خبر
بورس و سهام   نفت   قیر و روانکارها  
چالش جدی مقابل روند سودآوری؛

مثلث فروش "شپاس" متوازن نیست

می متالز - کاهش نرخ‌های فروش در مهر ماه در مقایسه با نرخ‌های فروش شهریور ماه، در تعداد زیادی از محصولات از جمله قیر ۷۰/۱۰ و قیر ۷۰/۶۰ که از اصلی‌ترین محصولات شرکت بوده به چشم می‌خورد.

به گزارش می متالز، پس از اعلام سودی ۷۳۶ ریالی به ازای هر سهم در عملکرد ۶ ماهه شرکت نفت پاسارگاد و تحقق سودی مشابه با سه ماهه اول سال در سه ماهه دوم سال جاری، گزارش عملکرد مهرماه منتشر شده این شرکت حاکی از کاهش نرخ محصولات این شرکت است.

همانگونه که در جدل فوق نیز مشاهده می‌شود، کاهش نرخ‌های فروش در مهر ماه در مقایسه با نرخ‌های فروش شهریور ماه، در تعداد زیادی از محصولات از جمله قیر ۷۰/۱۰ و قیر ۷۰/۶۰ که از اصلی‌ترین محصولات شرکت بوده به چشم می‌خورد.

لازم به ذکر است، شرکت نفت پاسارگاد در عملکرد مهر ماه خود موفق به فروش در حدود ۲.۸۵۰ میلیارد ریالی انواع محصولات خود شده که در مقایسه با فروش ۱۹.۸۵۶ میلیارد ریالی این شرکت در ۶ ماهه نخست سال جاری عملکرد و پوششی مناسب محسوب می‌شود.

از نکات قابل توجه سرمایه گذاران و سهامداران در خصوص سودآوری این شرکت می‌توان به موضوع کاهش نرخ‌های فروش و عدم تغییر نرخ‌های حاشیه سود اشاره داشت که این موضوع می‌تواند روند سودآوری این شرکت را در ماه‌های آتی با چالشی جدی روبرو کند.

کد خبر: 64662
تاریخ: 1398/08/08 - 10:20
منبع: بورس نیوز

نفت پاسارگاد  شپاس  قیر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رانت‌قیر رایگان؛ ۲ هزارمیلیارد تومان

می متالز - طرح توزیع قیر رایگان که به دلیل فسادزا بودن از بودجه سال ۹۹ حذف شده بود، حالا با حمایت تمام قد نمایندگان مجلس یازدهم بار دیگر در آستانه بازگشت به اقتصاد ایران است.
 

رانت ‌قیر رایگان؛ ۲هزار میلیارد تومان

می متالز - طرح توزیع قیر رایگان که به دلیل فسادزا بودن از بودجه سال ۹۹ حذف شده بود، حالا با حمایت تمام قد نمایندگان مجلس یازدهم بار دیگر در آستانه بازگشت به اقتصاد ایران است. ارزش این طرح که دولت را به توزیع یک میلیون تن قیر در میان شش ارگان موظف می‌کند، چهار هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
 

۴ شرکت جدید در بورس کالا پذیرش شد

می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی بورس از پذیرش ۴ شرکت جدید در بورس کالا خبرداد
 در مجمع عمومی به تصویب رسید؛

تعیین سود ۹۵۰ ریالی هر سهم "شپاس"

می متالز - مجمع عمومی شرکت نفت پاسارگاد تقسیم مبلغ ۹۵۰ ریال سود خالص هر سهم و ۴۰۰ ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند
 

نهادهای نظارتی مخالف طرح قیر رایگان هستند

می متالز - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حواله قیر به جای تخصیص به پروژه‌های عمرانی، صرف تسویه بدهی شهرداری‌ها شده و در نهایت با قیمت پایین به دست قیرسازها می‌رسد. رانت بزرگ طرح قیر رایگان باعث احداث ۴۰۰ کارخانه قیرسازی در کشور شده است.
 در مجمع عمومی به تصویب رسید؛

تعیین سود ۹۵۰ ریالی هر سهم "شپاس"

می متالز - مجمع عمومی شرکت نفت پاسارگاد تقسیم مبلغ ۹۵۰ ریال سود خالص هر سهم و ۴۰۰ ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما