خبر
نفت  

بررسی قرارداد توسعه ۴ میدان‌ نفتی در نشست هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی

می متالز - قراردادهای طرح توسعه و بهره‌برداری از میدان‌های نفتی آبان، پایدار غرب، سپهر و جفیر در سیزدهمین نشست هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی بررسی و ارزیابی شد.

به گزارش می متالز و به نقل از وزارت نفت، در اجرای مفاد بند «۳» ماده «۴» قانون اصلاح قانون نفت مصوب ۹۰/۳/۲۲ (۲۲ خردادماه ۹۰) مجلس شورای اسلامی، سیزدهمین نشست هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی با حضور محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارائی، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، بیژن زنگنه، وزیر نفت، مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و محسن پاکنژاد، معاون نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت روز چهارشنبه (۲۴ مهرماه) برگزار و قرارداد طرح توسعه و بهره‌برداری میدان‌های نفتی آبان، پایدار غرب، سپهر و جفیر بررسی و ارزیابی شد.

در این نشست پس از بررسی و ارزیابی متن، حجم مالی، تعهدها، مقدار محصول و زمان اجرای قراردادهای توسعه میدان‌های یادشده، امضای قراردادها را در جهت صیانت از تولید و عواید حاصل از انفال عمومی دانست و امکان اجرای آنها را تایید کرد.

بر اساس این گزارش، نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام در حوزه نفت و گاز، نظارت بر اجرای سیاست‌های راهبردی و برنامه‌های مصوب وزارت نفت در فرآیند صیانت از منابع نفت و گاز و نظارت بر قراردادهای مهم نفت و گاز بخشی از وظایف هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دو نکته مهم در مصاحبه علیرضا صالح

واکنش به یک خبر | صندوق ETF پالایشی‌ها می آید؟/سازمان خصوصی سازی درباره صندوق پالایشی ها اطلاعیه صادر کرد

می متالز - سازمان خصوصی سازی در رابطه با عرضه صندوق های ETF در رابطه با پالایشی‌ها واکنش نشان داد و گفته به دلیل عدم همکاری وزارت نفت، صندوق ETF پالایشی ها منتفی شده است.
 وزیر نفت:

افزایش ٢۵ میلیون تنی ظرفیت تولید پتروشیمی کشور

می متالز - وزیر نفت از افزایش دو برابری تولید محصولات پتروشیمی در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: با ریل‌گذاری انجام شده و طرح‌هایی که پیشرفت فیزیکی مشخص دارند این مقدار تا پایان سال ۱۴۰۴ به بیش از سه برابر نسبت به ابتدای دولت می‌رسد.
 وزیر نفت در افتتاح ۳ طرح پتروشیمی:

۲۵ درصد ارزش بازار سرمایه متعلق به شرکت‌های پتروشیمی است

می متالز -وزیر نفت با بیان اینکه پتروشیمی‌ها نقش بسیار مهمی در بورس دارند و ۲۵ درصد ارزش بازار سرمایه متعلق به شرکت‌های پتروشیمی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه شرکت‌های پتروشیمی از گروه‌های ارزآور و صادرات‌محور هستند مورد استقبال مردم است
 

ثبت‌نام ۹۵ هزار متقاضی در طرح تبدیل رایگان خودرو به دوگانه سوز

می متالز - با گذشت نزدیک به ۳ ماه از تاریخ رونمایی رسمی از سامانه gcr.niopdc.ir توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، تاکنون حدود ۹۵ هزار دستگاه خودرو در این سامانه ثبت نام کرده اند.
 وزیر نفت اعلام کرد:

جلوگیری صنعت پتروشیمی از خروج بیش از ۵ میلیارد دلار ارز از کشور

می متالز - وزیر نفت گفت: صنعت پتروشیمی سالانه از خروج بیش از ۵ میلیارد دلار ارز از کشور جلوگیری می‌کند و این صنعت نخستین تامین‌کننده ارز کشور در سامانه نیما است.
 وزیر نفت:

وضع شرکت‌های نفتی و پتروشیمی در بورس خوب است

می متالز - وزیر نفت گفت: شرکت‌های نفتی و پتروشیمی در بورس فعال هستند و خیلی خوب سهام آنها عرضه می‌شود، در واقع وضع خوب و قابل تأملی دارند
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما