خبر
نفت   قیر و روانکارها  

شفاف‌سازی مدیرعامل بهران از کاهش نرخ خوراک

می متالز - نحوه قیمت‌گذاری لوبکات به‌ عنوان خوراک اصلی تولید روغن‌پایه در کشور درکارگروه تنظیم بازار ‌تغییر کرد تا پالایشگاه‌های روغن‌سازی بتوانند به‌تولید و عرضه روغن‌های موتوری و صنعتی در بازار بپردازند. اکنون اما تاثیر این مصوبه بر ارزش سهام روانکارها چه تاثیری دارد؟

به گزارش می متالز، بر این اساس ستاد تنظیم بازار ابتدا با تغییر فرمول محاسبه قیمت لوبکات برای فروش به‌پالایشگاه‌های روغن‌سازی موافقت کرد و براساس آن ضریب ۰.۹۵درصد فرمول قیمت پایه لوبکات تا اول دی‌ماه سال‌جاری به ۰.۹درصد تقلیل پیدا کرد. به‌عبارت دیگر فرمول قیمت پایه لوبکات تا اول دی‌ماه سال جاری به‌این شرح تصحیح می‌شود؛ ‌ضمن‌اینکه مرجع قیمت جهانی نفت‌کوره نیز،‌ نشریه «پلاتس» خواهد بود.

اسعد عزیزی مدیرعامل نفت بهران در خصوص تاثیر این مصوبه بر ارزش سهام روانکارها گفت: به غیر از بخش بالای بازار که وابستگی بسیاری به واردات دارد، کاهش قیمت لوبکات تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر محصولات نهایی متوسط به پایین بازار خواهد داشت.

وی افزود:کاهش قیمت لوبکات باعث افزایش سود در بخش میانی و پایین بازار خواهد شد که تمامی شرکت‌ها در EPS پیشنهادی تاثیر این مسئله را منظور کرده‌اند.

مدیرعامل نفت بهران ادامه داد: لازم به ذکر است که در زمان کاهش بهای تمام شده، متاسفانه شرکت‌های صنعت وارد سیاست افزایش تخفیفات و رقابت مخرب خواهند شد و میانگین سود صنعت روانکار کاهش پیدا خواهد کرد که این روند، اثر مثبت کاهش بهای تمام شده را تا حدودی خنثی خواهد کرد.

عزیزی اضافه کرد: درحقیقت نرخ مصوب فروش محصولات بطور رسمی کاهش پیدا نمیکند اما شرکت‌ها وارد رقابت ناسالمی برای گرفتن سهم بازار از همدیگر با استفاده از سیاست تخفیف قیمتی می‌شوند.

مدیرعامل نفت بهران با اشاره به اینکه کاهش متوسط نرخ فروش در ماههای اخیر مربوط به افت قیمت محصولات صادراتی و تغییر ترکیب سبد فروش است، عنوان کرد: دلیل کاهش نرخ لوبکات در آبان ماه مربوط به تغییر نرخ نفت کوره است و دلار تقریبا در این مدت ثابت بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک تشریح کرد:

جزئیات ترخیص کالا از گمرکات

می متالز - مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک، پیشنهادات ارائه شده از سوی گمرک به ستاد تنظیم بازار را تشریح کرد.
 با برنامه‌ریزی برای راه‌‌اندازی «ستاد توسعه تجارت» صورت گرفت

تقسیم کار صادراتی استان‌ها

می متالز - «ستاد ملی توسعه تجارت خارجی» با محوریت کارگروه‌های استانی تشکیل می‌شود. جدیدترین برنامه راهبردی در عرصه تجاری کشور حاکی از راه‌اندازی ستادی است که ارتقای عملکرد صادرات غیرنفتی را دنبال می‌کند. در این مسیر قرار است از طریق شناسایی پتانسیل‌ صادراتی استان‌های مختلف و تفویض اختیار به آنها، توسعه صادرات از طریق «رفع فوری موانع» و «شناسایی نیاز بازارهای صادراتی» عملیاتی شود.
 

توزیع ۵۰ هزار تن برنج وارداتی در کشور

می متالز - سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: در حدود ۵۰ هزار تن برنج وارداتی از محل ذخایر در شبکه‌های توزیع عرضه شده است و مردم می‌توانند برای خرید به فروشگاه زنجیره‌ای و دیگر شبکه‌های توزیع مراجعه کنند.
 دبیر ستاد تنظیم بازار:

در لبنیات افزایش قیمت نداشته‌ایم

می متالز - دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین گفت: در بخش لبنیات که به صورت روزانه عرضه می‌شود، هیچ افزایش قیمتی نداشته‌ایم و در میوه و مرکبات هم افزایش قیمت قابل توجه نبوده است.
 

آخرین وضعیت سهمیه سوخت وانت‌ها

می متالز - قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی از موافقت کمیته سه نفره سوخت با واریز ۱۰۰ لیتر سهمیه مازاد به کارت های سوخت وانت بارهای کم مصرف و پر مصرف در ۲ روز آینده خبرداد.
 نبی پور:

افزایش قیمت تخم مرغ، ربطی به بنزین ندارد

می متالز - رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران بابیان اینکه افزایش قیمت تخم مرغ به دلیل افزایش تقاضاست وربطی به نرخ بنزین ندارد، از آمادگی مرغداران برای عرضه مستقیم این کالابه مردم خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما