خبر
خودرو  

خودروسازان قربانی اصلی برگزیت

می متالز - کارشناسان و تحلیلگران با انجام تحقیقات جدید دریافته‌اند که چهارپنجم شرکت‌های فعال در خودروسازی، به‌طور جدی درخصوص خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کرده و بابت تبعات آن هشدار داده‌اند.

به گزارش می متالز، آمارها نشان می‌دهد که در طول یک سال گذشته که احتمال برگزیت بدون توافق اوج گرفته، بسیاری از شرکت‌های خودروسازی و تولیدکنندگان قطعات خودرو اقدام به تعدیل نیروی انسانی و اخراج کارگران و کارکنان خود کرده‌اند؛ این به آن معناست که همان اتفاقی که پیش‌تر بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند، با سرعت بالایی در حال رخ دادن است. بر اساس گزارش اتواکسپرس، بر اساس نتایج آخرین نظرسنجی‌های صورت گرفته از سوی انجمن تولیدکنندگان خودرو، ۳/ ۸۰ درصد از شرکت‌های خودروسازی درخصوص احتمال سقوط ارزش برند و عملکرد موفقیت‌آمیز آنها در آینده، ۶/ ۷۹ درصد درمورد احتمال ریزش شدید سودآوری و ۲/ ۶۲درصد نیز درباره توانایی آنها در تجارت‌های برون‌کشوری ابراز نگرانی کرده‌اند.

کد خبر: 62486
تاریخ: 1398/07/25 - 19:04
منبع: دنیای اقتصاد

خودروسازان  برگزیت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحقیق و تفحص از خودروسازان کلید خورد

می متالز - تحقیق و تفحص از خودروسازان کلید خورد. محسن علیزاده، نماینده مردم سپیدان در این زمینه گفت: از آنجا که پیش از آغاز نمایندگی در مجلس، به مردم قول بهبود وضعیت بازار خودرو داده شده بود، طرح تحقیق و تفحص از بازار خودرو با هدف شفاف‌سازی عملکرد خودروسازی‌ها در مجلس یازدهم کلید خورد.
 

میراث ماندگار جیم هکت در فورد

می متالز - تنها سه سال پیش بود که فورد، یکی از خودروسازان دیترویتی در چنان وضعیت ناگواری قرار داشت که موجب شد تا جیم هکت جایگزین مارک فیلدز، مدیرعامل وقت فورد شود. درزمانی که سکان فورد در اختیار فیلدز بود، فورد شاهد کاهش ۴۰ درصدی ارزش سهام خود در بازار بود و هرج‌ومرج غریبی در این شرکت آمریکایی موج می‌زد.
 حسینی‌کیا خبر داد؛

بازدید اعضای کمیسیون صنایع از ایران‌خودرو در روز سه‌شنبه/ از ابزارهای نظارتی مجلس برای تحویل به موقع خودروهای ثبت‌نامی استفاده می‌کنیم

می متالز - یک عضو کمیسیون صنایع و معادن از بازدید اعضای این کمیسیون در روز سه‌شنبه از ایران‌خودرو خبر داد و گفت: ما نباید کاری کنیم که به بی‌اعتمادی مردم دامن بزنیم. باتوجه به شرایط کشور، خودروسازان برای آینده باید برنامه‌ریزی داشته باشند تا اگر التهابی به وجود آمد، تعهدات‌شان زیر سوال نرود و بتوانند از پس مشکلات برآیند.
 رضاحسینی:

خودروسازهای دولتی و شبه دولتی واگذار شوند

می متالز - یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر ضرورت واگذاری شرکت‌های خودروسازی دولتی و شبه دولتی ابراز امیدواری کرد که کمیسیون صنایع بتواند با بررسی‌های خود و همچنین ارائه راهکارهایی وضعیت بازار خودرو را به ثبات برساند و از رشد افسارگسیخته قیمت‌ها جلوگیری کند.
 

نارضایتی مردم از ارائه خدمات پس از فروش توسط خودروسازان

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نمایندگی‌های ایران خودور و سایپا در ارائه خدمات پس از فروش کوتاهی کرده و مردم ناچارند تاوان این کم کاری را بدهند.
 

دور دوم فروش فوق‌العاده با قیمت‌های جدید

می متالز - با اعلام قیمت جدید خودروهای داخلی از سوی شورای رقابت، دور دوم فروش فوق‌العاده خودروسازان کلید خورد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما