خبر
سرب و روی  

کاهش احتمالی قیمت نقدی سرب در آینده

می متالز - قیمت نقدی سرب از سطوح پایین حدود یک هزار و ۸۰۰ دلار بر تن در اواسط ماه می، بهبود یافته است اما پس از آن موفق به عبور از سقف مقاومتی ۲ هزار و ۱۰۰ دلار بر تن نشده است.

به گزارش می متالز،  با وجود ضعیف بودن بازار خودرو و همچنین سایر فلزات پایه، سرب به خوبی توانسته بازار خود را حفظ کند. این موضوع بیشتر به دلیل وقفه عرضه در Port Pirie بوده است. این واحد ذوب که در سال ۲۰۱۸ مقدار ۱۶۰ هزار تن سرب تولید کرد، تا اوایل ماه نوامبر غیر فعال خواهد بود که ممکن است باعث کاهش ۳۶ هزار تنی، علاوه بر کاهش ۳۰ هزار تنی در ماه ژوئن و جولای شود.

موجودی جهانی سرب، حاکی از آن است که حتی پس از اینکه ۵۷ هزار و ۳۲۵ تن سرب به انبارهای بورس فلزات لندن تحویل داده شد، بازار با کمبود عرضه زیادی مواجه است. در حال حاضر، مجموع موجودی انبارهای لندن و شانگهای نسبت در پایان سال ۲۰۱۸، کاهش ۲۰ درصدی دارد.

با این کمبود دسترسی فیزیکی به سرب، قیمت‌ها موقعیت خوبی برای جهش دارند. طبق پیش‌بینی Fastmarkets MB، میانگین سالانه قیمت نقدی سرب در سال ۲۰۲۰ به ۲ هزار و ۱۳۱ دلار بر تن خواهد رسید که در مقایسه با قیمت مورد انتظار سال ۲۰۱۹ یعنی یک هزار و ۹۸۸ دلار بر تن، افزایش خواهد داشت.

اما برخلاف اثر افزایشی وقفه در واحدهای ذوب، نگرانی درباره افزایش عرضه معدنی، عاملی برای کاهش قیمت‌ها خواهد بود. همچنین تقاضای ضعیف نیز، به ویژه در صنعت خودروسازی، عامل دیگری است که بر قیمت سرب فشار وارد خواهد کرد. با وجود تسهیلات مالی و اقدامات اخیر مقامات چینی برای لغو محدودیت‌ها، فروش جهانی خودروهای سبک در ۸ ماه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵.۹ درصد کاهش داشت. همچنین با معرفی قوانین جدید برای حذف موتورهای احتراق داخلی و جایگزینی باتری‌هایی با ترکیب شیمیایی مناسب‌تر برای محیط زیست، فشار بیشتری بر باتری‌های سرب - اسیدی وارد شده است.

گرچه این مورد یک عامل بلند مدت است، اما همچنان معضلی اساسی است که به احتمال زیاد تاثیر منفی بر جذابیت سرمایه‌گذاری خواهد داشت و می‌تواند قیمت نقدی سرب در بورس لندن را در میان‌مدت و بلندمدت کاهش دهد.

کد خبر: 61167
تاریخ: 1398/07/17 - 17:43
منبع: بورس کالای ایران

سرب  بورس فلزات لندن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در بورس فلزات لندن رخ داد؛

رشد ۱۹ دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته

می متالز - قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز جمعه ۱۹ مهر ماه نسبت به معاملات هفته گذشته، ۱۹ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن افزایش داشت.
 وضعیت بازار آلومینیوم در جهان؛

ادامه کسری عرضه آلومینیوم تا پایان سال 2019

می متالز - قیمت آلومینیوم در جهان در ماه‌های اخیر، بسیار کاهش یافته است، در حالی که قیمت‌های آلومینا در حدود ۳۰۰ دلار در هر تن به مدت چند هفته ثابت مانده است.
 آغاز افزایش قیمت مس در بورس فلزات لندن؛

افزایش قیمت جهانی مس همزمان با سفر وزیر خزانه‌داری آمریکا

می متالز - قیمت مس در روز سه‌شنبه دوم مهر ماه، با انتشار خبر سفر وزیر خزانه‌داری آمریکا به چین، روند صعودی خود را با افزایش 66 دلاری نسبت به روز دوشنبه آغاز کرد.
 در بورس فلزات لندن اتفاق افتاد:

روند نزولی قیمت آلومینیوم نسبت به هفته گذشته/ افت 14 دلاری قیمت آلومینیوم در یک روز

می متالز - قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز چهارشنبه، نسبت به معاملات روز سه‌شنبه 14 دلار بر تن افت داشت و پیش‌بینی می‌شود این روند نزولی همچنان ادامه داشته باشد.
 در بورس فلزات لندن رقم خورد؛

قیمت مس در سراشیبی

می متالز - قیمت مس در بورس فلزات لندن در روز چهارشنبه سوم مهر ماه، بعد از یک روز افزایش قیمت مجددا روند کاهشی خود را از سر گرفت.
 

سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد تومانی در کارخانه سیمان سرباز

می متالز - کارخانه در حال ساخت سیمان مکران تیس با ظرفیت تولید روزانه سه هزار و ۳۰۰ تن در شهرستان سرباز واقع در جنوب سیستان و بلوچستان با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی سبب جذب ۴۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری مشترک بخش خصوصی و بانک سپه در این منطقه شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما