خبر
بورس و سهام   تاسیسات ساختمانی  

حساسیت سهام به عملکرد مهرماه/ «لسرما» به صف نشست

می متالز - سهام سرماآفرین از میانه مهر ماه و همزمان با اصلاح عمومی بازار با فشار عرضه‌ها مواجه شد و از سطوح بیشتر از 1000 تومانی هر سهم تا نزدیکی 630 تومان در معاملات روز شنبه عقب نشست.

 به گزارش می متالز، عملکرد «لسرما» در فصل تابستان نیز چندان نقطه قوتی برای سهم به شمار نیامد و نتوانست در مقابل فشار عرضه‌ها به عنوان عاملی حمایتی عمل کند.

با این وجود انتشار گزارش عملکرد مهر ماه (https://t.me/donyayebourse_com/7745) در ساعت پایانی معاملات شنبه این نماد را از کف روزانه تا محدوده مثبت قیمتی فرا برد. این نماد در معاملات امروز با صف خرید همراه است. پیش از این «لسرما» در 12 جلسه معاملاتی اصلاح 37 درصدی قیمت سهم را تجربه کرده بود.

 آن‌چه بیش از همه در گزارش مهر ماه «لسرما» جلب توجه می‌کند رشد قابل توجه مبلغ فروش است. متوسط مبلغ فروش ماهانه سرماآفرین در نیمه نخست سال کمتر از 6 میلیارد تومان بوده و این عدد در مهر به بیش از 14 میلیارد تومان رسیده است. تولید «لسرما» مطابق با انتظارات فصلی با تغییر نسبی سبد همراه شده و در فروش نیز باید به فروش از موجودی توجه داشت.

 ممکن است صف خرید این سهم نیز چندان پایدار نباشد؛ همچنین تکیه بر روند فعلی لزوما به معنای تاکید بر ارزندگی سهم نیست. آن چه لازم توجه است نحوه واکنش بازار به گزارش‌های ماهانه است. پیش از این «دنیای بورس» نمونه‌هایی از واکنش‌های جدی سهامداران به گزارش‌های ماهانه را مورد بررسی قرار داده بود. در عین حال به نظر می‌رسد عمر اطلاعاتی داده‌ها در بورس تهران نیز رفته‌رفته کوتاه‌تر می‌شود.

 

کد خبر: 64523
تاریخ: 1398/08/06 - 22:04
منبع: دنیای بورس

لسرما  سهام سرماآفرین  بورس تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اولین واکنش بورس به اخبار سیاسی هفته پیش‌ رو

می متالز - تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا، سفر امروز نخست وزیر پاکستان به عربستان برای میانجی‌ گری ایران و عربستان و سفر حسن روحانی به ژاپن در هفته پیش‌ رو و زمزمه میانجی‌ گری ژاپن در مذاکرات ایران و آمریکا از جمله اخبار سیاسی این روزهاست که به نظر می‌رسد بورس هم واکنش مثبتی به آنها نشان داده است.
 

۵ عاملی که احتمالا بورس را متاثر کنند

می متالز - بررسی بهانه‌ها و دلیل‌ هایی مانند بازار جهانی، دلار، تجدید ارزیابی دارایی‌ها، چشم‌ انداز تورمی و حباب برخی از نمادها می‌تواند چشم‌ اندازی از مسیر آتی بورس ارائه دهد.
 خوب‌ها و بد‌های هفته معرفی شدند؛

جدال سرسخت "غپآذر" و "تبرک"

می متالز - در هفته‌ای که شاخص کل رکوردشکن کرد تا خط بطلانی بر بسیاری از تحلیل‌ها بکشد، روند شاخص نشان داد که هنوز به حبابی بودن بازار سهام، اعتقاد راسخی وجود ندارد.
 گزارش روزانه بازار سرمایه؛

دو چالش و چند فرصت پیش روی بورس تهران

می متالز - صورت های مالی 9 ماهه و گزارش فعالیت آذرماه شرکت ها طی روزها و هفته های آتی نیز میتواند به رونق و سیر صعودی بازار کمک شایانی کند.
 گزارش روزانه بازار سرمایه؛

کاهش ارزش پول ملی، زمینه‌ساز رشد بازار

می متالز - بسیاری از صاحبان سرمایه و نقدینگی، بار دیگر به بورس تهران هجوم آورده اند تا منابع و دارایی های پولی خود را به اوراق سهام تبدیل کنند تا از گزند افت ارزش پس اندازها و سرمایه خویش در امان باشند.
 تحقق پیش‌بینی‌ها زودتر از انتظارات؛

شاخص کل همگام با نظر سهامداران حرکت کرد

می متالز - در نظرسنجی که چندی پیش برگزار شد، بسیاری از سهامداران اعتقاد شدید به عبور شاخص کل از مقاومت ۳۳۰ هزار داشتند که زودتر از انتظار این اتفاق رخ داد اما؛ آیا این روند رو به رشد باز هم ادامه می‌یابد؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما