خبر
مواد معدنی   مس   بورس و سهام  

آمار وزیر صنعت از افزایش تولید محصولات چند صنعت بورسی/ مهمترین برنامه‌ سال

می متالز - وزیر صنعت با اشاره به آمار افزایش تولید محصولات چند صنعت بورسی طی نیمه نخست سال گفت: توسعه بخش معدن یکی از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه در سال جاری است.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی در مراسم بهره‌ برداری شرکت مس انجرد اظهار داشت: طی 6 ماه نخست سال تمام شاخص‌ های تولیدی در بخش صنایع معدنی با رشد مواجه بود و در تولید محصول نهایی مس 18 درصد افزایش، فولاد 6.5 درصد که 3 درصد بیشتر از میانگین تولید جهانی این محصول است، محصولات فولادی 9.1 درصد و سیمان ببش از 6 درصد افزایش حاصل شده است.

وی افزود: خوشبختانه در صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری نیز آمار افزایشی است و این نشان‌دهنده اقبال مردم به سرمایه‌گذاری و اقدام در خلاف جهت اهداف تحریم‌های اقتصادی است. سال جاری برنامه توسعه اکتشافات معدنی، استخراج و افزایش برداشت در این حوزه در دستور کار است.اقداماتی که در حوزه اکتشافات معدنی انجام شد از لحاظ حجم کاری با اقدامات سال های گذشته برابری می کند.

این مقام مسوول با اشاره به محورهای هفتگانه سیاست‌های اجرایی وزارت صنعت در سال ۹۸ گفت: توسعه بخش معدن یکی از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه در سال جاری است که تمامی اقدامات لازم این حوزه در قالب برنامه ای جامع پیگیری می شود. نهضت ساخت داخل نیز به‌عنوان یکی دیگر از اقدامات مهم است که خوشبختانه تاییدات و حمایت ویژه مقام معظم رهبری از این رویکرد موجب ایجاد انگیزه ای مضاعف برای مجموعه و شخص بنده شده است.

رحمانی با اشاره به برنامه های توسعه صنعت مس به ویژه در استان آذربایجان‌شرقی گفت: فاز ۳ تولید کنسانتره مس سونگون و شهرک صنعتی مس به عنوان صنایع پایین دستی در شهرستان اهر در حال احداث و راه اندازی است. با توجه به ذخیره ۸۰ میلیون تنی معدن مس انجرد شهرستان اهر در فاز دوم که ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن کنسانتره مس وجود دارد، تاکید دارم هرچه سریعتر اقدامات اجرایی آن آغاز شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت اعلام کرد:

تحقق داخلی سازی حدود 250 میلیون دلار در 4 ماهه امسال/ جلوگیری از واردات یک میلیارد دلار کالا و خدمات دارای مشابه داخلی در 9 ماهه اخیر

می متالز - رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت بیان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، در سال جاری با تولید و ساخت داخل، حدود 3.2 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد و در چهارماه اول سال، حداقل حدود 250 میلیون دلار تحقق یافته است.
 

جزئیات ابلاغیه مهم وزیر صمت برای تقویت داخلی سازی/ ماموریت جدید برای معاونت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در بومی‌سازی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با صدور ابلاغیه‌ای به معاونت‌ها و شرکتهای تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، توجه ویژه به موضوع داخلی سازی را مورد تاکید قرار داد و بر ضرورت پایش و نظارت مستمر، مدیریت و اعمال ممنوعیت واردات کالاهای مشابه داخلی، راه‌اندازی نمایشگاه‌های دائمی در سطح استان ها و سازمان ها، به روز رسانی مستمر سامانه توانیران و به هم رسانی توانمندی ها و نیازها و هم افزایی ذی‌نفعان تاکید کرد.
 

ضرورت همراهی مجلس انقلابی با پروژه خط نورد گرم 2 در فولاد مبارکه

می متالز - دولت، وزارت صمت و شخص مدرس خیابانی نشان داده اند که در بخش فولاد از اقدامات انقلابی فولاد مبارکه پشتیبانی می کنند. اکنون نوبت مجلس انقلابی است که با حمایت از پروژه های راهبردی صنعت فولاد، از جمله پروژه خط نورد گرم 2 ثابت کنند که مجلس انقلابی، حامی اصلی و جدی جهش تولید و اقتصاد مقاومتی است.
 معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت:

پیش بینی صادرات ۴۱ میلیارد دلاری در سال ۹۹

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از هدف‌گذاری صادرات غیرنفتی در کشورهای همسایه خبر داد و گفت: هدف‌گذاری صادرات غیرنفتی در سال ۹۹ حدود ۴۱ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است که عمده آن را روی کشورهای همسایه برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
 هیات وزیران دولت مصوب کرد:

اصلاح نرخ‌های کارمزد خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران

می متالز - هیات وزیران با توجه به لزوم حمایت حداکثری از صادرات خدمات فنی مهندسی کشور با اصلاح نرخ‌های کارمزد (حق بیمه) خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران موافقت کرد.
 شاوردیان:

تأثیر گسترده افزایش قیمت لاستیک بر حوزه حمل و نقل/لزوم تخصیص ارز برای رفع مشکل کمبود لاستیک

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر اصلی ترین مشکل در بحث تولید داخل و واردات لاستیک جهت تامین کسری بازار، بحث تامین ارز است که بانک مرکزی در این عرصه باید همکاری لازم را داشته باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما