خبر
حمل و نقل  
رئیس اتاق ایران تاکید کرد

امکانات حمل و نقلی ایران متناسب با ظرفیت‌های صادرات به اوراسیا نیست

می متالز - غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران خبر داد: با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی اتاق ایران، امیدواریم اولین دفتر تجارت ملی ایران، طی 2 ماه آینده در روسیه کار خود را آغاز کند.

به گزارش می متالز، رئیس اتاق ایران گفت: پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا، ظرفیت توسعه روابط اقتصادی را فراهم می‌کند اما به موازات رشد این ظرفیت‌ها، باید زیرساخت‌ها نیز فراهم شوند.

غلامحسین شافعی در هفتادمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی خراسان رضوی عنوان کرد: در نشستی که با رئیس جمهوری کشورمان داشتیم، این نکته را مطرح کردیم که اگر تعاملات ایران با کشورهای اوراسیا به رشد مثلا 10برابری ظرفیت مبادلات بیانجامد، حمل کالاهای صادراتی با چه زیرساختی انجام خواهد گرفت؟ بپذیریم که اندازه امکانات ما در حوزه حمل و نقل ریلی و ناوگان حمل سردخانه‌ای به میزان پاسخگویی برای ظرفیت‌های آتی نیست.

رئیس اتاق مشهد ادامه داد: در همان جلسه وزیر راه توضیحات امیدوارکننده‌ای در این خصوص ارائه کرد. به استناد آنچه عنوان شد، بهسازی و نوسازی و همچنین توسعه حمل و نقل ریلی از برنامه‌های دولت در مسیر اجرای برنامه ششم توسعه خواهد بود که با فعال شدن کارخانه‌های واگن‌سازی زنجان و پارس شرایط برای این منظور فراهم می‌آید.

شافعی با ذکر این نکته که؛ بخشی از مشکلات حمل و نقل ریلی ما مربوط به کشورهای مقصد است، یادآور شد: در حال حاضر اگر قرار باشد کالایی از طریق مسیر ریلی مشهد به کشورهای آسیای میانه برود، به واسطه مسائلی که در طول مسیر و به ویژه در آن سوی مرز وجود دارد، این انتقال با میانگین سرعت حدود 10 تا 12 کیلومتر انجام می گیرد که بسیار کم است و باید در این رابطه تدبیری اندیشیده شود. تاکید داریم که شماری از اشکالات باید از جانب طرف مقابل پیگیری و حل و فصل شود. برای همین منظور مقرر است در کمیسیون مشترکی با کشورهای مقصد، این موضوع به بحث گذاشته شود.

رئیس اتاق ایران خاطر نشان کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی اتاق ایران، امیدواریم اولین دفتر تجارت ملی ایران، طی 2 ماه آینده در روسیه کار خود را آغاز کند. دفتر مذکور، حمایت کامل دولت را خواهد داشت و گشایش آن می‌تواند تاثیر فراوانی برای آینده روابط ما و کشورهای منطقه داشته باشد.

شافعی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های کشور در حوزه پیوستن به جاده ابریشم خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی جاده ابریشم با 67 عضو مشغول فعالیت است و نخستین اجلاس آن نیز در آبان امسال به میزبانی کشور چین برگزار خواهد شد. خوشبختانه موضوعات خوبی نیز در دستور کار این نشست قرار دارد که امیدواریم به ثمرات ارزشمندی بیانجامد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاونت بین‌الملل اتاق ایران اعلام کرد؛

دعوت از اعضای اتاق ایران برای حضور در رقابت‌های CACCI

می متالز - اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به حضور در رقابت دوسالانه کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت آسیا - اقیانوسیه به شرکت در این رویداد بین‌المللی دعوت شدند.
 سعید اسلامی بیدگلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

رشد بازار سرمایه فرصتی برای رشد و رونق بنگاه‌های تولیدی است

می متالز - اسلامی بیدگلی، عضو شورای عالی بورس می‌گوید: باید نقدینگی موجود در بازار سرمایه به سمت رونق تولید و رشد اقتصادی سوق داده شود و آرایش بهتری از مصرف نقدینگی در کشور ایجاد شود. از طرفی باید بنگاه‌های اقتصادی سیستم، ساختار و الزامات خود را اصلاح کنند تا این فرصت را از دست ندهند. سرعت رشد بازار سرمایه به‌قدری است که با این نظام مدیریتی سابق نمی‌توان به‌پای آن رسید.
 معاون بین‌الملل اتاق ایران در نشست کمیته مشترک ایران و سنگاپور پیشنهاد داد

توسعه مناسبات ایران و سنگاپور با تولید تحت لیسانس یا برند مشترک

می متالز - معاون بین‌الملل اتاق ایران در تازه‌ترین نشست کمیته مشترک ایران و سنگاپور که از اوایل بهمن سال 98 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است، پیشنهاد داد: برای توسعه مناسبات بین دو کشور، تولید مشترک تحت لیسانس سنگاپور یا تولید با برند مشترک در دستور کار قرار بگیرد.
 یادداشت حسین سلاح‌ورزی برای پایگاه خبری اتاق ایران

چهار پرده از مشکلات بنگاهداری در ایران

می متالز - سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران معتقد است: نظام مدیریت مالیه عمومی، به‌گونه‌ای است که دولت و حاکمیت مالک‌الرقاب سرنوشت اقتصادی بازار و بنگاه‌هاست. وضعیت وارونگی حاکم بر حقوق اساسی اقتصادی در کشور، بنگاهداری در ایران را تبدیل به تلاشی برای راندن اتومبیل در یک مسیر لغزنده با چشمانی بسته کرده است.
 رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران خبر داد

فدراسیون گردشگری تشکیل می‌شود

می متالز - رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با اعلام این خبر که تشکیل فدراسیون گردشگری در دستورکار این کمیسیون قرار گرفته است، این اقدام را برای ترسیم افق گردشگری کشور ضروری و عامل هماهنگی و یکپارچگی بین تشکل‌های فعال در این حوزه دانست.
 سلاح ورزی در گفت‌وگو با اگزیم نیوز مطرح کرد:

اراده جدی در حاکمیت برای کاهش تورم

می متالز - نایب رییس اتاق ایران با اشاره به بیانیه رسمی بانک مرکزی در خصوص هدف‌گذاری ۲۲ درصدی برای نرخ تورم در سال ۹۹ گفت: به نظر می‌رسد اراده‌ای جدی در سطح حاکمیت برای کاهش تورم وجود دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما