خبر
آهن و فولاد   فلزات غیرآهنی  

محرک جدید قیمت فلزات در بازارهای جهانی

می متالز - تغییرات هفتگی موجودی فلزات اساسی در انبارهای دنیا در حالی منتشر شد که به نظر محرک‌های جدیدی برای قیمت آن‌ها در روزهای آینده خواهد بود. باید در این باره به انتظار نشست.

به گزارش می متالز، تغییرات هفتگی موجودی انبارهای دنیا نشان می‌دهد که آلومینیوم با کاهش 5.5%- در موجودی شانگهای، افت 4.5%- در موجودی گمرکات چین و 1%- در موجودی LME لندن روبه‌رو بود. فلز مس نیز با کاهش 2.3%- در موجودی LME لندن همزمان با رشد 4.8%+ در موجودی شانگهای و 4%+ در موجودی آمریکا مواجه شد.

همچنین فلز روی با کاهش 6.9%- در موجودی انبارهای LME دنیا، افت 3.6%- در موجودی شانگهای و 5.8%- در موجودی گمرکات چین همراه بود. در گروه فولاد نیز، موجودی انبارهای میلگرد در بورس شانگهای در این هفته 56%- سقوط کرده و به 33919 تن رسید که محرک قیمت فولاد در روزهای آتی در بازار چین خواهد بود.

کد خبر: 64992
تاریخ: 1398/08/10 - 23:15
منبع: دنیای بورس

فلزات اساسی  گمرکات چین  بورس شانگهای  قیمت فولاد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آخرین تغییرات قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهان

می متالز - آخرین تغییرات فلزات اساسی در بازارهای جهانی بر اساس بورس فلزات لندن در روز چهار شنبه منتشر شد.
 از سال آینده انجام خواهد شد:

قیمت‌ گذاری بخش بزرگی از مسِ جهان در چین

می متالز - در پی سیاست‌های جدید دولت چین، از سال آینده بخش بزرگی از مس جهان در چین قیمت‌ گذاری خواهد شد، چرا که قرار است بورس بین‌ المللی انرژی شانگهای (INE) قراردادهای جدیدی را که توسط فعالان بازارهای بین‌ المللی قابل‌ معامله است را به اجرا بگذارد.
 پیش‌بینی جهش سودآوری در این شرکت؛

آیا "وبیمه" به سود ۲۳۰ میلیاردی می‌رسد

می متالز - گویا "وبیمه" این روز‌ها نگاه بلندی به گروه «محصولات شیمیایی» و «فلزات اساسی» دارد و بیش از آن که فروشنده باشد، در اندیشه خرید سهام است.
 

نوسان قیمت فولاد کند شد

می متالز - در مبادلات روز چهارشنبه ۱۳ آذر ماه نوسان قیمت فولاد به حداقل رسید. در این روز اغلب فولادسازان در نرخ‌های پیشنهادی فروش نسبت به مبادلات قبلی تغییری اعمال نکردند. افزایش عرضه‌ها در بورس کالا باعث شده تا حجم عمده تقاضا پاسخ داده شود. از این‌رو نوسان قیمت اندک شده است.
 

دو سناریو برای سنگ‌آهن

می متالز - معاملات سنگ‌آهن در بازارهای جهانی مدتی است در کانال ۸۰ دلاری متوقف شده است. روز جمعه نیز قیمت این محصول ۸۳ دلار و ۳۶ سنت به ثبت رسید که ۸/ ۲ درصد رشد را نسبت به روز مشابه هفته قبل از آن نشان می‌دهد. با این حال فراز و فرودها در این بازار همچنان به‌صورت مقطعی ادامه دارد که البته برآیند آن تقریبا صفر است. این در شرایطی است که قیمت فولاد روند رو به رشدی را در بازارهای جهانی دنبال می‌کند.
 

کاهش قیمت فولاد

می متالز - در مبادلات روز سه‌شنبه ۱۲ آذر ماه با کاهش نرخ ارز و همچنین رشد عرضه فولاد در بورس‌کالا، قیمت آهن‌آلات نزولی شد. در این روز اغلب فولادسازان قیمت‌های پیشنهادی فروش را با کاهش اعلام کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما