خبر
بورس و سهام   تاسیسات ساختمانی  

حساسیت سهام به عملکرد مهرماه/ «لسرما» به صف نشست

می متالز - سهام سرماآفرین از میانه مهر ماه و همزمان با اصلاح عمومی بازار با فشار عرضه‌ها مواجه شد و از سطوح بیشتر از 1000 تومانی هر سهم تا نزدیکی 630 تومان در معاملات روز شنبه عقب نشست.

 به گزارش می متالز، عملکرد «لسرما» در فصل تابستان نیز چندان نقطه قوتی برای سهم به شمار نیامد و نتوانست در مقابل فشار عرضه‌ها به عنوان عاملی حمایتی عمل کند.

با این وجود انتشار گزارش عملکرد مهر ماه (https://t.me/donyayebourse_com/7745) در ساعت پایانی معاملات شنبه این نماد را از کف روزانه تا محدوده مثبت قیمتی فرا برد. این نماد در معاملات امروز با صف خرید همراه است. پیش از این «لسرما» در 12 جلسه معاملاتی اصلاح 37 درصدی قیمت سهم را تجربه کرده بود.

 آن‌چه بیش از همه در گزارش مهر ماه «لسرما» جلب توجه می‌کند رشد قابل توجه مبلغ فروش است. متوسط مبلغ فروش ماهانه سرماآفرین در نیمه نخست سال کمتر از 6 میلیارد تومان بوده و این عدد در مهر به بیش از 14 میلیارد تومان رسیده است. تولید «لسرما» مطابق با انتظارات فصلی با تغییر نسبی سبد همراه شده و در فروش نیز باید به فروش از موجودی توجه داشت.

 ممکن است صف خرید این سهم نیز چندان پایدار نباشد؛ همچنین تکیه بر روند فعلی لزوما به معنای تاکید بر ارزندگی سهم نیست. آن چه لازم توجه است نحوه واکنش بازار به گزارش‌های ماهانه است. پیش از این «دنیای بورس» نمونه‌هایی از واکنش‌های جدی سهامداران به گزارش‌های ماهانه را مورد بررسی قرار داده بود. در عین حال به نظر می‌رسد عمر اطلاعاتی داده‌ها در بورس تهران نیز رفته‌رفته کوتاه‌تر می‌شود.

 

کد خبر: 64523
تاریخ: 1398/08/06 - 22:04
منبع: دنیای بورس

لسرما  سهام سرماآفرین  بورس تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بلومبرگ:

بورس تهران در میان اولین‌های جهان قرار گرفت

می متالز - شاخص سهام بورس تهران در سال 2013 با رکورد رشد 131 درصدی، در بین 93 بازار بورس مهم جهان به بالاترین رشد دست یافت.
 پربازده‌‎ترین و زیانده‌ترین سهم‌ها را بشناسید؛

از تلخ کامی قندی‌ها تا آوای خوش بازدهی «وآوا»

می متالز - در دی ماه نماد‌های بسیاری سبزپوش بودند که سهم «وسدید» و «وآوا» در این بین بیش از سایرین بود؛ هر چند که قندی‌ها سوار بر موج بازار نشدند و سهامداران خود را به گوشه رینگ کشاندند.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

رکورد" بورس" در یک روز

می متالز - طی ماهی که گذشت یکی از پرتلاطم ترین شرایط را در تاریخ بورس شاهد بودیم،همزمان رکود‌هایی نیز اتفاق افتاد از جمله اینکه بیشترین میزان افزایش و کاهش در طول یک روز رقم خورد.
 

ترمز فولادی‌ها هم در پاییز کشیده شد | چرخش سهام از منطقه بنیادی

می متالز - بدون تعارف باید گفت که صورت‌های مالی پاییزی آب سردی بر دوش بازار سهام بود؛ نه تنها در رابطه با شرکت‌های کوچک، بزرگان کالایی نیز از روند مطلوب سودآوری فاصله گرفتند و جریان قدرتمند نقدینگی به رغم تمام میل خود به خرید سهام نتوانست این واقعیت را طی دو روز اخیر نادیده بگیرد. شرکت‌های بزرگ فولادی نیز از این روند مستثنا نبوده‌اند. تنها یک نماد مطرح فولادی توانست در پاییز سودی بیشتر از فصل تابستان ثبت کند.
 

بازار پایه فرابورس شاخص‌دار می‌شود

می متالز - معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران از طراحی شاخصی برای اندازه‌گیری و شناسایی دقیق روند عمومی تغییرات در بازار پایه خبر داد.
 

پای هوش مصنوعی با معاملات الگوریتمی به بورس باز می شود

می متالز - مراسم افتتاحیه دومین دوره رقابت های الگوریتمی روز شنبه با حضور مسئولان سازمان بورس و فعالان این بازار با حضور علی اکبر امین تفرشی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پارس آریان هلدینگ سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در ساختمان سابق شرکت بورس تهران.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما