین سالانه قیمت نقدی سرب در سال ۲۰۲۰ به ۲ هزار و ۱۳۱ دلار بر تن خواهد رسید که در مقایسه با قیمت مورد انتظار سال ۲۰۱۹ یعنی یک هزار و ۹۸۸ دلار بر تن، افزایش خواهد داشت.

اما برخلاف اثر افزایشی وقفه در واحدهای ذوب، نگرانی درباره افزایش عرضه معدنی، عاملی برای کاهش قیمت‌ها خواهد بود. همچنین تقاضای ضعیف نیز، به ویژه در صنعت خودروسازی، عامل دیگری است که بر قیمت سرب فشار وارد خواهد کرد. با وجود تسهیلات مالی و اقدامات اخیر مقامات چینی برای لغو محدودیت‌ها، فروش جهانی خودروهای سبک در ۸ ماه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵.۹ درصد کاهش داشت. همچنین با معرفی قوانین جدید برای حذف موتورهای احتراق داخلی و جایگزینی باتری‌هایی با ترکیب شیمیایی مناسب‌تر برای محیط زیست، فشار بیشتری بر باتری‌های سرب - اسیدی وارد شده است.

گرچه این مورد یک عامل بلند مدت است، اما همچنان معضلی اساسی است که به احتمال زیاد تاثیر منفی بر جذابیت سرمایه‌گذاری خواهد داشت و می‌تواند قیمت نقدی سرب در بورس لندن را در میان‌مدت و بلندمدت کاهش دهد.

کد خبر: 61167
تاریخ: 1398/07/17 - 17:43
منبع: بورس کالای ایران

سرب  بورس فلزات لندن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گازگرفتگی و فوت یک نفر در معدن آلبلاغ اسفراین

می متالز - فرماندار اسفراین گفت: یکی از برداشت کنندگان غیرمجاز معدن آلبلاغ این شهرستان خراسان شمالی، دچار گازگرفتگی شد و جان خود را از دست داد.
 دلایل سرمایه‌گذاری ۲ هزارمیلیارد تومانی یک کنسرسیوم

قطب سوم روی

می متالز - شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، صبانور و زرین گردهم آمده‌اند تا یک کنسرسیوم شکل دهند. قرار است دستاورد این کنسرسیوم، تبدیل شدن کرمان به قطب سوم سرب و روی کشور باشد. منشا این تصمیم آنومالی‌های کشف‌شده در راور است و کارخانه فراوری در شهرستان کوهبنان ساخته می‌شود. اما این کنسرسیوم با چه استراتژی قرار است زیر سایه تحریم‌ها محصولات کارخانه را وارد بازارهای داخلی و خارجی کند؟
 

"کدما" کنسانتره می فروشد

می متالز - شرکت معدنی دماوند مزایده برگزار می کند.
 

قطب آینده صنعت سرب و روی کشور در حال شکل گیری

می متالز - بزرگترين آسياى گلوله اى (بال میل) صنعت سرب و روى در خاورميانه وارد "مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد شد.
 در بورس فلزات لندن رخ داد؛

افت ۸ دلاری قیمت آلومینیوم

می متالز - قیمت آلومینیوم در LME روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی سه‌شنبه ۲۲ بهمن ماه، هشت دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن یا معادل ۰.۵ درصد کاهش قیمت یافت؛ به گونه‌ای که از یک هزار و ۶۸۹ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن، به یک هزار و ۶۸۱ دلار به ازای هر تن رسید.
 رئیس اتحادیه صادرکنندگان سرب و روی:

سازمان برنامه و بودجه بودجه بهره برداری از معادن را افزایش دهد

می متالز - سازمان برنامه و بودجه باید بودجه این بخش را افزایش دهد. 10 هزار معدن در کشور شناسایی شده است که تنها 4 هزار تای آن فعال است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما