خبر
مس   زیرساخت ها  
مدیر مجتمع مس سونگون:

اجرای چندین پروژه زیرساختی ذوب مس در سونگون

می متالز - مدیر مجتمع مس سونگون گفت: پروژه های زیرساختی کارخانه ذوب مس در حال اجراست.

به گزارش می متالز، رضا شریفی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: بخشی هایی از کارخانه ذوب مس که قراردادش از سال گذشته انعقاد شده، در حال اجراست.

وی افزود: احداث کارخانه ذوب نیازمند ایجاد زیرساخت هایی است که احداث راه ارتباطی، تسطیح و محوطه سازی کارخانه، ایجاد پست برق ۱۸۰ مگاواتی و انتقال آب موردنیاز برخی از آنهاست که همه این زیرساخت ها در حال اجرا هستند.

مدیر مجتمع سونگون با بیان اینکه دیگر پروژه های طرح توسعه از قبیل مولیبدن و سد جدید مجموعه نیز در حال اجراست، خاطرنشان کرد: کارخانه لیچینک با تولید سالانه ۳ هزار تن مس کاتد از خاک های اسیدی نیز ۲۰ درصد پیشرفت دارد و تا یک و نیم سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی ادامه داد: کارخانه اسید سولفوریک از دیگر پروژه های توسعه ای سونگون محسوب می شود که در حال حاضر ۶۰ درصد پروژه اجرایی شده است.

شریفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ورود ده ها کامیون حامل ماشین آلات و تجهیزات به مجتمع در ماه های اخیر، گفت: این ماشین آلات، ۲۰ درصد تجهیزات لازم برای کارخانه فاز ۳ تغلیظ است که طی سال های ۹۰ و ۹۱ خریداری شده بودند.

وی با بیان اینکه فاز ۳ تغلیظ هم اکنون در حال اجراست، اضافه کرد: خاکبرداری ۵ میلیون مترمکعب، تسطیح و آماده سازی فضای اجرای کارخانه با مدنظر قرار دادن اجرای فاز ۴ تغلیظ در دست اقدام است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مجتمع مس آذربایجان (مس سونگون) واحد نمونه کشوری در سال 98‏ شناخته شد

می متالز - هر سال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور تشویق و افزایش روحیه کار در نیروهای مولد، ‏متخصص، مخترع و مبتکر در جهت خودکفایی و خودباوری و همچنین فراهم کردن زمینه‌های لازم برای ‏تبادل اطلاعات، تجارب و مهارت های علمی و تجربی در جامعه کار و تولید و اصلاح و راه‌اندازی سیستم ‏ها و تجهیزات به روز، اقدام به برگزاری جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید در سطح کشور ‏می‌کند‎.‌‏ ‏
 

ایمن‌سازی خطوط ۱۶ اینچ ری - ورسک و ۳۰ اینچ مغانک - ری

می متالز - رئیس مهندسی خوردگی خطوط لوله و مخابرات منطقه تهران از ایمن‌سازی و پوشش مجدد دو محور مهم در مسیر شرق خبر داد.
 مدیر مجتمع مس سونگون عنوان کرد:

سرمایه‌ گذاری 4000 میلیارد ریالی در توسعه مس سونگون در سال 1398

می متالز - مهندس «رضا شریفی» مدیر مجتمع مس سونگون گفت: در سال گذشته با حمایت دکتر سعد محمدی و همراهی و تلاش شبانه‌روزی پرسنل موفق شدیم برنامه‌های تولیدی مجتمع را بیش از برنامه پیش‌ بینی شده محقق کنیم و طرح‌های توسعه مجتمع را با سرعت بیشتری به پیش ببریم.
 به‌منظور توسعه زمینه‌های همکاری علمی، پژوهشی و فناوری

شرکت گاز سمنان و دانشگاه آزاد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

می متالز - دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت گاز استان سمنان به‌منظور استفاده هرچه مناسب‌تر از ظرفیت علمی، پژوهشی و فناوری این دانشگاه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
 

تداوم افتتاح‌ طرح‌های گازرسانی شهری و روستایی در فجر ۴۱

می متالز - هم‌زمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، عملیات اجرایی و افتتاح طرح‌های مختلف گازرسانی در نقاط مختلف کشور به بهره‌برداری رسید یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.
 

«رکیش» به دنبال همکاری بیشتر با «وتجارت»

می متالز - ایران کیش و بانک تجارت به دنبال همکاری های جدید هستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما