خبر
جاده ای و پایانه ها  

بهره برداری بخشی از کریدور جنوب به شمال شرق کشور

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: در راستای توسعه مناطق محروم کشور و گسترش شبکه راه‌های ارتباطی استان خراسان رضوی بخش دیگری از کریدور جنوب به شمال شرق کشور بهره برداری و عملیات اجرایی 28 کیلومتر از محور سنگان - تربت حیدریه با حضور معاون وزیر صمت آغاز شد.

به گزارش می متالز، خیراله خادمی صبح امروز در سفر به استان خراسان رضوی از آغاز عملیات اجرایی 28 کیلومتر از محور سنگان - تربت‌حیدریه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: این محور نقش مهمی در انتقال سنگ آهن معادن سنگان به مرکز و بنادر جنوبی کشور دارد و یکی از مهمترین محورهای اتصال شمال شرق کشور به مرز افغانستان محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی  باند دوم محور سنگان - تربت حیدریه در دو قطعه اجرایی آغاز می‌شود که قطعه یک به طول 16 کیلومتر با اعتبار هزار و 14 میلیارد ریال و قطعه 10 به طول 12 کیلومتر با اعتبار 568 میلیارد ریال اجرا خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در توضیح حجم عملیات اجرایی در قطعه یک این پروژه گفت: 371 هزارمتر مکعب خاکبرداری، 860 هزار متر مکعب خاکریزی، 21 هزار متر مکعب بتن ریزی و بنایی، 288 هزار متر مکعب اساس و زیراساس، 107 هزار تن آسفالت در این قطعه انجام می‌شود.
خادمی افزود: 705 هزار متر مکعب خاکبرداری، 359 هزار مترمکعب خاکریزی، 21 هزار متر مکعب بتن و بنایی، 116 هزار متر مکعب اساس و زیر اساس و 71 هزار تن آسفالت نیز بخش دیگری از عملیات اجرایی قطعه 10 این پروژه به طول 12 کیلومتر است. 
 

 

بهره برداری بخش دیگری از کریدور سراسری جنوب به شمال شرق کشور

 

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از افتتاح 10 کیلومتر دیگر از بزرگراه مهنه - گناباد در این سفر خبر داد و گفت: در راستای تسهیل سفر زوار بارگاه حرم ثامن‌الحجج از نواحی جنوب و جنوب شرق کشور و ترانزیت بار به سمت آسیای میانه  و افغانستان امروز بخش دیگری از بزرگراه مهنه - گناباد زیر عبور قرار گرفت.
خادمی با تاکید بر اهمیت این کریدور در توسعه ترانزیت کالا و مسافر گفت:‌ با توجه به اهمیت سواحل مکران و موقعیت بی نظیر بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و کوتاه‌ترین مسیر ترانزیت کالا به کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و افغانستان، تکمیل هرچه سریعتر این کریدور یکی از اولویت‌های اساسی است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه بزرگراه مهنه- گناباد را بخشی از این کریدور معرفی کرد و گفت:‌ این محور 67 کیلومتر است که تاکنون 42 کیلومتر آن به صورت بزرگراه زیر عبور قرار گرفته و امروز شاهد بهره‌بردرای  10 کیلومتر دیگر از آن با صرف اعتبار 150 میلیارد ریال هستیم.
وی پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی بخش‌های باقیمانده محور را 82 درصد اعلام و عنوان کرد: به منظور اتمام عملیات اجرایی 15 کیلومتر باقیمانده از این محور 250 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: بخش‌ اعظمی از محور بیرجند - مشهد در استان خراسان رضوی و خراسان شمالی در سال‌های گذشته به بزرگراه تبدیل شده است و بخش‌های کمی از این محور در نقاط حادثه‌خیز و گلوگاه‌های ترافیکی باقی مانده است که با تکمیل هرچه سریعتر ضمن افزایش طول پیوسته بزرگراه و افزایش ظرفیت سرعت، ایمنی نیز افزایش خواهد یافت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز مطرح کرد:

استیضاح وزیر راه در صورت بی توجهی به جاده های استان خراسان رضوی

می متالز - نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد در صورتی که وزارت راه و شهرسازی به وضعیت جاده های روستایی حوزه انتخابیه رسیدگی نکند مورد سوال یا استیضاح قرار می گیرد.
 

مرزبندی صنعت و تجارت

می متالز - سوم مهرماه امسال جدایی تجارت و صنعت در مجلس رای موافق گرفت. بهارستان‌نشین‌ها کلیات طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی را با ثبت ۱۳۲ رای موافق، ۷۸ رای مخالف و ۸ رای ممتنع تصویب کردند.
 

رونق مشروط تولید در نیمه ‌‌دوم سال

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت روند تولید صنعتی در کشور را در شش ماهه اول سال جاری و تداوم آن در شش ماه آتی به دلیل توجه به عمق ساخت داخل مناسب اعلام کرد.
 

آمار وزیر صنعت از افزایش تولید محصولات چند صنعت بورسی/ مهمترین برنامه‌ سال

می متالز - وزیر صنعت با اشاره به آمار افزایش تولید محصولات چند صنعت بورسی طی نیمه نخست سال گفت: توسعه بخش معدن یکی از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه در سال جاری است.
 پارسایی: قیمت خودرو در بازار سوار بر موج گرانی

سیاست ۵ درصد زیر قیمت بازار در ارزانی خودرو بی‌اثر بود

می متالز - سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره افزایش قیمت خودرو در بازار، گفت: علیرغم اینکه وزارت صمت و خودروسازان وعده دادند که با اجرای فرمول ۵ درصد زیر قیمت بازار، بهای چهارچرخ‌ها کاهش پیدا می‌کند اما در روزهای اخیر گرانی خودرو در بازار مجدد کلید خورده است.
 وزیر راه و شهرسازی:

قیمت مسکن سیر نزولی دارد/ افزایش قیمت‌ها در دو سال اخیر غیرواقعی بود

می متالز - محمد اسلامی: «روند چند ماه گذشته بازار مسکن نشان می‌دهد که قیمت خانه سیر نزولی دارد، البته مشخص بود که رشد حباب گونه قیمت‌ها در دو سال اخیر غیرعادی و غیرواقعی بوده است.»
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما