خبر
بورس و سهام  
کارشناس بازار سرمایه گفت:

افت بازار سرمایه تحت تاثیر اصلاح شاخص

می متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: افت‌هایی که این روز‌ها در بازار سهام ملاحظه می‌کنیم تحت تاثیر شناسایی سود توسط سهامداران و اصلاح شاخص و نماد‌های مختلف بوده است.

به گزارش می متالز، ابراهیم خلیلی درخصوص افت شاخص بورس و کاهش قیمت سهام شرکت‌ها طی این روزها، اظهار کرد: در این مدت شاهد فشار فروش و در برخی موارد تشکیل صف‌های فروش در برخی نماد‌های معاملاتی بودیم که عمده‌ترین دلایل این اتفاق شناسایی سود توسط برخی سهامداران و نیز اصلاح و استراحت شاخص بورس و قیمت سهام است.

وی افزود: ورود شاخص به کانال ۳۰۰ هزار اتفاقی بود که پیش‌بینی می‌شد برای چند روز شاخص بورس در این کانال به استراحت بپردازد، اما شاخص بورس نه تنها در ارتفاع ۳۰۰ هزار واحد اصلاحی نداشت، بلکه به رشد شتابان خود ادامه داد؛ بنابراین بسیار طبیعی است که این روز‌ها شاهد اصلاح ۶ تا ۷ هزار واحدی شاخص بورس به‌صورت روزانه باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: افت‌هایی که این روز‌ها در بازار سهام ملاحظه می‌کنیم تحت تاثیر شناسایی سود توسط سهامداران و اصلاح شاخص و نماد‌های مختلف بوده و این در حالی است که همزمان با این اتفاق خبر بدی در بعد سیاسی و یا اقتصادی به بازار سهام نرسیده که بخواهیم عوامل دیگری را در کاهش شاخص بورس و افت قیمت‌های شرکت‌ها دخیل بدانیم.

خلیلی خاطرنشان کرد: هر وقت رشد شتابان ارزش سهام شرکت‌ها و شاخص بورس را ماحظه کردیم باید انتظار افت‌های شدید و اصلاح‌های شاخص و قیمت‌ها نیز باشیم. ضمن این که این مساله می‌تواند درس خوبی برای سهامداران به ویژه تازه‌وارداشته باشد که که بازار سهام همیشه رو به رشد و سودآوری نیست؛ بنابراین باید بدون هیجان‌زدگی به مسائل بنیادی شرکت‌ها و سایر عوامل اثرگذار بر کلیت بازار و سودآوری نماد‌های معاملاتی توجه کرد.

کارشناس بازار سرمایه گفت: خوشبختانه نقدینگی خوبی در بازار سرمایه حضور دارد و از سوی دیگر بنظر نمی‌رسد شاهد تحولات خاصی در ابعاد سیاسی و اقتصادی باشیم، بنابراین در روز‌های پیش‌رو شاهد روند متعادلی از معاملات خواهیم بود. ضمن این که پس از اصلاحی که این روز‌ها برای شاخص بورس و قیمت سهام درحال رخ دادن است، انتشار گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها می‌تواند بهانه مناسبی برای رشد دوباره شاخص بورس و قیمت سهام شرکت‌ها باشد.

کد خبر: 61196
تاریخ: 1398/07/17 - 19:32
منبع: بورس نیوز

ابراهیم خلیلی  بورس  بازار سرمایه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش ۵۱ درصدی تولید «لعابیران» در سال ۹۸

می متالز - مدیرعامل شرکت لعابیران از افزایش ۵۱درصدی تولید این شرکت در سال ۹۸، نسبت به سال۹۷خبر داد. از جمله دیگر دستاوردها و اقدامات این شرکت در سال ۹۸ می‌توان به رشد ۱۴درصدی فروش، رشد ۳۹ درصدی سود ناخالص، رشد ۷۷ درصدی سود خالص، رشد ۱۱۴۱درصدی ارزش روز شرکت در بازار سرمایه نسبت به سال ۹۷ و تولید محصول جدید لعاب ویتروزا در سال ۹۸ اشاره کرد.
 

گمرک تنها مجوز صادرات محصولات فولادی را صادر می کند که تاییدیه معاونت معدنی وزارت صمت را داشته باشند

می متالز - گمرک ایران، تنها با مجوز امور معادن وزارت صمت مجاز به صادرات کلیه محصولات فولادی شد.
 

سود دلچسب امروز «فروی» از فروش «کاما»

می متالز - امروز ذوب روی اصفهان دست به کار بزرگی زده و باما فروخته و سود شناسایی کرده است.
 فردا دو عرضه اولیه انجام می شود

بازدهی بورس به 3.4- درصد رسید

می متالز - شاخص کل بازار سرمایه امروز بیش از 33 هزار واحد افت کرد و به رقم 926 هزار و 688 واحد رسید.
 نشست معارفه پتروشیمی پلیمر آریاساسول برگزار شد/تاثیر افزایش قیمت دلار بر شرکت بررسی شد

جزییات عرضه اولیه فردا | طرح های توسعه «آریا»

می متالز - فردا نماد «آریا» روی تابلو بازار دوم فرابورس نقش می‌بندد. امروز پتروشیمی پلیمر آیاساسول در نشست معارفه به مهمترین نکات مربوط عملیات شرکت و طرح توسعه این مجموعه پرداخت.
 40 درصد شاخص از 35 شرکت سهام عدالت تاثیر می گیرد/اهمیت آزادسازی سهام عدالت در چیست + ارزش های پنهانی

شوک امروز سهام عدالت | چگونه صف فروش سهام جمع شود

می متالز - چه راهکاری میتواند باعث شود مردم سهام عدالت را به یکباره نفروشند و از صف های فروش در بورس جلوگیری شود. این پرسشی است که پاسخ های فراوانی به آن داده شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما