خبر
مواد معدنی  

۲۰ معدن خراسان رضوی متروکه است

می متالز - سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: این استان دارای ۸۵۰ معدن فعال و ۲۰ معدن فلزی و غیرفلزی غیر فعال و متروکه است.

به گزارش می متالز، محبعلی ترکاشوند روز جمعه افزود: زمانی که پنج سال از پایان اعتبار پروانه بهره برداری یک معدن بگذرد و در این مدت هیچ فعالیتی در آن صورت نگیرد معدن متروکه تلقی خواهد شد.

وی ادامه داد: از عللی که باعث می شود یک معدن متروکه تلقی شود این است که یا صاحب آن قادر به پرداخت حقوق دولتی نیست یا ذخایر آن به اتمام رسیده یا مسئول فنی نداشته و توسط دولت سلب صلاحیت برای ادامه فعالیت شده است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: هم اینک مطالعات پهنه اکتشافی ژئوفیزیک هوائی در هشت پهنه معدنی در شهرستان های سبزوار، جغتای، خواف و گناباد در حال انجام است که یک سوم از مساحت استان را شامل می شود.

ترکاشوند افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت مسوولیت انجام مطالعات اکتشافی را برعهده شرکت دولتی ایمیدرو گذاشته و این سازمان با کمک شرکت های بخش خصوصی در حال انجام شناسایی ذخایر معدنی در هشت پهنه مزبور به وسعت ۳۹ هزار کیلومترمربع است.

وی ادامه داد: هدف عمده این مطالعات اکتشافی بیشتر شناسایی ذخایر معدنی فلزی در خراسان رضوی است که این استان به لحاظ برخورداری از این گونه ذخایر به ویژه سنگ آهن شرایط مناسبی دارد.

تاکنون برای ۸۷۸ محدوده معدنی دارای پروانه اکتشاف در خراسان رضوی پروانه بهره برداری صادر شده که این معادن دارای دو میلیارد و ۸۶۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تن ذخیره مواد معدنی است و میزان استخراج اسمی آنها در سال ۲۹ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۶۰۰ تن می شود.

برای معادن دارای پروانه بهره برداری در خراسان رضوی چهار میلیارد و ۴۴۵ میلیون و ۷۰۳ هزار ریال سرمایه گذاری شده و در این معادن برای ۹ هزار و ۵۲۶ نفر شغل ایجاد شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سرپرست سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان:

اولویت گذاری جهت بهره برداری طرح های صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: یکی از برنامه های عملیاتی ما در راستای رونق تولید، تسهیل شرایط برای به بهره برداری رسیدن طرح های صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد است.
 غریب پور اعلام کرد:

4 پیشنهاد ایمیدرو برای توسعه چادرملو

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو برای توسعه چادرملو 4 پیشنهاد در زمینه اکتشاف و استخراج در عمق، امور زیست محیطی و طرح های توسعه ارائه کرد.
 

دریافت یک‌هزار و ۸۴۷ شکایت صنفی توسط سامانه 124 در استان لرستان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: امسال یکهزار و ۸۴۷ گزارش مردمی برای شکایت از تخلف واحدهای صنفی توسط سامانه ۱۲۴ دریافت شده است.
 خداداد غریب پور در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ایمیدرو و دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد:

راه اندازی مرکز استارت آپ ایمیدرو تا پایان آذر/ برگزاری جشنواره بهره وری در حوزه صنایع معدنی

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از راه اندازی مرکز استارت آپ این سازمان تا پایان آذر خبر داد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

امکان ارسال شکایات به صورت اینترنتی در استان زنجان فراهم شد

می متالز - با ایجاد لینک در سامانه آسان پرداخت (آپ) امکان ارسال شکایات از واحدهای صنفی به صورت اینترنتی و مشاهده نتیجه رسیدگی از طریق این سامانه فراهم گردید.
 رییس هیات عامل ایمیدرو سیاست های ایمیدرو برای زنجیره فولاد را برشمرد:

توسعه اکتشاف و استخراج توسط شرکت های معدنی/ افزایش سرمایه و‌ ارزش افزوده در شرکت های فولادی/ منطقه خلیج فارس؛ 18 طرح در حال اجرا، 11 تقاضای سرمایه گذاری

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: سیاست این سازمان در زنجیره فولاد این است که شرکت های معدنی به دنبال رشد اکتشاف، افزایش ذخایر ماده معدنی و استخراج باشند و‌ شرکت های فولادی، افزایش سرمایه و رشد ارزش افزوده را پیگیری کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما