خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  
شریعتمداری:

حقوق عقب‌افتاده کارگران آذرآب پرداخت می‌شود

می متالز - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هپکو به دولت بر نمی‌گردد گفت: تلاش می‌کنیم تا تمام حقوق معوق کارگران آذرآب پرداخت شود.

به گزارش می متالز، محمد شریعتمداری  درباره آخرین وضعیت شرکت آذرآب اظهار کرد: در سفری که اخیرا به استان مرکزی داشتیم با نمایندگان شرکت آذرآب و کانون عالی شوراهای اسلامی کار به طور مفصل مذاکره کردیم. از قبل هم بررسی‌ها و رصد ما در خصوص آذرآب نشان می‌داد که مهم‌ترین مساله شرکت از نظر کارگران، تثبیت مالکیت آن است.

وی ادامه داد: علاقمندی کارگران آذرآب بیشتر این است که مجموعه دولتی نگه داشته شود ولی ممکن است به این شکل که خواسته‌اند به فوریت دست نیابد ولی ما به آنها اطمینان دادیم که دولت به این شرکت به عنوان یک شرکت بزرگ تولیدکننده صنعت نگاه ویژه‌ای دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در حال حاضر ۳۱ درصد سهام آذرآب متعلق به بانک کشاورزی است و اعتقاد ما این است که در مورد آذرآب یا باید به صورت قطعی یک راه ماندگار مورد شناخت قرار بگیرد یا اینکه در مورد نحوه اداره این شرکت که صنعت بزرگی است، تصمیم‌گیری شود.

۱۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد در دست اجرای آذرآب

شریعتمداری در پاسخ به این پرسش که میزان قراردادهای منعقد شده و در دست اجرای آذرآب چقدر است؟ گفت: همین حالا ۴۵۰ میلیارد تومان قرارداد در دست اجرا دارد و ۶۵۰ میلیارد تومان هم در شرف انعقاد است. بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان قرارداد در دست اجرا ذخیره ارزشمند و بزرگی برای شرکت است و می‌تواند به فعالیت خود ادامه بدهد.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که در سال رونق تولید هستیم و در شرایط تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه قرار داریم، بهترین موقعیت برای تولید محصولات این شرکت در حوزه صنعت نفت و پتروشیمی و نیروگاهی به وجود آمده است؛ لذا صددرصد از این شرکت حمایت می‌کنیم تا کار با قوت پیش برود.

وزیر کار درباره حقوق معوق کارگران آذرآب گفت: در خصوص حقوق عقب افتاده کارگران مذاکره کردیم. با حقوق مهر جمعا دو ماه و نیم حقوق طلب دارند و تلاش می‌کنیم که هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

هپکو حقوق معوق ندارد و به دولت بر نمی‌گردد

شریعتمداری در مورد شرکت هپکو و حقوق معوق کارگران آن نیز گفت: در هپکو هیچ حقوق معوقی نداریم و این شرکت به دولت برنمی‌گردد ولی باید برایش کار ایجاد شود.

پیش از این وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی گفته بود مشکلات هپکو و آذرآب ساختاری و تاریخی است و برای حل این مشکلات باید زودتر مشکل مالکیت این شرکت‌ها برطرف شود تا کارگر بداند دولت برای آینده او فکر کرده و آینده وی در این واحدهای تولیدی در خطر نیست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 استاندار مرکزی خبر داد؛

۲ ماه حقوق معوق کارگران هپکو هفته آینده پرداخت می‌شود

می متالز - استاندار مرکزی طی پیامی توییتری از تصویب پرداخت ۲۰ میلیارد تومان به هپکو برای پرداخت دو ماه حقوق معوق کارگران و هزینه‌های ضروری شرکت خبر داد.
 گفتگو با نائب رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو

اینجا هپکو؛ ۵ ماه تلاش برای تولید ۱۰ دستگاه!

می متالز - رنجبر، نائب رئیس شورای اسلامی کار شرکت هپکو با اشاره به این که در مجموع ۵ ماه نخست سال ۹۹ شرکت هپکو تنها حدودا ۱۰ دستگاه تولید کرده است، بیان داشت: برای شرکتی که سابقه تولید دو هزار و ۳۰۰ دستگاه را دارد واقعا خنده دار است.
 

ایمیدرو یا شستا کدام یک حامی هپکو هستند؟

می متالز - هپکو، نخستین و بزرگترین کارخانه تولید ماشین‌آلات راه‌سازی، کشاورزی و معدنی در ایران و خاورمیانه است که وقتی نامش را می‌شنویم به یاد عقب افتادن اقساط و دستمزد کارگران و اعتراض آنها می‌افتیم.
 سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:

ایمیدرو اجرای تفاهمنامه ساخت ماشین آلات معدنی توسط هپکو را ضمانت کرده است

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ایمیدرو اجرایی شدن تفاهمنامه ساخت حدود ۷۰۰ دستگاه ماشین آلات معدنی توسط هپکو را تضمین کرده است.
 دور جدید اعتراضات هپکو؛

کارگران هپکو برای چهارمین روز پیاپی تجمع اعتراضی تشکیل دادند

می متالز - اعتراضات کارگران هپکو نسبت به سوءمدیریت و بلاتکلیفی مالک این شرکت به چهارمین روز خود رسید.
 طی نامه ای از سوی کانون شوراهای اسلامی کار استان مرکزی مطرح شد

مجمع نمایندگان مرکزی پیگیر مشکلات «هپکو» از وزیر کار و تأمین اجتماعی باشند

می متالز - کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان مرکزی طی نامه ای خطاب به نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی در خواست کرد تا به منظور پیگیری مشکلات شرکت هپکو و رفع دغدغه کارگران برای برگزاری جلسه ای با حضور سهامدار عمده و سایر مسئولین مربوطه تدبیری بیندیشند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما