خبر
جاده ای و پایانه ها  

تشریح اقدامات انجام شده توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ساوه

می متالز - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ساوه اقدامات انجام شده در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان در مهرماه امسال را تشریح کرد.

به گزارش می متالز، ابراهیم مردانی در خصوص عملکرد اداره راهداری شهرستان ساوه در مهرماه ۹۸ با اشاره به اجرای عملیات شانه‌سازی و رگلاژ شانه خاکی راه به طول ۱۶ کیلومتر و خاکریزی به مقدار ۱۵۰۰ مترمکعب در محور ساوه - سلفچگان و محور همدان، اظهار داشت: تعمیر و تنقیه، لایروبی و اصلاح کانال و هدایت آب قنوها و ۴ پل‌های آبرو با ۴ دهانه در محور همدان عملیاتی شد و به منظور ارتقا ایمنی عملیات مرمت و احداث قرنیز پلهای آزاد راه ساوه- تهران و ایمن سازی ۳ پل با ۲۴ دهانه تاکنون انجام شده است.

حمل و تخلیه ۸۰۰ تن نمک وی افزود: به منظور آماده سازی و تجهیز راهدارخانه ها برای راهداری زمستانی حمل مقدار ۸۰۰ تن نمک از قم به شازند (همکاری با اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان) و آزادراه ساوه – تهران، و تخلیه شد و عملیات سرویس، نگهداری و تعمیر ماشین‌آلات نگهداری راه انجام شد.

ارتقای ایمنی محورها با نصب ۲۰ عدد انواع تابلوهای انتظامی و چراغ چشمک‌زن وی در اشاره بیان داشت: همچنین احداث ۴ پارکینگ با حجم خاکریزی ۲ هزار مترمکعب در محوره ساوه- همدان، تعمیر ۳ تابلوی اطلاعاتی به مساحت ۱۰ متر مربع و نصب ۲۰ عدد انواع تابلوهای انتظامی در سطح حوزه شهرستان ساوه، نصب ۴۳ تابلو مسیرنما در محور ساوه-همدان و ساوه-سلفچگان، آشکار سازی و رفع خطر تقاطع روستای قیطانیه با نصب ۵ پایه چراغ روشنایی و تعمیر روشنایی در آزادراه ساوه-تهران و ساوه-سلفچگان و نصب یک چراغ چشمک‌زن جدید و تعمیر یک چراغ در آزادراه ساوه-تهران و محور طراز ناهید را از جمله اقدامات انجام شده برشمرد.

انجام "طرح ابرار" در روستاهای بندنقین و امامزاده خورق مردانی گفت: عملیات زیر سازی۲۵۰۰ متر مسیر روستاهای بندنقین و امامزاده خورق در ادامه طرح ابرار به اتمام رسید و همچنین در طول این مدت ۲۱ کیلومتر خط کشی در محور یل‌آباد، یولاق، آزادراه ساوه-تهران، محور قدیم ساوه- تهران، محور اشموئیل پیغمبر و نشوه اجرایی شد.

پاکسازی ۲۰ کیلومتر از حریم راه وی به ایمن‌سازی و کانالیزه کردن پاسگاه پلیس راه آزادراه ساوه-تهران اشاره کرد و گفت: در مهرماه امسال، ۴۲ نیوجرسی در محور قدیم تهران و آزادراه ساوه-تهران نصب شد، همچنین پاکسازی ۲۰ کیلومتر از حریم راه محور یل‌آباد و الوسجرد از نخاله، ایمن‌سازی تقاطع محور ساوه – همدان، حمل ترانشه آسفالت در محور آزادراه ساوه-تهران به حجم ۲۸۰ مترمکعب، آشکارسازی مقابل مدارس در محور طرازناهید با خط کشی مسیر و نصب بنرهای مناسبات مذهبی در محور قدیم ساوه همدان و ساوه-تهران و آزادراه ساوه-تهران از دیگر اقدامات عوامل راهداری شهرستان ساوه بود. جلوگیری از تجاوز به حریم راه مردانی در ادامه به قلع و قمع و رفع تجاوز از حریم راه محور ساوه-یل‌آباد شامل کشت غیرقانونی نهال، و نصب تابلوهای غیرمجاز و مستحدثات غیر قانونی اشاره کرد.

انجام گشت های شبانه روزی در خصوص روند فعالیت شرکت‌های مسافربری و حمل کالا رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ساوه با اشاره به گشت روزانه در ۲ شیفت شب و روز در تمامی محورهای مواصلاتی و انعکاس وضعیت جاده به کارشناسان مربوطه و ثبت اطلاعات در خصوص روند فعالیت شرکت‌های مسافربری و حمل کالا و ایمنی و ترافیک شهرستان در مهرماه ۹۸ بیان کرد: شهرستان دارای ۳ شرکت مسافربری با اتوبوس، ۶ شرکت مسافربری با مینی‌بوس و ۴ شرکت مسافربری با تاکسی است که عمده مقصد غالب اتوبوس‌ها مسیر تهران، قم، خرم‌آباد، گیلان، اراک و کرمانشاه، عمده مقصد مینی‌بوس‌ها تهران، قم، و شهرستان‌های اطراف و مقصد غالب تاکسی‌ها تهران، قم و اراک بوده است.

وی افزود: در مهرماه ۳۶۷۵ سفر با جابجایی ۳۶ هزار و ۵۶۰ مسافر انجام شده که این آمار در شهریور را حاکی از انجام ۳۹۹۵ سفر و جابجایی ۴۵ هزار ۲۸۷ مسافر بوده است.

رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ساوه اضافه کرد: در شهرستان ساوه ۲۷ شرکت حمل کالا فعال است که در شهریورماه ۲۱ هزار و ۴۵۴ فقره بارنامه و ۳۴ پروانه عبور و در مهرماه ۲۴ هزار و ۲۲ فقره بارنامه و ۳۷ پروانه عبور صادر شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما