خبر
سیمان و بتن  

عملیات ساخت یک کارخانه سیمان جدید در گرجستان آغاز خواهد شد

می متالز - شرکت سیمان ریسوت عمان کار خود را برای ساخت کارخانه سیمان در گرجستان با ۲۰۰ میلیون دلارسرمایه گذاری آغاز خواهد کرد.

به گزارش می متالز، این شرکت عمانی که بزرگترین تولید کننده سیمان در آن کشور به شمار می آید در حال انجام مطالعاتی برای راه اندازی یک واحد تولید سیمان به ظرفیت یک میلیون تن در سال در نزدیکی تفلیس، پایتخت کشور گرجستان است.

این پروژه با مشارکت یکی از کارخانجات سیمان گرجستان که دارای معادنی با ذخایر ۳۰ میلیون تن سنگ آهک است اجرایی خواهد شد و این در حالی است که شرکت عمانی قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ ظرفیت تولید خود را به ۲۰ میلیون تن سیمان در سال برساند.

کد خبر: 61184
تاریخ: 1398/07/17 - 18:21
منبع: سیمان خبر

سیمان گرجستان  سیمان ریسوت عمان  سنگ آهک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اعتراض کارگران سابق سیمان لوشان به عملی نشدن وعده باگشت به کار

می متالز - گروهی از کارگران سابق کارخانه «سیمان لوشان» به بلاتکلیفی وضعیت شغلی خود اعتراض کردند.
 به پشتوانه ۱۷میلیارد تن ذخیره آهک در کشور می‌توان رقم زد

هر۱۰۰ کیلومتر یک کارخانه سیمان

می متالز - سالانه ده‌ها هزار تن انواع آهک ازجمله آهک هیدراته، آهک زنده، سنگ آهک، آهک کلوخه، آهک میکرونیزه، و پودر سنگ به کشورهای همسایه صادر می‌شود؛ با توجه به اینکه کشورهای همسایه ما درحال پیشرفت چشمگیر در زیرساخت‌های خود هستند یا درحال بازسازی ویرانی‌های ناشی از جنگ و درگیری و به‌طور بالقوه بازار مستعدی برای سنگ آهک ایران به شمار می‌روند.
 

مجموعه عکس “کارگران معدن سنگ آهک”

می متالز - صدها معدن سنگ در جنوب مصر راه‌اندازی شده است. کارگران معدن در کوه های سفید معادن سنگ آهک در شهر جنوبی مینیا در شرایط طاقت‌فرسایی با ایمنی پایین و حقوق ناکافی به کار سخت مشغولند.
 

آرامش پیربکران با انجام آتشباری نوین

می متالز - حمید منتظری؛ مدیر مجتمع سنگ آهک پیربکران بابیان این مطلب گفت: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با استفاده از دانش روز دنیا و با استفاده از محققان دانشگاه های داخلی نسبت به بهبود و کنترل آتشباری در معدن سنگ آهک پیربکران بعنوان پایلوت معادن همجوار مناطق مسکونی اقدام به انعقاد قرارداد تحقیقاتی با عنوان” به روزآوری و بهینه سازی عملیات انفجار در معدن سنگ آهک پیربکران” با دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات کرد.
 امروز صورت گرفت:

انجام آتشباری به روش جدید air deck در مجتمع سنگ آهک پیربکران

می متالز - گفتنی است مجتمع سنگ آهک پیربکران در مجاورت منطقه مسکونی قرار دارد و با این روش آتشباری،شاهد کاهش ارتعاشات صوتی خواهیم.
 در شهرستان مبارکه

جلوگیری از فعالیت یک واحد صنعتی آلوده کننده هوا

می متالز - از فعالیت یک واحد صنعتی آلوده کننده هوا در شهرستان مبارکه جلوگیری شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما