خبر
خودرو   حمل و نقل عمومی  
مدیرعامل شرکت:

ایران خودرو آماده نوسازي 10 هزار تاكسی فرسوده شد/ برنامه های آینده

می متالز - مديرعامل ايران خودرو از آمادگی نوسازی 10 هزار دستگاه تاكسی فرسوده تا پايان سال و تحويل 200 دستگاه مينيی بوس آرين خبر داد.

به گزارش می متالز، فرشاد مقيمی در مراسم امضاء تفاهم‌نامه با شهرداري تهران براي نوسازي ناوگان حمل و نقل گفت: به دليل برخي ناهماهنگي‌هاي جزئي، اجراي این طرح متوقف شده بود اما در زمانی كوتاه و طی مذاكراتی، همه مشكلات و مسايل حل و فصل و 500 تاكسي از محصولات ايران خودرو آماده تحويل شد.

وي نوسازي خودروهاي سنگين را از ديگر برنامه‌هاي این شرکت معرفی کرد و ادامه داد: ايران‌خودرو به عنوان ركن اصلي تامين‌كننده ناوگان حمل و نقل عمومي، برنامه‌هاي متنوعي دارد و براي نوسازي اتوبوس‌راني كارگروهي ايجاد شده و آماده تامين و عرضه 5 دستگاه اتوبوس در هر هفته خواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: تردد 7 هزار دستگاه ون فرسوده در تهران، تكليف ايران خودرو را براي حفاظت از محيط زيست دو چندان كرده و برهمين اساس، با استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي و بهره‌مندي از موتور ملي اي.اف.7 دوگانه سوز بر روي يكي از محصولات ون، نسبت به جايگزيني فرسوده‌هاي اين بخش اقدام خواهشد شد و در حال حاضر هم 250 دستگاه ون آماده تحويل به متقاضيان است.

مقيمي افزود: بكارگيري موتور دوگانه‌سوز،‌ خودروهاي ون را مشمول ماده 12 قانون رفع موانع توليد رقابت‌پذیر و استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق کارآفرینی امید مي‌كند كه اختصاص يارانه، مشكل نقدينگي تامين اين خودرو را رفع خواهد كرد.

مدیرعامل ایران خودرو با بيان اينكه جايگزيني خودروهاي فرسوده علاوه بر اينكه سبب رونق توليد در ايران خودرو مي‌شود، ‌زمينه كاهش مصرف سوخت و كاهش آلودگي هوا را فراهم مي كند، گفت: شهرداري‌هاي مختلف براي توسعه ناوگان حمل و نقل اعلام آمادگي كرده‌اند كه با بهره‌مندي از ظرفيت‌هاي ايران‌خودرو اين امر محقق خواهد شد.

وي بازسازي اتوبوس‌هاي فرسوده به عنوان ديگر اقدام مهم ايران‌خودرو براي بهبود و مناسب‌سازي ناوگان حمل و نقل دانست و ادامه داد: در اين زمينه نيز ظرفيت‌هايی وجود دارد و با همكاي وزارت كشور و شهرداري‌ها، امكان افزايش ظرفيت از بازسازي روزانه 4 دستگاه به 10 دستگاه اتوبوس وجود دارد.

مقيمي از آمادگي تحويل 100 دستگاه ميني‌بوس آرين با قابليت افزايش به 200 دستگاه خبر داد و گفت: در صورت نبود صنعت خودرو، باید حداقل 20 میلیارد دلار برای تامین نیازمندی‌ها، ارزبری شود و اگر مشکلاتی در این صنعت وجود دارد باید با همت، حل و فصل شود.

کد خبر: 63355
تاریخ: 1398/07/30 - 16:23
منبع: بورس پرس

ایران خودرو  فرشاد مقيمي 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیریت بهره‌گیری از توان و ظرفیت داخلی؛

"خودرو" بازی برد - برد راه انداخت

می متالز - گروه صنعتی ایران خودرو در فصل جدید فعالیت‌های خود با هدف اعتلای صنعت خودرو کشور در سایه همدلی مجاهدانه و بهره مندی از ظرفیت و استعداد ارزشمند داخلی، رویکردی را برگزیده که قطعا منافع پایداری را برای صنعت کشور رقم خواهد زد. مجموعه اقداماتی که اهتمام به آن می‌تواند پیشران موثری برای این صنعت در شرایط دشوار امروز کشور باشد.
 

جایگزینی ۱۰ هزار خودرو ون گاز سوز به جای بنزینی

می متالز - قائم مقام شرکت ایران خودرو دیزل گفت: اکنون ۱۰ هزار خودرو ون پایه گاز سوز شده که می تواند برای کشور سود داشته باشد.
 رحمانی:

مشکل اصلی صنعت خودروسازی کمبود نقدینگی است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت کمبود نقدینگی را مشکل اصلی صنعت خودروسازی دانست و گفت: مشکل این صنعت در حال حاضر تنها با منابع بانکی قابل حل است.
 

اعلام قیمت روز ایران خودرو

می متالز - ایران خودرو قیمت روز خودروها را اعلام کرد.
 مدیرعامل ایران‌خودرو خبر داد:

کاهش ارزبری ۱۲۷ میلیون یورویی ایران خودرو از بومی سازی ۸۵ قطعه

می متالز - مدیرعامل ایران‌خودرو با اعلام کاهش ارزبری ۱۲۷ میلیون یورو از محل بومی سازی ۸۵ قطعه گفت: با همکاری ۸ شرکت وزارت دفاع، ساخت داخل قطعات در قالب ۲۳ پروژه آغاز شد.
 

افزایش تولید روزانه ایران خودرو به ۲ هزار دستگاه تا آخر آذر

می متالز - مدیرعامل ایران خودرو از دستیابی شمارگان تولید روزانه این گروه خودرو سازی به ۲هزار دستگاه خودرو در پایان آذرماه خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما