خبر
زمین شناسی   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  
در شرکت ملی حفاری ایران انجام شد؛

ساخت دستگاه مخلوط کننده پیمانه ای به دست متخصصان داخلی

می متالز - رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران گفت: تامین این تجهیز حسب نیاز عملیاتی در برنامه ساخت یا خرید ماشین‌آلات سرمایه‌ای سالانه مدیریت خدمات فنی حفاری شرکت قرار گرفت.

به گزارش می متالز، عبدالمجید دقایقی اظهار کرد: دستگاه مخلوط‌کننده پیمانه‌ای یا بچ میکسر (Batch Mixers) که در عملیات اسیدکاری روی سکو‌های دریایی به‌کارگیری می‌شود، از سوی متخصصان شرکت ملی حفاری ایران طراحی و ساخته شد.

وی افزود: تامین این تجهیز حسب نیاز عملیاتی در برنامه ساخت یا خرید ماشین‌آلات سرمایه‌ای سالانه مدیریت خدمات فنی حفاری شرکت قرار گرفت و با بررسی‌های فنی و کارشناسی متخصصان مدیریت‌های خدمات فنی، ساخت آن با استفاده از توان صنعتگران داخلی و با پشتیبانی مدیریت‌های مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بازسازی تجهیزات حفاری، اچ‌اس‌یی و اداره بازرسی فنی شرکت عملیاتی شد.

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: پس از تعیین مشخصات فنی، حداقل زمان ساخت با احتساب سفارش کالا، ساخت سازه فلزی با انجام پوشش ضد اسید و افزایه شیمیایی و نصب و راه‌اندازی این دستگاه ۱۸۰ روز برآورد شد که با شناسایی امکانات موجود و استفاده از توان صنعتگران بومی و بهره‌گیری از دانش و تجربه متخصصان شرکت در مدت ۵۰ روز این مهم تحقق یافت.

دقایقی هزینه خرید این دستگاه رقمی بالغ بر ۲۵۰ هزار یورو برآورد می‌شود که با استفاده از توان فنی مهندسی داخلی، این بچ میکسر با هزینه یک‌پنجم مشابه خارجی آن آماده بهره‌برداری شد.

دقایقی خاطرنشان کرد: با آماده شدن این تجهیز مراحل تست آزمایشگاهی و کارگاهی آن با موفقیت انجام و برای آزمایش میدانی به منطقه عملیاتی ارسال شد.

بچ میکسر پس از آزمایش‌های عملیاتی به همراه همزن‌های مکانیکی در ارائه عملیات اسیدکاری روی سکو‌های دریایی به‌کارگیری می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 واکنش مدیرعامل شرکت ملی حفاری به شایعات اخیر

ناوگان حفاری خشکی و دریایی کشور فعال است

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی حفاری در واکنش به انتشار مطالبی در برخی رسانه‌ها درباره ترخیص تعدادی از دکل‌های این شرکت گفت: اکنون ناوگان حفاری خشکی و دریایی این شرکت در ۶ استان نفت‌خیز کشور فعال و آماده حفر چاه‌های نفت و گاز و ارائه خدمات فنی و مهندسی براساس برنامه‌های صنعت نفت است.
 

تازه‌های نفت

می متالز - اعلام برنامه تامین حداکثری کالاهای پروژه احداث مخازن ذخیره‌سازی نفت خام طرح گوره-جاسک از داخل کشور، ارائه گزارش عملکرد مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، تبیین برنامه‌های ارتقامحور شرکت ملی حفاری ایران در سال جاری، موفقیت شرکت نفت و گاز پارس در اخذ گواهینامه استاندارد ایزو ۵۰۰۰۱ در زمینه مدیریت انرژی و ایفای نقش سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نجات یک تیم کوهنوری گرفتار در روستای کلات، تازه‌های خبری شرکت ملی نفت ایران در هشتم اردیبهشت‌ماه امسال است.
 

ساخت یک باب واحد مسکونی در روستای حموله اهواز

می متالز - بسیج شرکت ملی حفاری ایران یک واحد مسکونی در روستای حموله از توابع شهرستان اهواز احداث کرد.
 به همت گروه‎های جهادی نفت

‫۳ واحد مسکونی در بخش سیل‎زده بامدژ احداث شد

می متالز - سه واحد مسکونی به همت گروه‌های جهادی نفت در بخش سیل‌زده بامدژ احداث شد و به بهره‌برداری رسید.
 میزان خودکفایی در تجهیزات نفتی تشریح شد

کارنامه سه ساله صنعت حفاری

می متالز - مدیرعامل و رئیس هیات‌مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: سال ۹۸ با محوریت دو مقوله سیل و کرونا در قالب مسوولیت‌های اجتماعی محصور شدیم اما از انجام تکالیف و وظایف ذاتی دور نماندیم.
 

خیز ملی حفاری در سال جهش تولید

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: در سال جهش تولید، نقش این شرکت در ارائه خدمات به صنعت نفت کشور پررنگ‌تر می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما