خبر
مواد معدنی   مس   بورس و سهام  

آمار وزیر صنعت از افزایش تولید محصولات چند صنعت بورسی/ مهمترین برنامه‌ سال

می متالز - وزیر صنعت با اشاره به آمار افزایش تولید محصولات چند صنعت بورسی طی نیمه نخست سال گفت: توسعه بخش معدن یکی از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه در سال جاری است.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی در مراسم بهره‌ برداری شرکت مس انجرد اظهار داشت: طی 6 ماه نخست سال تمام شاخص‌ های تولیدی در بخش صنایع معدنی با رشد مواجه بود و در تولید محصول نهایی مس 18 درصد افزایش، فولاد 6.5 درصد که 3 درصد بیشتر از میانگین تولید جهانی این محصول است، محصولات فولادی 9.1 درصد و سیمان ببش از 6 درصد افزایش حاصل شده است.

وی افزود: خوشبختانه در صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری نیز آمار افزایشی است و این نشان‌دهنده اقبال مردم به سرمایه‌گذاری و اقدام در خلاف جهت اهداف تحریم‌های اقتصادی است. سال جاری برنامه توسعه اکتشافات معدنی، استخراج و افزایش برداشت در این حوزه در دستور کار است.اقداماتی که در حوزه اکتشافات معدنی انجام شد از لحاظ حجم کاری با اقدامات سال های گذشته برابری می کند.

این مقام مسوول با اشاره به محورهای هفتگانه سیاست‌های اجرایی وزارت صنعت در سال ۹۸ گفت: توسعه بخش معدن یکی از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه در سال جاری است که تمامی اقدامات لازم این حوزه در قالب برنامه ای جامع پیگیری می شود. نهضت ساخت داخل نیز به‌عنوان یکی دیگر از اقدامات مهم است که خوشبختانه تاییدات و حمایت ویژه مقام معظم رهبری از این رویکرد موجب ایجاد انگیزه ای مضاعف برای مجموعه و شخص بنده شده است.

رحمانی با اشاره به برنامه های توسعه صنعت مس به ویژه در استان آذربایجان‌شرقی گفت: فاز ۳ تولید کنسانتره مس سونگون و شهرک صنعتی مس به عنوان صنایع پایین دستی در شهرستان اهر در حال احداث و راه اندازی است. با توجه به ذخیره ۸۰ میلیون تنی معدن مس انجرد شهرستان اهر در فاز دوم که ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن کنسانتره مس وجود دارد، تاکید دارم هرچه سریعتر اقدامات اجرایی آن آغاز شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر صنعت:

آمار تولید داخل کشور افزایش یافته است

می متالز - وزیر صنعت گفت: جواز تاسیس واحدهای تولیدی ۱۶ درصد و پروانه بهره‌ برداری واحدهای تولیدی ۸ درصد رشد داشته است و در مجموع تولیدات داخل کشور رو به رشد است.
 معاون اول رئیس‌جمهور:

ظرف ۲ هفته مسائل شرکت هپکو حل شود

می متالز - معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی استان مرکزی گفت: ظرف ۲ هفته مسائل شرکت هپکو حل شود.
 

اقدامات وزارت صمت برای رونق صنعت خودرو

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از سوی این وزارتخانه ۳ اقدام اساسی برای رونق صنعت خودرو کشور در دستور کار قرار گرفته است.
 نتایج نشست روز گذشته معاون اول رئیس جمهور برای هپکو و آذرآب؛

تصمیماتی در خصوص وام ۳۵میلیاردی هپکو از بانک ملی و حل اختلاف شرکت هیدرو و مپنا برای خرید آذرآب

می متالز - در نشست روز گذشته با معاون اول رئیس جمهور در مورد مشکلات آذرآب و هپکو تصمیماتی گرفته شد.
 برای حضور در سیزدهمین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک ایران و ازبکستان؛

وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد فرودگاه تاشکند پایتخت کشور ازبکستان شد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان برای حضور در سیزدهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک ایران و ازبکستان وارد فرودگاه تاشکند شد و از سوی مقامات این کشور مورد استقبال قرار گرفت.
 

وزیر صمت، انحصار بازار قطعات خودرو توسط 6 نفر را رد کرد/ رحمانی: همه می‌توانند واردات انجام دهند

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص صنعت واردات خودرو گفت: واردات قطعات خودرو مختص به گروهی خاص نیست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما