خبر
خودرو   حمل و نقل عمومی  
مدیرعامل شرکت:

ایران خودرو آماده نوسازي 10 هزار تاكسی فرسوده شد/ برنامه های آینده

می متالز - مديرعامل ايران خودرو از آمادگی نوسازی 10 هزار دستگاه تاكسی فرسوده تا پايان سال و تحويل 200 دستگاه مينيی بوس آرين خبر داد.

به گزارش می متالز، فرشاد مقيمی در مراسم امضاء تفاهم‌نامه با شهرداري تهران براي نوسازي ناوگان حمل و نقل گفت: به دليل برخي ناهماهنگي‌هاي جزئي، اجراي این طرح متوقف شده بود اما در زمانی كوتاه و طی مذاكراتی، همه مشكلات و مسايل حل و فصل و 500 تاكسي از محصولات ايران خودرو آماده تحويل شد.

وي نوسازي خودروهاي سنگين را از ديگر برنامه‌هاي این شرکت معرفی کرد و ادامه داد: ايران‌خودرو به عنوان ركن اصلي تامين‌كننده ناوگان حمل و نقل عمومي، برنامه‌هاي متنوعي دارد و براي نوسازي اتوبوس‌راني كارگروهي ايجاد شده و آماده تامين و عرضه 5 دستگاه اتوبوس در هر هفته خواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: تردد 7 هزار دستگاه ون فرسوده در تهران، تكليف ايران خودرو را براي حفاظت از محيط زيست دو چندان كرده و برهمين اساس، با استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي و بهره‌مندي از موتور ملي اي.اف.7 دوگانه سوز بر روي يكي از محصولات ون، نسبت به جايگزيني فرسوده‌هاي اين بخش اقدام خواهشد شد و در حال حاضر هم 250 دستگاه ون آماده تحويل به متقاضيان است.

مقيمي افزود: بكارگيري موتور دوگانه‌سوز،‌ خودروهاي ون را مشمول ماده 12 قانون رفع موانع توليد رقابت‌پذیر و استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق کارآفرینی امید مي‌كند كه اختصاص يارانه، مشكل نقدينگي تامين اين خودرو را رفع خواهد كرد.

مدیرعامل ایران خودرو با بيان اينكه جايگزيني خودروهاي فرسوده علاوه بر اينكه سبب رونق توليد در ايران خودرو مي‌شود، ‌زمينه كاهش مصرف سوخت و كاهش آلودگي هوا را فراهم مي كند، گفت: شهرداري‌هاي مختلف براي توسعه ناوگان حمل و نقل اعلام آمادگي كرده‌اند كه با بهره‌مندي از ظرفيت‌هاي ايران‌خودرو اين امر محقق خواهد شد.

وي بازسازي اتوبوس‌هاي فرسوده به عنوان ديگر اقدام مهم ايران‌خودرو براي بهبود و مناسب‌سازي ناوگان حمل و نقل دانست و ادامه داد: در اين زمينه نيز ظرفيت‌هايی وجود دارد و با همكاي وزارت كشور و شهرداري‌ها، امكان افزايش ظرفيت از بازسازي روزانه 4 دستگاه به 10 دستگاه اتوبوس وجود دارد.

مقيمي از آمادگي تحويل 100 دستگاه ميني‌بوس آرين با قابليت افزايش به 200 دستگاه خبر داد و گفت: در صورت نبود صنعت خودرو، باید حداقل 20 میلیارد دلار برای تامین نیازمندی‌ها، ارزبری شود و اگر مشکلاتی در این صنعت وجود دارد باید با همت، حل و فصل شود.

کد خبر: 63355
تاریخ: 1398/07/30 - 16:23
منبع: بورس پرس

ایران خودرو  فرشاد مقيمي 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بنابر اعلام مدیرعامل ایران خودرو:

ایران خودرو ۱۷۲ هزار محصول در ۵ ماه اول سال تولید کرد/ رشد ۳۶ درصدی

می متالز - مدیرعامل ایران خودرو از افزایش ۳۶ درصدی و تولید بیش از ۱۷۲ هزار دستگاه خودرو طی ۵ ماه اول سال خبر داد و گفت: در حوزه داخلی سازی قطعات بیش از ۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشته ایم.
 

زمان معاملات امروز" خودرو، شستا، سیتا، غزر، دارا یکم"+ ۵ سهم دیگر

می متالز - امروز هم زمان معامله سهام شرکت های ایران خودرو، شستا، سرمایه گذاری سیمان تامین، زر ماکارون، دارا یکم و پنج شرکت فرابورسی به بعداز ظهر موکول شد.
 رضاحسینی:

خودروسازهای دولتی و شبه دولتی واگذار شوند

می متالز - یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر ضرورت واگذاری شرکت‌های خودروسازی دولتی و شبه دولتی ابراز امیدواری کرد که کمیسیون صنایع بتواند با بررسی‌های خود و همچنین ارائه راهکارهایی وضعیت بازار خودرو را به ثبات برساند و از رشد افسارگسیخته قیمت‌ها جلوگیری کند.
 مدیرعامل ایران خودرو:

رشد ۳۶ درصدی تولید در ایران خودرو محقق شد

می متالز - مدیرعامل ایران خودرو گفت: امروز در مقایسه با مدت مشابه پارسال، رشد ۳۶ درصدی تولید خودرو در این گروه صنعتی به ثبت رسید که شامل بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروست
 

دپوی ۵۰۰ خودرو در بابل به دلیل کمبود قطعات

می متالز - مدیرعامل نمایندگی شرکت ایران‌خودرو در بابل جزئیات نگهداری 500 خودرو در این شهرستان شرح داد و گفت: حدود ۵۰۰ خودرو به علت کمبود قطعات که به‌طور عمده قطعه‌های الکترونیکی هستند در توقفگاه شرکت نگهداری می‌شوند
 

اختلال سراسری در فرابورس و تاخیر در شروع/ زمان معاملات"خودرو، سایپا، شستا و "غزر"

می متالز - سامانه معاملات فرابورس به طور سراسری دچار اختلال و منجر به تاخیر در شروع داد و ستد شد و زمان معامله امروز سهام ایران خودرو، سایپا، شستا و زرماکارون اعلام شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما