خبر
آهن و فولاد   فلزات غیرآهنی  

محرک جدید قیمت فلزات در بازارهای جهانی

می متالز - تغییرات هفتگی موجودی فلزات اساسی در انبارهای دنیا در حالی منتشر شد که به نظر محرک‌های جدیدی برای قیمت آن‌ها در روزهای آینده خواهد بود. باید در این باره به انتظار نشست.

به گزارش می متالز، تغییرات هفتگی موجودی انبارهای دنیا نشان می‌دهد که آلومینیوم با کاهش 5.5%- در موجودی شانگهای، افت 4.5%- در موجودی گمرکات چین و 1%- در موجودی LME لندن روبه‌رو بود. فلز مس نیز با کاهش 2.3%- در موجودی LME لندن همزمان با رشد 4.8%+ در موجودی شانگهای و 4%+ در موجودی آمریکا مواجه شد.

همچنین فلز روی با کاهش 6.9%- در موجودی انبارهای LME دنیا، افت 3.6%- در موجودی شانگهای و 5.8%- در موجودی گمرکات چین همراه بود. در گروه فولاد نیز، موجودی انبارهای میلگرد در بورس شانگهای در این هفته 56%- سقوط کرده و به 33919 تن رسید که محرک قیمت فولاد در روزهای آتی در بازار چین خواهد بود.

کد خبر: 64992
تاریخ: 1398/08/10 - 23:15
منبع: دنیای بورس

فلزات اساسی  گمرکات چین  بورس شانگهای  قیمت فولاد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

علت افزایش قیمت مصالح ساختمانی چیست؟

می متالز - رئیس هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان خراسان رضوی گفت: هنگامی که صادرات صورت می‌گیرد، عرضه‌ فولاد در داخل با کسری مواجه می‌شود. وقتی عرضه داخلی کم و تقاضا زیاد باشد، قیمت آن افزایش خواهد داشت. همچنین در حال حاضر اکثر نقدینگی‌ها و پول‌های مازاد مردم به بورس منتقل شده و در بورس برای اینکه به خریداران سود بدهند، قیمت‌ها مدام در حال افزایش است.
 

قیمت فولاد را قدرت‌های پنهان تعیین می‌کنند

می متالز - نابسامانی در زنجیره فولاد در بحث قیمت‌گذاری، به‌ویژه در چندماه گذشته محل مناقشات بسیاری میان تولیدکنندگان و وزارت صمت بوده و این نابسامانی در قیمت‌گذاری و توزیع، مصرف‌کنندگان را نیز دچار سردرگمی و چالش کرده است.
 

رشد قیمت هفتگی فلزات خواهر

می متالز - بازار فلزات اساسی در هفته‌ای که گذشت با رشد در بیشتر شاخص‌ها دنبال شد. در این میان تنها مس بود که تحت تاثیر تنش‌های آمریکا و چین که احتمال کاهش تقاضا را افزایش داد، افت کرد و انتشار گزارش تولید شش ماهه کودلکو نیز در روز پایانی معاملات مزید بر علت شد تا این کاهش در روز پایانی تعمیق یابد و هفته‌ای منفی برای مس ثبت شود.
 

قول معاون وزیر راه به کاهش قیمت محصولات دو صنعت بزرگ بورسی

می متالز - معاون وزیر راه از معرفی مستأجران به بانک برای دریافت تسهیلات از ۲۰ مرداد خبر داد و گفت: برای حمایت از تولید مسکن حمایتی، قیمت محصولات فولاد و سیمان کاهش می یابد.
 تحولات اخیر بازار فولاد

توقف سرکوب قیمت فولاد

می متالز - به‌نظر می‌رسد که انتقادهای مربوط به نابسامانی در زنجیره فولاد که به متولی بازار نسبت می‌دادند و تولیدکنندگان، ضعف مدیریتی را عامل نوسان‌های بازار فولاد معرفی می‌کردند با اعلام خبر جدید از سوی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت مبنی بر اینکه دولت به قیمت‌گذاری زنجیره فولاد ورود نمی‌کند تا حدودی پایان یافته باشد.
 

مسوولان در جلسه تعیین قیمت «سیمان و فولاد» چه گفتند؟

می متالز - تعدادی از نمایندگان، مسوولان حوزه صنعت و سرپرست وزارت صمت به توافقی درباره تعیین قیمت سیمان و فولاد رسیدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما