خبر
سنگ آهن   بورس و سهام  

تازه‌ترین وضعیت طرح توسعه‌ای « کچاد »

می متالز - مدیرعامل معدنی و صنعتی چادرملو می‌گوید: مجوزهای کتبی طرح معدن D۱۹ و کار ژئوفیزیک آن اخذ شده است. طرح معدن مزبور جزو مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای «کچاد» است.

به گزارش می متالز، محمود نوریان ضمن تاکید بر این امر که پروژه‌های شرکت با پیشرفت مناسبی همراه است، تصریح کرد: در معدن D۱۹ آمادگی لازم برای ادامه مراحل فعالیت در معدن انجام شده و درحال‌حاضر حفاری و جاده‌سازی با توجه به محدودیت‌های محیط زیست و منابع طبیعی آماده‌سازی شده است که به محض انجام حفاری‌ها و تعیین ذخیره، به‌دنبال طراحی مناسب معدن با روش‌های جدید و بهینه هستیم. 

وی ادامه داد: پس از انجام طراحی مناسب برای معدن بلافاصله باطله‌برداری از معدن صورت خواهد گرفت.  نوریان در ادامه به تشریح سایر پروژه‌های در دست اجرای شرکت پرداخت و افزود: همزمان با پیشرفت در طرح معدن D۱۹ در صدد راه‌اندازی واحد گندله‌سازی ۲ در کنار گندله‌سازی یک هستیم. همچنین در کنار کارخانه فولاد به‌دنبال راه‌اندازی یک واحد نورد نیز هستیم.  وی اظهار کرد: از پروژه‌هایی که به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد پروژه آبرسانی آب خلیج‌فارس به صنایع است که تا پایان امسال به منطقه گل‌گهر راه پیدا می‌کند و تا پایان شهریور سال ۹۹ به اردکان می‌رسد.

مدیرعامل معدنی و صنعتی چادرملو از مشارکت در طرح «معدن استرالیا» با شرکت فکور صنعت و فولاد ۱۰ میلیون تنی مکران خبر داد و گفت: امیدواریم که معدن استرالیا به‌زودی راه‌اندازی شود.  وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به راه‌اندازی معدن استرالیا حمل سنگ‌آهن از استرالیا به مکران ارزان‌تر از حمل جاده‌ای در داخل کشور خواهد بود، گفت: به‌طور حتم فولاد مکران از سنگ‌آهن خارجی باید استفاده کند؛ چراکه مصرف داخلی اقتصادی نیست.

وی ادامه داد: اگر تا زمان بهره‌برداری از معدن استرالیا، مکران راه‌اندازی نشود، به فروش سنگ‌آهن معدن استرالیا اقدام خواهیم کرد.  وی درباره عوارض صادرات مواد معدنی نیز گفت: چادرملو صادرات‌محور نیست؛ اما این سیاست، معادن کوچک را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد؛ به‌ویژه معادنی که امکان راه‌اندازی واحد فرآوری را در محل معدن ندارند. وی افزود: این معادن کوچک اگر در داخل، فروش با قیمت مناسب نداشته باشند به‌طور حتم مجبور به صادرات هستند تا اقتصادی شوند.

مصوبه اخیر وزارت صمت، معادن کوچک را که اشتغال‌زایی نیز داشته‌اند با مشکل روبه‌رو می‌کند.  نوریان گفت: من با قیمت‌گذاری مخالف هستم؛ چراکه شاهدیم در بورس کالا، شمش عرضه‌شده را نوردی‌ها خریداری کرده و بعد میلگرد تولیدی را با قیمتی پایین‌تر از نرخ شمش به فروش می‌رسانند. همین امر نشان‌دهنده اشکال در سیستم قیمت‌گذاری است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو «کچاد» سازندگان نوار نقاله را دعوت به همکاری کرد

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نظر دارد برای تامین نوار نقاله مورد نیاز خود در مجتمع معدنی و صنعتی نسبت به شناسایی سازندگان داخل کشور اقدام نموده و دعوت به همکاری نماید.
 در حکمی از سوی مدرس خیابانی؛

سرپرست اداره کل امور استان های وزارت صمت منصوب شد

می متالز - سرپرست جدید وزارت صمت طی حکمی، ایرج حسن پور را به عنوان سرپرست اداره کل امور استان های وزارتخانه منصوب کرد.
 

خطاب به‌سرپرست محترم وزارت صمت

می متالز - واقعیت تلخ این است که صنعت‌ خودرو ایران از مسائل و مشکلات عدیده‌ای در رنج است؛ به‌گونه‌ای که نمی‌تواند به‌توسعه بیندیشد یا طرح‌های توسعه‌ای را تدوین و اجرا کند که نتایج مفید آن هم به‌خود و هم به‌اعضای جامعه برسد.
 

تولید بیش از ۲.۶ میلیون تنی چادرملو در ۲ ماهه نخست امسال

می متالز - بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید دو میلیون و ۶۰۳ هزار و ۷۸ تن انواع محصول توسط شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از ابتدای سال مالی تا پایان اردیبهشت ماه است.
 

برگزاری جلسه کمیته خودرو با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت

می متالز - جلسه کمیته خودرو با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت 99/3/9 یرگزار شد.
 

جلسه مشترک سرپرست وزارت صمت با انجمن های تولیدکننده لوازم خانگی

می متالز - جلسه مشترک سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با انجمن های تولیدکننده لوازم خانگی99/3/8 برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما