خبر
مس   زیرساخت ها  
مدیر مجتمع مس سونگون:

اجرای چندین پروژه زیرساختی ذوب مس در سونگون

می متالز - مدیر مجتمع مس سونگون گفت: پروژه های زیرساختی کارخانه ذوب مس در حال اجراست.

به گزارش می متالز، رضا شریفی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: بخشی هایی از کارخانه ذوب مس که قراردادش از سال گذشته انعقاد شده، در حال اجراست.

وی افزود: احداث کارخانه ذوب نیازمند ایجاد زیرساخت هایی است که احداث راه ارتباطی، تسطیح و محوطه سازی کارخانه، ایجاد پست برق ۱۸۰ مگاواتی و انتقال آب موردنیاز برخی از آنهاست که همه این زیرساخت ها در حال اجرا هستند.

مدیر مجتمع سونگون با بیان اینکه دیگر پروژه های طرح توسعه از قبیل مولیبدن و سد جدید مجموعه نیز در حال اجراست، خاطرنشان کرد: کارخانه لیچینک با تولید سالانه ۳ هزار تن مس کاتد از خاک های اسیدی نیز ۲۰ درصد پیشرفت دارد و تا یک و نیم سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی ادامه داد: کارخانه اسید سولفوریک از دیگر پروژه های توسعه ای سونگون محسوب می شود که در حال حاضر ۶۰ درصد پروژه اجرایی شده است.

شریفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ورود ده ها کامیون حامل ماشین آلات و تجهیزات به مجتمع در ماه های اخیر، گفت: این ماشین آلات، ۲۰ درصد تجهیزات لازم برای کارخانه فاز ۳ تغلیظ است که طی سال های ۹۰ و ۹۱ خریداری شده بودند.

وی با بیان اینکه فاز ۳ تغلیظ هم اکنون در حال اجراست، اضافه کرد: خاکبرداری ۵ میلیون مترمکعب، تسطیح و آماده سازی فضای اجرای کارخانه با مدنظر قرار دادن اجرای فاز ۴ تغلیظ در دست اقدام است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۱۸ قطعه مورد نیاز صنعت مس توسط فناوران داخلی ساخته می‌شود

می متالز - رضا شریفی پنجشنبه شب در حاشیه هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی افزود: شرکت مس آذربایجان با اعمال تحریم ها علیه ایران تلاش می کند از تولیدات داخلی بهره مند شود و نتایج خوبی نیز گرفته ایم.
 

رونمایی از شبکه تخفیفی باشگاه مشتریان بانک تجارت

می متالز - شبکه تخفیفی باشگاه مشتریان بانک تجارت (چابن) با ارائه بن‌های تخفیفی ۵ تا ۱۰۰ درصدی از چندین مجموعه فروشگاهی و خدماتی کار خود را آغاز کرد.
 

شتاب روند گازرسانی در هفته دولت

می متالز - گازرسانی شهری، روستایی، صنعتی و نیروگاهی از مهم‌ترین وظایف شرکت ملی گاز ایران است که با تکیه بر توان شرکت‌های گاز استانی، شبکه گاز را با هدف توسعه رفاه عمومی به همه نقاط کشور می‌رساند و این وظیفه در دوره‌های زمانی مانند هفته دولت نمود بیشتری می‌یابد.
 با طرح توسعه مس سونگون کلید خورد

سرمایه ۶ هزار میلیاردی در ورزقان

می متالز - مدیرعامل مس سونگون با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های توسعه جانبی سرمایه‌گذاری می‌شود، گفت: گردش مالی مس سونگون به سیستم بانکی استان منتقل شده است. رضا شریفی با اشاره به اینکه زمانی معدن «مس سرچشمه» بزرگ‌ترین معدن ایران بود، اظهار کرد: با کشف ذخایر جدید،‌ «مس سونگون» ۱۰۰سال ذخیره قطعی دارد و به بزرگ‌ترین معدن ایران تبدیل شده است.
 

از پایه‌های اقتصادی مدرن با مس سونگون تا پیوستن به باشگاه معادن مس میلیارد تنی دنیا/ حریم سبز مس

می متاز - مدیر مجتمع مس آذربایجان (سونگون) با اشاره به دو میلیارد تن خاک زمین‌شناسی در این معدن گفت: این معدن به باشگاه معادن مس میلیارد تنی دنیا می‌پیوندد.
 

اجرای ۱۷۰ کیلومتر از شبکه گاز زاهدان در ۴۰۰ روز

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در بازدید از طرح اجرایی شبکه‌گذاری گاز شهر زاهدان گفت: اجرای ۱۷۰ کیلومتر از شبکه گاز زاهدان با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریالی به‌عهده شرکت گاز سمنان قرار گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما