خبر
بورس و سهام   تاسیسات ساختمانی  

حساسیت سهام به عملکرد مهرماه/ «لسرما» به صف نشست

می متالز - سهام سرماآفرین از میانه مهر ماه و همزمان با اصلاح عمومی بازار با فشار عرضه‌ها مواجه شد و از سطوح بیشتر از 1000 تومانی هر سهم تا نزدیکی 630 تومان در معاملات روز شنبه عقب نشست.

 به گزارش می متالز، عملکرد «لسرما» در فصل تابستان نیز چندان نقطه قوتی برای سهم به شمار نیامد و نتوانست در مقابل فشار عرضه‌ها به عنوان عاملی حمایتی عمل کند.

با این وجود انتشار گزارش عملکرد مهر ماه (https://t.me/donyayebourse_com/7745) در ساعت پایانی معاملات شنبه این نماد را از کف روزانه تا محدوده مثبت قیمتی فرا برد. این نماد در معاملات امروز با صف خرید همراه است. پیش از این «لسرما» در 12 جلسه معاملاتی اصلاح 37 درصدی قیمت سهم را تجربه کرده بود.

 آن‌چه بیش از همه در گزارش مهر ماه «لسرما» جلب توجه می‌کند رشد قابل توجه مبلغ فروش است. متوسط مبلغ فروش ماهانه سرماآفرین در نیمه نخست سال کمتر از 6 میلیارد تومان بوده و این عدد در مهر به بیش از 14 میلیارد تومان رسیده است. تولید «لسرما» مطابق با انتظارات فصلی با تغییر نسبی سبد همراه شده و در فروش نیز باید به فروش از موجودی توجه داشت.

 ممکن است صف خرید این سهم نیز چندان پایدار نباشد؛ همچنین تکیه بر روند فعلی لزوما به معنای تاکید بر ارزندگی سهم نیست. آن چه لازم توجه است نحوه واکنش بازار به گزارش‌های ماهانه است. پیش از این «دنیای بورس» نمونه‌هایی از واکنش‌های جدی سهامداران به گزارش‌های ماهانه را مورد بررسی قرار داده بود. در عین حال به نظر می‌رسد عمر اطلاعاتی داده‌ها در بورس تهران نیز رفته‌رفته کوتاه‌تر می‌شود.

 

کد خبر: 64523
تاریخ: 1398/08/06 - 22:04
منبع: دنیای بورس

لسرما  سهام سرماآفرین  بورس تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیام تبریک مدیرعامل بورس تهران به مناسبت روز خبرنگار

می متالز - مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در پیامی فرا رسیدن ۱۷ مردادماه روز خبرنگار را به صاحبان اندیشه و فعالان عرصه اطلاع رسانی تبریک گفت
 

نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی اعلام شد/ تاریخ و شرایط برگزاری حراج جدید

می متالز - بانک مرکزی در اطلاعیه ای نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی (۱۴ مردادماه ۱۳۹۹) را اعلام و در خصوص برگزاری حراج جدید اوراق بدهی دولتی در تاریخ ۲۱ مرداد ماه سال جاری و فهرست اوراق عرضه شده در آن اطلاع‌رسانی کرد.
 

تغییر سیستم معاملات بورس تهران تا سه ماه آینده

می متالز - مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران گفت: اکنون به دلیل فشار زیاد بر روی سامانه معاملات بورس تهران در حال پیاده سازی و اجرای یک سری راهکارهای فنی هستیم که به نظر می رسد تا دو الی سه ماه آینده به بهره‌برداری برسد
 مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران:

سیستم معاملات بورس تهران تا سه ماه آینده تغییر می کند/حذف معاملات بعدازظهر

می متالز - به دلیل فشار زیاد بر روی سامانه معاملات بورس تهران، در حال پیاده سازی و اجرای یک سری راهکارهای فنی هستیم.
 نقشه نیمروز 13 مرداد 99

تحلیل بورس امروز | دو روز پایانی/بورس تهران چه برنامه‌ای را در دستورکار دارد

می متالز - دادوستدهای امروز تحت تاثیر سامانه‌های معاملاتی بود. البته مدیریت بورس تهران از برنامه‌های جدید برای رفع مشکلات مربوط به سامانه‌های معاملات خبر داد.
 

بورس دو هسته‌ای می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت بورس تهران با بیان اینکه قبلا شایعه افزایش دامنه نوسان بود و حالا کاهش به ۲ درصد که این شایعات درست نیست، گفت: برای بورس تهران هم در سامانه معالاتی جدا در نظر گرفته ایم و به زودی دو هسته معاملاتی برای معاملات شرکت‌های حاضر در بازار بورس فعال می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما