خبر
آهن و فولاد   اقتصاد  

اثر صفر تحریم جدید 4 محصول فولادی ایران

می متالز - با شیب کاهشی معنادار واردات فولاد و البته نقشه راه تولیدکنندگان برای افزایش داخلی‌سازی‌ها در این صنعت، حالا اما از دید دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد تحریم جدید در بخش عمرانی و تجاری امریکا تاثیر قوی ندارد.

به گزارش می متالز، رسول خلیفه سلطانی در خصوص تحریم‌های جدید آمریکا علیه بخش عمرانی ایران که مشمول 4 محصول فولادی می شود، گفت: این مواد به هیچ عنوان فلزات اصلی حوزه عمرانی نبوده و تأثیرات خاصی در این صنعت نخواهد داشت.

وی افزود: در دهه گذشته واردات فولاد 10 تا 11 میلیون تن بود که به یک تا دو میلیون تن رسیده و البته درصددیم با افزایش داخلی سازی این میزان وابستگی را نیز کاهش دهیم. همچنین از صادرات 500 هزار تنی فولاد به صادرات 8 میلیون تنی رسیده‌ایم که نشان از توانمندی تولیدکننده ایرانی برای تأمین بازار داخلی و خارجی دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

محصولات فولاد نطنز به 16 کشور جهان صادر می‌شود

استاندار اصفهان گفت: گسترش واحدهای اقتصادی برای ارزآوری به نفع کشور است و محصولات مجتمع ذوب‌آهن و فولاد نطنز نیز به ۱۶ کشور جهان صادر می‌شود.
 

افتتاح پروژه فولاد بافت توسط رئیس جمهور

می متالز - فاز اول کارخانه احیای فولاد بافت با حضور رئیس‌جمهور افتتاح ‌شد.
 وزیر صمت در سیرجان:

ایران به خودکفایی در صنعت فولاد رسیده است

می متالز - رحمانی گفت: سال ۹۲ جزو وارد کنندگان عمده فولاد بودیم اما امروز جزو صادرکنندگان عمده هستیم و معتقدم در زنجیره صنعت فولاد که صنعت بومی ما شده، خودکفا هستیم.
 با حضور رییس جمهور صورت گرفت

افتتاح پروژه‌های منطقه معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان

می متالز - کارخانه ذوب و ریخته‌گری شماره یک شرکت جهان فولاد سیرجان، خط ۲ کارخانه احیاء مستقیم مگامدول (کوثر) شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر، واحد بخار نیروگاه گل گهر و شرکت گهر انرژی سیرجان روز دوشنبه و در ادامه سفر کاروان تدبیر و امید به استان کرمان با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شد.
 

سلطان فولاد با 4 هزار میلیارد تومان بدهی دستگیر و بازگردانده شد

می متالز - سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری سلطان فولاد و بازگرداندن به کشور خبر داد و گفت: وی ۴ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی دارد.
 مدیر مجموعه جمع‌آوری ضایعات آهن تیموری:

خرید و فروش قراضه، عمدتا به صورت روزانه است

می متالز - مدیر مجموعه جمع‌آوری ضایعات آهن تیموری گفت: هیچکس از فعالان حوزه ضایعات آهن و فولاد ریسک دپو کردن قراضه برای افزایش قیمت را نمی‌پذیرد زیرا این بازار پر نوسان است و نمی‌تواند تضمین‌کننده سود باشد؛ بنابراین همه صاحبان بنگاه‌ها سعی می‌‌کنند روزانه بار خود را به فروش برسانند تا از خطر کاهش قیمت در امان باشند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما