خبر
خودرو  

خودروسازان قربانی اصلی برگزیت

می متالز - کارشناسان و تحلیلگران با انجام تحقیقات جدید دریافته‌اند که چهارپنجم شرکت‌های فعال در خودروسازی، به‌طور جدی درخصوص خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کرده و بابت تبعات آن هشدار داده‌اند.

به گزارش می متالز، آمارها نشان می‌دهد که در طول یک سال گذشته که احتمال برگزیت بدون توافق اوج گرفته، بسیاری از شرکت‌های خودروسازی و تولیدکنندگان قطعات خودرو اقدام به تعدیل نیروی انسانی و اخراج کارگران و کارکنان خود کرده‌اند؛ این به آن معناست که همان اتفاقی که پیش‌تر بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند، با سرعت بالایی در حال رخ دادن است. بر اساس گزارش اتواکسپرس، بر اساس نتایج آخرین نظرسنجی‌های صورت گرفته از سوی انجمن تولیدکنندگان خودرو، ۳/ ۸۰ درصد از شرکت‌های خودروسازی درخصوص احتمال سقوط ارزش برند و عملکرد موفقیت‌آمیز آنها در آینده، ۶/ ۷۹ درصد درمورد احتمال ریزش شدید سودآوری و ۲/ ۶۲درصد نیز درباره توانایی آنها در تجارت‌های برون‌کشوری ابراز نگرانی کرده‌اند.

کد خبر: 62486
تاریخ: 1398/07/25 - 19:04
منبع: دنیای اقتصاد

خودروسازان  برگزیت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

الزام واگذاری خودروسازان چطور منتفی شد؟

می متالز - طرح ساماندهی بازار خودرو که یکی از بندهای آن واگذاری سهام شرکت‌های خودروسازی بود، پس از اصلاحات مکرر در نهایت با لغو الزام واگذاری سهام دو شرکت بزرگ خودروساز به شورای نگهبان ارسال می‌شود. پیش از این عنوان شده بود که طرح یاد شده با طرح تحقیق و تفحص از خودروسازان ادغام می‌شود.
 

وعده جانسون در حمایت از نیسان

می متالز - بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا که تنها چند روز تا انتخابات عمومی در کشورش فاصله دارد و این روزها مشغول کمپین انتخاباتی است، متعهد شده پس از خروج بریتانیا از اتحادیه‌اروپا (برگزیت) از خودروسازان نظیر شرکت‌ نیسان حمایت خواهد کرد.
 وزیر صنعت:

خط تولید قطعات خودرو در داخل کامل شد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان داخلی که پیش از این برای تامین برخی از قطعات مشکل داشتند، برطرف شده است و دیگر خودروی ناقص در کشور تولید نمی‌شود.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

از سال آینده تولید خودروهای جدید آغاز می‌شود/ انجام کل تعهد خودروسازها در سال آینده

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مقرر شد تا سال آینده کل تعهد خودروسازها در خصوص دو خودروی پراید و پژو 405 انجام و سپس تولید خودروهای جدید آغاز شود.
 با حضور خودرو سازان داخلی برگزار شد:

نشست آموزش سامانه مدیریت مجوزها و گزارش های پیش فروش خودرو

می متالز - نشست آموزش استفاده از سامانه مدیریت مجوزها و گزارش پیش فروش خودروها به خودرو سازان داخلی با حضور تعدادی از تولیدکنندگان و مسئولان در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برگزار شد.
 

مهار بازار خودرو با چه ابزاری؟

می متالز - وضعیت بازار خودرو همچنان آشفته است و قیمت برخی از محصولات بی‌هیچ دلیل و منطقی روند صعودی دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما