خبر
مواد معدنی   زیرساخت ها  
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن:

شهرستان رزن در ذخیره مواد معدنی رتبه اول استان همدان را دارد

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن از فعالیت ۲۱ معدن فعال در شهرستان رزن خبر داد و گفت: در این شهرستان ۳۳ معدن وجود دارد که از این تعداد ۲۱معدن فعال و ۱۲معدن غیرفعال هستند.

به گزارش می متالز، محمد سهیلی، رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان رزن از فعالیت ۴۶ واحد صنعتی در دو شهرستان رزن و درگزین خبر داد و گفت: تعداد واحد فعال درسال ۹۷ در شهرک صنعتی رزن ۱۲ واحد بوده که در اواخر سال گذشته و ۵ ماهه سال جاری با مساعدت دولت و کارگروه ستاد تسهیل استان و مسوولین شهرستان تعداد واحدهای فعال به ۱۸ واحد افزایش یافته است.

سهیلی افزود: مابقی سوله ها نیز طبق گفته مدیر شهرک صنعتی تایین تکلیف شده با سرمایه گذاران قرارداد بسته تا فعالیت خود را آغاز نمایند.

وی خاطرنشان کرد: زیرساخت های لازم برای شهرک صنعتی رزن مانند برق، آب، گاز، مخابرات و آتش نشانی تسویه مخزن دو میلیون لیتری آب پیش بینی شده است و برای سایر سرمایه گذاران متقاضی نیز آماده می باشد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن با بیان اینکه تشکیل پنجره واحد سرمایه گذاری توسط فرماندار شهرستان رزن تاثیر بسزایی در جذب سرمایه گذار داشته است گفت: برای واحدهای مشکل دار علاوه بر طرح موضوع در ستاد تسهیل استان در جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان و جدیداً در ستاد تسهیل و پنجره واحد سرمایه گذاری شهرستان مورد بررسی قرار می گیرد.

سهیلی با اشاره به اصلی ترین مشکلات صنعت شهرستان رزن افزود: مشکلات در حوزه مالیات و تامین اجتماعی، عدم دریافت تسهیلات با نرخ سود پایین و افزایش قیمت مواد اولیه است.

وی وجود مواد اولیه با ظرفیت مناسب جهت ایجاد صنایع مرتبط مانند :انواع ورق و فویل الومینیوم، تولید کاغذ از آهک با توجه به وجود مواد معدنی در شهرستان مهمترین پتانسیل های شهرستان رزن در حوزه صنعت دانست.

سهیلی طرح های صنعتی تاثیرگذار در دست اجرای شهرستان را به ترتیب محافظ سازان آرش، خرس سفیدشمال، بین المللی الکترونیک رایان نیک، کفش تن پاک، استحصال مس و کشت و صنعت کرفس بر شمرد و گفت: مجموع میزان اشتغالزایی این طرح ها ۲۵۱ نفر خواهد بود.

شهرستان رزن رتبه اول استان در ذخیره مواد معدنی

سهیلی افزود: بیش از۶۶ % معادن شهرستان فعال بوده که این امر موجب شده در بخش معادن در سطح شهرستان برای ۴۵۰ نفر اشتغال زایی داشته باشد.

وی میزان استخراج از معادن شهرستان رزن را بیش از ۴میلیون ۱۲۵هزارتن ومیزان ذخیره معادن شهرستان رزن بیش از۴۹۰میلیون و ۲۰۱هزار و ۱۰۰تن عنوان کرد و اظهار داشت: شهرستان رزن در ذخیره مواد معدنی در رتبه اول استان قرار دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن افزود: واحدهای صنعتی در صورت نیاز به تسهیلات می توانند ضمن مراجعه به سامانه بهین یاب نسبت به ثبت نام و استفاده از موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه با نرخ ۱۶% بهره مند گردند.

سهیلی مهمترین مزیت و فرصت های سرمایه گذاری شهرستان در بخش صنعت و معدن را صنایع تبدیلی کشاورزی، صنایع بسته بندی و سورتینگ محصولات کشاورزی، تولید انواع کیسه سیمان، گچ و اهک و…، فرآوری سنگ تزئینی (مرمریت) با توجه به وجود معادن موجود دانست.

فعالیت ۴۰۰۰بافنده فرش در شهرستان رزن

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن گفت: بیش از۴۰۰۰ بافنده در شهرستان وجود دارد که فعالیت عمده آنها بصورت فصلی و تعدادی بطور مستمر مشغول بافت فرش دستباف هستند.

سهیلی افزود: در سال جاری ۲ دوره کلاس آموزش ارتقاء مهارت قالیبافی بصورت رسمی با تعداد ۹۰ نفر از بافندگان به مدت ۱۰۰ ساعت بصورت رایگان توسط اساتید برجسته برگزار خواهد شد و یک دوره غیر رسمی نیز برای بافندگان غیر حرفه ای که علاقمند به بافت فرش دستباف هستند برگزار می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به قطع بیمه تامین اجتماعی قالیبافان میتوانند از مزایای بیمه روستایی و عشایری بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: برای پشتیبان های حوزه فرش امسال نیز تسهیلات با نرخ ۶% پرداخت می گردد.

۷۰درصد تعهد اشتغال صمت برای ثبت در سامانه رصد محقق شده است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن افزود: با توجه به ظرفیت این شهرستان در رسته های موزائیک سازی با ۱۸۰ واحد، قطعات لاستیک سازی با ۷۰ واحد، سری دوزی و تولید پوشاک با ۱۴۰ واحد، قالیبافی با ۴۰۰۰ بافنده زن و مرد و کیف و کوله با ۲۶ واحد انتظار می رود با تغییر رسته ها اشتغال زایی مناسبی در شهرستان فراهم شود.

سهیلی گفت: در سال جاری بیشترین تعهد اشتغال در بین دستگاه ها برای اداره صمت در نظر گرفته که در ۵ ماهه نخست سال ضمن ثبت در سامانه اشتغال رصد۷۰% تعهدمان محقق شده است.

سهیلی افزود: اقلام تنظیم بازار از جمله گوشت گرم و گوشت منجمد و مرغ منجمد و قند و شکر در ابتدای سال جذب و بین عموم مردم توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: مقدار ۵۳۰ تن برنج گسترش GTC وارد شهرستان شده و توزیع گردیده و مقدار ۴۰۰ تن دیگر نیز با هماهنگی فرماندار جذب و توزیع خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن گفت: در حوزه نظارت و برخورد با متخلفین صنفی از اواسط سال ۹۷ تا کنون شهرستان بعد از ملایر و نهاوند رتبه سوم را در بین سایر شهرستان ها دارد.

سهیلی در پایان گفت: تفکیک اتحادیه های قروه درگزین با شهرستان رزن و برگزاری انتخابات الکترونیکی ۸ اتحادیه در شهرستان های رزن و درگزین در دستور کار این اداره قرار دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش زمان تامین ارز کالاهای اولویت دار

می متالز - دولت به منظور تامین ارز موردنیاز واردات کالاهای اولویت‌دار، رسیدگی خارج از نوبت پرونده‌هایی که از محل صادرات تامین ارز می‌شوند را در دستور کار قرار داده است.
 سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران اعلام کرد:

استقبال سوریه از سرمایه گذاران خارجی برای بازسازی واحدهای مسکونی و کارخانه ها

می متالز - در کشور سوریه فرصت های زیادی برای سرمایه گذاران جهت بازسازی واحدهای مسکونی، کارخانه ها و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی وجود دارد و فراهم کردن شرایط مناسب برای حضور بخش خصوصی در بازار سوریه در دستور کار دولت قرار دارد.
 

جایگزین مناسب برای معادن رو به اتمام شناسایی نشده است/ جای خالی خصوصی‌ها در معادن بزرگ

می متالز - از دی ماه سال گذشته تاکنون، بخش خصوصی ۱۱۳۰ میلیارد تومان در پروژه های معدن و صنایع معدنی سرمایه گذاری کرده است.
 

افتتاح طرح اسیدسولفوریک در سفر رئیس‌جمهور به رفسنجان

می متالز - فرماندار رفسنجان گفت: در سفر رئیس‌جمهور به رفسنجان طرح اسید سولفوریک با ظرفیت ۶۱۰هزار تن در سال در مجتمع مس سرچشمه افتتاح می‌شود.
 

افتتاح طرح اسیدسولفوریک در سفر رئیس‌جمهور به رفسنجان

می متالز - فرماندار رفسنجان گفت: در سفر رئیس‌جمهور به رفسنجان طرح اسید سولفوریک با ظرفیت ۶۱۰هزار تن در سال در مجتمع مس سرچشمه افتتاح می‌شود.
 بررسی وضعیت صنایع سلولزی و بهداشتی با حضور سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت

ضرورت تدوین سند راهبردی در صنعت سلولزی

می متالز - نشست بررسی وضعیت صنایع سلولزی و بهداشتی با حضور سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن تجارت برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما