خبر
آهن و فولاد   اقتصاد  

اثر صفر تحریم جدید 4 محصول فولادی ایران

می متالز - با شیب کاهشی معنادار واردات فولاد و البته نقشه راه تولیدکنندگان برای افزایش داخلی‌سازی‌ها در این صنعت، حالا اما از دید دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد تحریم جدید در بخش عمرانی و تجاری امریکا تاثیر قوی ندارد.

به گزارش می متالز، رسول خلیفه سلطانی در خصوص تحریم‌های جدید آمریکا علیه بخش عمرانی ایران که مشمول 4 محصول فولادی می شود، گفت: این مواد به هیچ عنوان فلزات اصلی حوزه عمرانی نبوده و تأثیرات خاصی در این صنعت نخواهد داشت.

وی افزود: در دهه گذشته واردات فولاد 10 تا 11 میلیون تن بود که به یک تا دو میلیون تن رسیده و البته درصددیم با افزایش داخلی سازی این میزان وابستگی را نیز کاهش دهیم. همچنین از صادرات 500 هزار تنی فولاد به صادرات 8 میلیون تنی رسیده‌ایم که نشان از توانمندی تولیدکننده ایرانی برای تأمین بازار داخلی و خارجی دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نتیجه قیمت‌گذاری دستوری و دخالت در ساز و کار بازار به رکورد شکنی تاریخی نرخ منجر شد

فولاد در زلزله قیمتی

می متالز - بهای مصنوعات فولادی به رکورد تاریخی خود رسیده و قیمت‌های کمتر از ۷ هزار تومان برای هر کیلوگرم میلگرد در بازار آزاد کمیاب و به بیان دقیق‌تر نایاب شده است.
 

حمایت دانش‌بنیان‌ها از صنعت فولاد

می متالز - سیستم‌های انرژی شیمیایی کوره‌های قوس الکتریکی، توسط محققان شرکت «پولاد تجهیز ایرسا» بومی‌سازی شد. این فناوری که در صنعت فولاد ایران بسیار پرکاربرد است با کارآیی بالا و طول عمر بیشتر جایگزین نمونه خارجی آن شده است.
 نگاهی بر بازار فلزات امریکا:

واردات فولاد کاهشی شد/ آلومینیوم جان گرفت

می متالز - واردات فولاد آمریکا در سال جاری ۲۰ درصد کاهش داشته‌ و کارخانه های آلومینیوم نیز مجددا در مسیر تولید قرار گرفتند.
 

آلاینده ها و لزوم تحول در صنعت سیمان و فولاد

می متالز - با توجه به تعهدات کشورها در پیمان آب و هوایی پاریس و وضعیت موجود در صنعت سیمان و همچنین صنعت فولاد، لزوم ایجاد تحول در این دو صنعت بیش از گذشته حس می شود.
 

درخواست روس ها برای تسهیل قوانین ضد دامپینگ اروپا

می متالز - روس ها خواستار تسهیل قوانین ضد دامپینگ اتحادیه اروپا در خصوص واردات فولاد نورد گرم شده اند.
 با افزایش میزان تولید سنگ‌آهن:

کوره‌های فولادی چین، داغ می شوند

می متالز - سنگ‌آهن چین بیش از ۶ درصد افزایش می‌یابد و این مساله افزایش مستقیم هفتگی را از خود نشان داده و کوره های فولاد چین را داغ می کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما