خبر
بورس کالا  
نگاهی به معاملات آخرین روز هفته در تالار نقره ای؛

از تالار چه خبر؟

می متالز - معامله گر شرکت کارگزاری خبرگان سهام به بررسی معاملات امروز بورس کالای ایران پرداخت و از انتظار خریداران برای کاهش قیمت فرآورده های نفتی بعد از شوک قیمتی اخیر سخن گفت.

به گزارش می متالز، معصومه غلامی گفت: معاملات امروز تالار فرآورده های نفتی نسبت به روزهای اخیر روند آرام تری را سپری کرد؛ چراکه در ماه جاری طی سه مرحله قیمت فرآورده ها نسبت به هفته های قبل با کاهش اعلام شد و در آخرین مرحله نیز قیمت ها نسبت به اولین نرخ اعلامی ماه کاهش قابل توجهی داشت؛ روند مذکور این انتظار را در میان خریداران به وجود آورده که احتمال کاهش مجدد قیمت ها همچنان وجود دارد. در نتیجه، خریداران منتظر افت قیمت ها ماندند و همین امر موجب شد بازار آرام تری را شاهد باشیم.

وی در خصوص معاملات وکیوم باتوم طی روز جاری افزود: در حالی محصول وکیوم باتوم طی عرضه های قبلی با رقابت خریداران همراه می شد که به دلیل اعلام قیمت ها طی چند مرحله بعدی در ماه جاری، امروز این محصول به قیمت پایه مورد معامله قرار گرفت.

به گفته وی، بازار پتروشیمی نیز شرایط مشابهی را در روند معاملات تجربه کرد و رقابت قابل ملاحظه ای در محصولات عرضه شده در تالار مشاهده نشد.

این معامله گر در خصوص تالار صادراتی نیز گفت: طی روز جاری تنها قیر شرکت نفت پاسارگاد تهران با رقابت خریداران رو به رو بود و سایر قیرهای صادراتی عرضه شده در تالار به قیمت های پایه به فروش رسیدند؛ زیرا به نظر می رسد خریداران منتظر کاهش قیمت ها هستند.

غلامی در خاتمه سخنان خود با اشاره به معامله ۱۰ هزار تن شمش فولاد خراسان در تالار محصولات صنعتی اظهار کرد: ۱۰ هزار تن از این محصول در حالی روی میز فروش رفت که تقاضای ۲۳ هزار تنی برای آن به ثبت رسید. هر چند پیش بینی می شد این تقاضا بیش از این ارقام باشد. تیرآهن و میلگرد نیز از دیگر عرضه های امروز بودند که عمدتا با رشد اندک قیمت ها و با برتری تقاضا نسبت به عرضه همراه شدند و با رقابت نسبی خریداران مورد معامله قرار گرفتند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عرضه میلگرد، تیرآهن و روی در تالار محصولات صنعتی و معدنی

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز شنبه ۳ خرداد ماه میزبان عرضه ۱۹ هزار و ۹۳۲ تن سبد میلگرد، ۱۵ هزار و ۴۰۰ تن سبد تیرآهن و ۲۰۰ تن شمش روی است.
 امروز صورت می گیرد؛

عرضه میلگرد، تیرآهن و روی در تالار محصولات صنعتی و معدنی

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز شنبه ۳ خرداد ماه میزبان عرضه ۱۹ هزار و ۹۳۲ تن سبد میلگرد، ۱۵ هزار و ۴۰۰ تن سبد تیرآهن و ۲۰۰ تن شمش روی است.
 طی روز چهارشنبه رقم خورد؛

معامله ۱۶ کیلوگرم شمش طلا در تالار محصولات صنعتی و معدنی

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، میزبان دادوستد ۱۶ کیلوگرم شمش طلا بود.
 عضو هیات مدیره بانک آینده خبر داد؛

آغاز فعالیت خزانه سکه بانک آینده از هفته آینده/ ۱۵۰هزار سکه به ظرفیت انبارهای بورسی اضافه می شود

می متالز - عضو هیات مدیره بانک آینده از آغاز فعالیت خزانه این بانک به عنوان انبار سکه در بازار گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران با ظرفیت ۱۵۰ هزار قطعه سکه از هفته آینده خبر داد.
 امروز انجام می شود:

عرضه مس، فولاد، آلومینیوم، روی و شمش طلا در تالار نقره‌ای

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه میزبان عرضه ۶۷ هزار تن شمش بلوم، ۴۵۰ تن شمش روی، دو هزار تن مس کاتد، ۱۲۰ تن بیلت مسی، ۶۰ تن اسلب مسی، ۴ هزار تن شمش هزار پوندی، یک هزار و ۵۰۰ تن شمش آلیاژی آلومینیوم و ۳۹ کیلوگرم شمش طلا است.
 کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس در گزارشی اعلام کرد؛

مقابله با کرونا با رونق فروش اعتباری محصولات در بورس کالا

می متالز - گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس در جلسه علنی دیروز (سه‌شنبه) در خصوص «ارزیابی اثرات شیوع ویروس کرونا بر بخش‌های مختلف، تجربه کشورهای منتخب و سیاست‌های پیشنهادی» قرائت شد که از نکات جالب توجه این گزارش، تاکید بر بهره‌گیری صنایع کشور از ظرفیت های بورس کالا به خصوص «فروش اعتباری» است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما