خبر
مترو  

طرح بومی‌سازی مهندسی واگن‌های مترو در کشور اجرا می‌شود ‌

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای نخستین بار بحث طراحی مهندسی واگن‌های مترو در قالب قراردادی بین معاونت علمی ریاست جمهوری و شهرداری تهران امضا شده که بر اساس نمونه اولیه کل واگن مترو با هفت واگن داخلی می‌شود.

به گزارش می متالز، مهدی صادقی نیارکی ‌در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های تولیدی اظهار داشت: ظرفیت بسیار مناسبی در حوزه تولید انواع واگن‌های باری، مسافری، لوکوماتیک، درون شهری و مترو وجود دارد.

وی افزود: بخش عمده‌ای از این ظرفیت در سال‌های گذشته استفاده شده و بخش دیگر هنوز مازاد بوده و قابلیت بهره‌برداری و بهره‌گیری از آن وجود دارد.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: عمق ساخت داخل بسیار مناسبی وجود دارد، در حوزه واگن‌های باری بالای 85 درصد این محصول در داخل کشور تولید می‌شود، پروژه‌هایی در حال تعریف است تا عمق ساخت داخل به بالای 95 درصد برسد.

صادقی نیارکی ادامه داد: در حوزه واگن‌های مسافرتی بالای 65 درصد عمق ساخت داخل وجود دارد، البته پروژه‌های بسیاری در دست کار است که این افزایش عمق ساخت داخل را انجام می‌دهد.

وی عنوان کرد: در حوزه واگن‌های مترو در حال حاضر به صورت مصوب 56 درصد امکان رسیدن به ساخت داخل وجود دارد و برای دست‌یافتن به آن نیازمند حمایت همه ارکان و سیاست‌گذاران هستیم.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: برای نخستین بار بحث طراحی مهندسی واگن‌های مترو در قالب قراردادی بین معاونت علمی ریاست جمهوری و شهرداری تهران امضا شده که بر اساس نمونه اولیه کل واگن مترو با هفت واگن داخلی می‌شود، در قرار داد اولیه نیز بیش از 400 دستگاه داریم.

صادقی نیارکی اضافه کرد: اولویت نخست ما بحث تکمیل نیازمندی داخل در حوزه انواع واگن‌های باری، مسافری و واگن‌های مترو است و برای  صادرات بعد از تامین‌ نیازهای داخلی برنامه‌ریزی می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر برنامه‌هایی برای حوزه واگن‌های باری وجود دارد که نیازمند الزاماتی مثل پاس کردن بعضی استانداردهای بین‌المللی است که این کار انجام می‌شود.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت اضافه کرد: ظرفیت کشور در حوزه باری 2 هزار و 800 دستگاه واگن است، توان فنی مهندسی بسیاری در زنجیره پایین دست تولید کنندگان وجود دارد که قابلیت افزایش دارد، در حوزه واگن‌های مسافری امکان تولید 1000 دستگاه در سال وجود دارد، قطعا ظرفیت خوب و قابل استفاده‌ای وجود دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سهم صنعت از بانک‌ها بیشتر شد

می متالز - سهم صنعت، معدن و بازرگانی از کل تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های مختلف اقتصادی در هفت ماهه اول امسال به ترتیب ۳۰.۷ و ۱۸.۷ درصد بوده است.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

توجه به بخش تولید موجب فقرزدایی می‌شود

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توجه به بخش تولید علاوه بر اشتغال، در زدودن آثار فقر، معیشت عمومی، رفع معضلات بانکی و احیای ارزش پول ملی تاثیر مستقیم دارد.
 

رخدادی در تولید خودرو

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت ماه‌هاست که آماردهی از وضعیت تولید و کیفیت خودرو را متوقف کرده است. در باب چرایی حذف آمار تولید خودرو مشخص است که مسوولان صنعتی چندان موافق ارائه وضعیت روشنی از خودروسازی کشور نیستند، بنابراین مدت‌هاست که انتشار آمار تولید خودرو را حذف کرده‌اند.
 

اعلام لیست صنایع پیشران به نظام بانکی

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست وزارتخانه، جهت دار کردن و هدفمند کردن مسیر سرمایه‌گذاری در کشور است. سعید زرندی گفت: پیرو جلسه‌ای که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس بانک مرکزی و تعدادی از وزرا برگزار شد، مقرر شد وزارت صمت طرح‌های صنعتی و معدنی دارای اولویت را به نظام بانکی اعلام کند.
 در دیدار رییس مرکز روابط عمومی وزارت صمت با مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته عنوان شد:

تاکید بر اطلاع رسانی سریع و دقیق از خدمات و عملکرد صندوق/ تعمیق ساخت داخل نیازمند حمایت نهادهای مالی و اعتباری

می متالز - رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجموعه شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته بازدید کرد.
 

تقدیر سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان

می متالز - مهدی صادقی نیارکی از خلیل قاسمی بدلیل برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در استان هرمزگان تقدیر به عمل آورد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما