خبر
بورس و سهام   نفت   قیر و روانکارها  
چالش جدی مقابل روند سودآوری؛

مثلث فروش "شپاس" متوازن نیست

می متالز - کاهش نرخ‌های فروش در مهر ماه در مقایسه با نرخ‌های فروش شهریور ماه، در تعداد زیادی از محصولات از جمله قیر ۷۰/۱۰ و قیر ۷۰/۶۰ که از اصلی‌ترین محصولات شرکت بوده به چشم می‌خورد.

به گزارش می متالز، پس از اعلام سودی ۷۳۶ ریالی به ازای هر سهم در عملکرد ۶ ماهه شرکت نفت پاسارگاد و تحقق سودی مشابه با سه ماهه اول سال در سه ماهه دوم سال جاری، گزارش عملکرد مهرماه منتشر شده این شرکت حاکی از کاهش نرخ محصولات این شرکت است.

همانگونه که در جدل فوق نیز مشاهده می‌شود، کاهش نرخ‌های فروش در مهر ماه در مقایسه با نرخ‌های فروش شهریور ماه، در تعداد زیادی از محصولات از جمله قیر ۷۰/۱۰ و قیر ۷۰/۶۰ که از اصلی‌ترین محصولات شرکت بوده به چشم می‌خورد.

لازم به ذکر است، شرکت نفت پاسارگاد در عملکرد مهر ماه خود موفق به فروش در حدود ۲.۸۵۰ میلیارد ریالی انواع محصولات خود شده که در مقایسه با فروش ۱۹.۸۵۶ میلیارد ریالی این شرکت در ۶ ماهه نخست سال جاری عملکرد و پوششی مناسب محسوب می‌شود.

از نکات قابل توجه سرمایه گذاران و سهامداران در خصوص سودآوری این شرکت می‌توان به موضوع کاهش نرخ‌های فروش و عدم تغییر نرخ‌های حاشیه سود اشاره داشت که این موضوع می‌تواند روند سودآوری این شرکت را در ماه‌های آتی با چالشی جدی روبرو کند.

کد خبر: 64662
تاریخ: 1398/08/08 - 10:20
منبع: بورس نیوز

نفت پاسارگاد  شپاس  قیر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات بیش از ۲۳ هزار تن قیر از بورس کالای ایران

می متالز - تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز یکشنبه ۱۰ آذر ماه، میزبان دادوستد ۲۳ هزار و ۸۷۵ تن انواع قیر بود.
 

تثبیت قوانین و مقررات و تسهیل صادرات

می متالز - با وجود ظرفیت‌ها برای تولید قیر در کشور، به‌دلیل تحریم‌ها و همچنین سیاست‌گذاری‌هایی که در برخی موارد با اشتباهاتی در این حوزه همراه بوده آن‌طور که باید از پتانسیل‌های این صنعت به‌خصوص در حوزه صادرات استفاده نشده است و در ادامه این ناکارآمدی‌ها باعث شده تا برند ایران در بازارهای بین‌المللی آسیب ببیند.
 

قیر تولیدی یک شرکت در بورس کالا پذیرش شد

می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که کالای قیر یک شرکت در این بورس مورد پذیرش قرار گرفت.
 نماینده مجلس:

صادرات قیر و VB به منظور تامین نیاز داخلی ممنوع شد/ در انتظار کاهش قیمت

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: صادرات قیر و VB به منظور تامین نیاز داخلی ممنوع شد که این تصمیم منجر به کاهش قیمت قیر می‌شود.
 رئیس هیات مدیره انجمن قیر ایران:

صادرات وکیوم باتوم هیچ توجیه اقتصادی برای شرکت‌های تولیدی قیر ندارد

می متالز - به تازگی گزارشی مبنی بر صادرات قیر خام به اصطلاح صادرات مواد اولیه قیر (وکیوم باتوم) در رسانه‌های مختلف از جمله رسانه ملی بازتاب زیادی داشته است که بررسی‌ها نشان می‌دهد عملا این اقدام منطق و صرفه اقتصادی نداشته و مشخص نیست بازنشر بالای این خبر با چه نیتی انجام شده است.
 ساعت پنج و نیم عصر؛

پرواز شبانه ۱۱۰ میلیون درهم از بانک بورسی

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز، نیم نگاهی دارد به پرواز شبانه ۱۱۰ میلیون درهم از بانک بورسی و بدهکاری که وام های میلیاردی دریافت کرد و...
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما