خبر
مواد معدنی  

۲۰ معدن خراسان رضوی متروکه است

می متالز - سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: این استان دارای ۸۵۰ معدن فعال و ۲۰ معدن فلزی و غیرفلزی غیر فعال و متروکه است.

به گزارش می متالز، محبعلی ترکاشوند روز جمعه افزود: زمانی که پنج سال از پایان اعتبار پروانه بهره برداری یک معدن بگذرد و در این مدت هیچ فعالیتی در آن صورت نگیرد معدن متروکه تلقی خواهد شد.

وی ادامه داد: از عللی که باعث می شود یک معدن متروکه تلقی شود این است که یا صاحب آن قادر به پرداخت حقوق دولتی نیست یا ذخایر آن به اتمام رسیده یا مسئول فنی نداشته و توسط دولت سلب صلاحیت برای ادامه فعالیت شده است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: هم اینک مطالعات پهنه اکتشافی ژئوفیزیک هوائی در هشت پهنه معدنی در شهرستان های سبزوار، جغتای، خواف و گناباد در حال انجام است که یک سوم از مساحت استان را شامل می شود.

ترکاشوند افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت مسوولیت انجام مطالعات اکتشافی را برعهده شرکت دولتی ایمیدرو گذاشته و این سازمان با کمک شرکت های بخش خصوصی در حال انجام شناسایی ذخایر معدنی در هشت پهنه مزبور به وسعت ۳۹ هزار کیلومترمربع است.

وی ادامه داد: هدف عمده این مطالعات اکتشافی بیشتر شناسایی ذخایر معدنی فلزی در خراسان رضوی است که این استان به لحاظ برخورداری از این گونه ذخایر به ویژه سنگ آهن شرایط مناسبی دارد.

تاکنون برای ۸۷۸ محدوده معدنی دارای پروانه اکتشاف در خراسان رضوی پروانه بهره برداری صادر شده که این معادن دارای دو میلیارد و ۸۶۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تن ذخیره مواد معدنی است و میزان استخراج اسمی آنها در سال ۲۹ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۶۰۰ تن می شود.

برای معادن دارای پروانه بهره برداری در خراسان رضوی چهار میلیارد و ۴۴۵ میلیون و ۷۰۳ هزار ریال سرمایه گذاری شده و در این معادن برای ۹ هزار و ۵۲۶ نفر شغل ایجاد شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه - سنگان؛ به زودی

می متالز - مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران از آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه- سنگان طی روزهای آتی خبر داد.
 

سهم ۳۰ درصدی معدن در اولویت‌های سرمایه‌گذاری خارجی

می متالز - بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود ۳۰ درصدی از فهرست اولویت‌های سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن وتجارت را به خود اختصاص داده است.
 

اولویت‌های صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی

می متالز - در پنجمین نشست مشترک اعضای شورای هم‌خانواده وزارت صمت در آذربایجان‌شرقی با جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اولویت‌های حوزه صنعت، معدن و تجارت این خطه در سال‌جهش تولید اعلام شد.
 مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو مطرح کرد:

"نظام کنترل مدیریت ایمیدرو"؛‌ ابزار نظارت بر تولید و توسعه شرکت های بزرگ

می متالز - سمیه خلوصی مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو گفت: "نظام کنترل مدیریت"، ابزار مدیریتی این سازمان برای راهبری و نظارت بر تولید و توسعه در شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی کشور است.
 

افزایش قیمت فولاد در بازار

می متالز - ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ آهن و فولاد در خاورمیانه و دنیاست اما این مزیت به تثبیت نرخ این محصولات در بازار داخلی کمکی نکرده است.
 

توقیف بیش از ۹۱ تن سنگ غیرمجاز معدنی در اسفراین

می متالز - فرمانده انتظامی اسفراین اعلام کرد: ۹۱ هزار و ۸۲۵ کیلوگرم سنگ معدنی غیرمجاز سرب در چهارماهه نخست امسال در این شهرستان از کشف و ضبط شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما