خبر
بورس و سهام  
کارشناس بازار سرمایه گفت:

افت بازار سرمایه تحت تاثیر اصلاح شاخص

می متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: افت‌هایی که این روز‌ها در بازار سهام ملاحظه می‌کنیم تحت تاثیر شناسایی سود توسط سهامداران و اصلاح شاخص و نماد‌های مختلف بوده است.

به گزارش می متالز، ابراهیم خلیلی درخصوص افت شاخص بورس و کاهش قیمت سهام شرکت‌ها طی این روزها، اظهار کرد: در این مدت شاهد فشار فروش و در برخی موارد تشکیل صف‌های فروش در برخی نماد‌های معاملاتی بودیم که عمده‌ترین دلایل این اتفاق شناسایی سود توسط برخی سهامداران و نیز اصلاح و استراحت شاخص بورس و قیمت سهام است.

وی افزود: ورود شاخص به کانال ۳۰۰ هزار اتفاقی بود که پیش‌بینی می‌شد برای چند روز شاخص بورس در این کانال به استراحت بپردازد، اما شاخص بورس نه تنها در ارتفاع ۳۰۰ هزار واحد اصلاحی نداشت، بلکه به رشد شتابان خود ادامه داد؛ بنابراین بسیار طبیعی است که این روز‌ها شاهد اصلاح ۶ تا ۷ هزار واحدی شاخص بورس به‌صورت روزانه باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: افت‌هایی که این روز‌ها در بازار سهام ملاحظه می‌کنیم تحت تاثیر شناسایی سود توسط سهامداران و اصلاح شاخص و نماد‌های مختلف بوده و این در حالی است که همزمان با این اتفاق خبر بدی در بعد سیاسی و یا اقتصادی به بازار سهام نرسیده که بخواهیم عوامل دیگری را در کاهش شاخص بورس و افت قیمت‌های شرکت‌ها دخیل بدانیم.

خلیلی خاطرنشان کرد: هر وقت رشد شتابان ارزش سهام شرکت‌ها و شاخص بورس را ماحظه کردیم باید انتظار افت‌های شدید و اصلاح‌های شاخص و قیمت‌ها نیز باشیم. ضمن این که این مساله می‌تواند درس خوبی برای سهامداران به ویژه تازه‌وارداشته باشد که که بازار سهام همیشه رو به رشد و سودآوری نیست؛ بنابراین باید بدون هیجان‌زدگی به مسائل بنیادی شرکت‌ها و سایر عوامل اثرگذار بر کلیت بازار و سودآوری نماد‌های معاملاتی توجه کرد.

کارشناس بازار سرمایه گفت: خوشبختانه نقدینگی خوبی در بازار سرمایه حضور دارد و از سوی دیگر بنظر نمی‌رسد شاهد تحولات خاصی در ابعاد سیاسی و اقتصادی باشیم، بنابراین در روز‌های پیش‌رو شاهد روند متعادلی از معاملات خواهیم بود. ضمن این که پس از اصلاحی که این روز‌ها برای شاخص بورس و قیمت سهام درحال رخ دادن است، انتشار گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها می‌تواند بهانه مناسبی برای رشد دوباره شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها باشد.

کد خبر: 61196
تاریخ: 1398/07/17 - 19:32
منبع: بورس نیوز

ابراهیم خلیلی  بورس  بازار سرمایه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 طی ۶، ۹ و ۱۲ ماهه بررسی شد:

گزارش عملکرد ۱۲ شرکت با رشد عجیب ۲۱ هزار و ۷۸۶ درصدی سهم زیانده

می متالز - گزارش عملکرد ۶، ۹ و ۱۲ ماهه شرکت جدید و ۱۱ شرکت بورسی و فرابورسی همراه با رشد عجیب ۲۱۷۸۶ درصدی سهم زیانده منتشر شد.
 در یک ساعت و نیم اول معاملات رخ داد:

توقف یک ساعته نماد ۴۴ شرکت به دلیل کاهش بیش از ۲۰ درصدی قیمت

می متالز - ادامه افت قیمت سهام اکثر شرکت ها به بیش از ۲۰ درصد، منجر به توقف یک ساعته نماد ۴۴ شرکت بورسی و فرابورسی شده و انتظار می رود به این تعداد اضافه شود.
 

صف خرید این نمادهای معاملاتی در بازار امروز

می متالز - صفوف خرید بازار امروز، برای این نمادها پرتقاضا بود.
 پیش گشایش؛

افزایش استقبال از "بنیادی‌ها"

می متالز - با توجه به نزدیک شدن به مواعد انتشار گزارش عملکرد فصلی شرکت‌ها در سامانه کدال انتظار افزایش استقبال از گروه‌های بنیادی همچون فلزات اساسی، کانه‌های فلزی و پتروشیمی پالایشگاهی خواهیم بود.
 برای نخستین بار انجام شد:

ورود صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک به بورس تهران

می متالز - صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت ارمغان ایرانیان به عنوان نخستین صندوق سرمایه‌گذاری، پس از اخذ مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، از نوع مبتنی بر صدور و ابطال به صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) تبدیل و بازگشایی نماد آن در بورس اوراق بهادار تهران در نماد «ارمغان» انجام شد.
 

کتاب «کنترل ریسک در بازار سرمایه به همراه نرم افزار محاسبه ریسک» به کتابخانه سازمان بورس رفت

می متالز- کتاب «کنترل ریسک در بازار سرمایه به همراه نرم افزار محاسبه ریسک» نوشته علی رحمانی نوکاشتی در ۵۳ صفحه توسط انتشارات چالش منتشر شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما