خبر
زمین شناسی   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  
در شرکت ملی حفاری ایران انجام شد؛

ساخت دستگاه مخلوط کننده پیمانه ای به دست متخصصان داخلی

می متالز - رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران گفت: تامین این تجهیز حسب نیاز عملیاتی در برنامه ساخت یا خرید ماشین‌آلات سرمایه‌ای سالانه مدیریت خدمات فنی حفاری شرکت قرار گرفت.

به گزارش می متالز، عبدالمجید دقایقی اظهار کرد: دستگاه مخلوط‌کننده پیمانه‌ای یا بچ میکسر (Batch Mixers) که در عملیات اسیدکاری روی سکو‌های دریایی به‌کارگیری می‌شود، از سوی متخصصان شرکت ملی حفاری ایران طراحی و ساخته شد.

وی افزود: تامین این تجهیز حسب نیاز عملیاتی در برنامه ساخت یا خرید ماشین‌آلات سرمایه‌ای سالانه مدیریت خدمات فنی حفاری شرکت قرار گرفت و با بررسی‌های فنی و کارشناسی متخصصان مدیریت‌های خدمات فنی، ساخت آن با استفاده از توان صنعتگران داخلی و با پشتیبانی مدیریت‌های مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بازسازی تجهیزات حفاری، اچ‌اس‌یی و اداره بازرسی فنی شرکت عملیاتی شد.

رئیس اداره نگهداری و تعمیرات خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: پس از تعیین مشخصات فنی، حداقل زمان ساخت با احتساب سفارش کالا، ساخت سازه فلزی با انجام پوشش ضد اسید و افزایه شیمیایی و نصب و راه‌اندازی این دستگاه ۱۸۰ روز برآورد شد که با شناسایی امکانات موجود و استفاده از توان صنعتگران بومی و بهره‌گیری از دانش و تجربه متخصصان شرکت در مدت ۵۰ روز این مهم تحقق یافت.

دقایقی هزینه خرید این دستگاه رقمی بالغ بر ۲۵۰ هزار یورو برآورد می‌شود که با استفاده از توان فنی مهندسی داخلی، این بچ میکسر با هزینه یک‌پنجم مشابه خارجی آن آماده بهره‌برداری شد.

دقایقی خاطرنشان کرد: با آماده شدن این تجهیز مراحل تست آزمایشگاهی و کارگاهی آن با موفقیت انجام و برای آزمایش میدانی به منطقه عملیاتی ارسال شد.

بچ میکسر پس از آزمایش‌های عملیاتی به همراه همزن‌های مکانیکی در ارائه عملیات اسیدکاری روی سکو‌های دریایی به‌کارگیری می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اعلام عملکرد آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران

می متالز - بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ مورد آزمایش سیمان، اسید و سیال به‌منظور بررسی کیفیت و تطبیق با استانداردهای تعریف شده در صنعت نفت از سوی آزمایشگاه شیمی شرکت ملی حفاری ایران انجام شده است.
 رئیس دستگاه حفاری ۲۴ فتح شرکت ملی حفاری ایران گفت:

تعمیر و تکمیل ۲۳ حلقه چاه نفتی توسط دکل ۲۴ فتح

می متالز - رئیس دستگاه حفاری ۲۴ فتح شرکت ملی حفاری ایران گفت: دستگاه حفاری ۲۴ فتح ناوگان شرکت ملی حفاری ایران، ۲۳ حلقه چاه نفتی در گستره عملیاتی مناطق نفت‌خیز جنوب را تعمیر کرد.
 شرکت ملی حفاری در ۴ دهه اخیر انجام داد

حفر ۱۳۸ حلقه چاه‌ اکتشافی در مناطق خشکی و دریایی

می متالز - رئیس هیات‎ مدیره شرکت ملی حفاری ایران از حفر ۱۳۸ حلقه چاه‌ اکتشافی در مناطق خشکی و دریایی کشور پس از انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: این شرکت در کشف بیش از ۱۵ مخزن نفتی و گازی نقش تاثیرگذاری ایفا کرده است.
 

حفر نخستین چاه جهت‌دار در آزادگان

می متالز - متخصصان شرکت ملی حفاری ایران، نخستین و عمیق‌ترین چاه جهت‌دار (directional) در سازند کژدمی میدان نفتی آزادگان جنوبی را حفر کردند.
 رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران مطرح کرد؛

اجرای فعالیت های حفاری همسو با سیاست اقتصاد مقاومتی

می متالز - موسوی گفت: فعالیت‌های این شرکت با تکیه بر توان داخلی و همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، پاسخگویی و تامین نیازهای صنعت نفت صورت می پذیرد.
 

طراحی و ساخت یک تجهیز کاربردی در ملی حفاری

می متالز - دستگاه مخلوط‌کننده پیمانه‌ای یا بچ میکسر (Batch Mixers) که در عملیات اسیدکاری روی سکوهای دریایی به‌کارگیری می‌شود، از سوی متخصصان شرکت ملی حفاری ایران طراحی و ساخته شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما