خبر
اقتصاد   عمران و معماری  
رضایی کوچی مطرح کرد

تحریم‌های عمرانی آمریکا، حربه‌ای شکست خورده برای توقف صادرات خدمات فنی و مهندسی

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: آمریکا به دنبال کاهش فعالیت شرکت های مهندسی و فنی کشورمان در کشورهای خارجی است، اما خوشبختانه با توجه به ظرفیت های کشورمان، ایالات متحده به اهداف شوم خود دست پیدا نخواهد کرد.

به گزارش می متالز، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه حوزه ساخت و ساز و عمران کشورمان گفت: به نظر من تحریم های جدید آمریکا علیه بخش عمران کشور هیچ تأثیری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت، زیرا نگاه مهندسان و شرکت های عمرانی به ظرفیت های داخل کشور است.

 

سهم برجسته شرکت های مهندسی ایرانی در اجرای پروژه های عمرانی خارجی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت های مهندسی و فنی ایران در دهه اخیر سهم به سزایی در اجرای پروژه های عمرانی در کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای داشته اند و این مساله خوشبختانه روز به روز در حال گسترش و توسعه است.

وی گفت: شرکت های فنی و مهندسی ایران توانسته اند که کارنامه بسیار خوبی را در حوزه ساخت پالایشگاه، پتروشیمی، سد و تونل به دست آوردند و این موضوع سود گسترده ای را برای کشور به دنبال داشته است.

 

دیپلماسی اقتصادی برای افزایش حضور شرکت های ایرانی در کشورهای خارجی باید افزایش یابد

رضایی کوچی ادامه داد: ما بارها از وزارت خارجه برای زمینه سازی سیاسی جهت حضور شرکت های عمرانی و فنی کشورمان در کشورهای خارجی درخواست کرده ایم، اما قطعا دیپلماسی اقتصادی برای افزایش حضور شرکت های ایرانی باید افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: قطعا اگر فضا را در کشورهای همسایه برای جامعه مهندسی کشور فراهم کنیم، به راحتی می توان بازار این کشورها را در اختیار گرفت.

 

تحریم‌های عمرانی آمریکا تأثیری در فعالیت شرکت های فنی و مهندسی کشورمان ندارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی دشمن در تلاش است که با اعمال تحریم ها، حوزه عمران کشور را دچار چالش و مشکل کند، همچنین امریکا به دنبال کاهش فعالیت شرکت های مهندسی و فنی کشورمان در کشورهای خارجی است، اما خوشبختانه با توجه به ظرفیت های کشورمان، ایالات متحده به اهداف شوم خود دست پیدا نخواهد کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 احمدنژاد مطرح کرد

تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام ضرورت دارد

می متالز - منتخب مردم خرمشهر در مجلس یازدهم می‌گوید تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام از یک سو می تواند منجر به آسایش و رفاه مردم شده و از سوی دیگر اشتغال را افزایش داده و به افزایش درآمد خانواده ها کمک کند.
 کیان‌پور:

عزم دولت برای ساماندهی خانه‌های خالی از سکنه / سازمان امور مالیاتی سامانه املاک را راه‌اندازی کند

می متالز - نماینده مجلس دهم گفت: امیدوارم که دولت و شخص رئیس جمهور به مساله ساماندهی خانه های خالی ورود کند،زیرا این اقدام قطعا به بهبود وضعیت بازار مسکن و کاهش تقاضا در این حوزه می انجامد.
 کیان‌پور:

وجود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده در تهران / روند اجرای طرح بازآفرینی شهری کُند است

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق گزارشات حدود ۳ هزار هکتار بافت فرسوده در تهران وجود دارد که این میزان وسعت یک ظرفیت بالقوه برای مسکن سازی است، از طرفی گستره بالای بافت فرسوده در پایتخت بسیار نگران کننده است، زیرا در صورت بروز حوادث طبیعی مانند زلزله فجایع بسیاری رخ خواهد داد.
 عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

گرانی مسکن پیامد افزایش ۴۰ درصد هزینه عوارض ساختمانی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن نتیجه افزایش ۴۰ درصد هزینه عوارض ساختمانی خواهد بود، گفت: این اقدام شهرداری به ضرر اقشار کم درآمد جامعه است، زیرا با این اقدامات آن ها دیگر نمی توانند به سمت خرید مسکن حرکت کنند.
 کیان پور مطرح کرد:

ثبات تدریجی بازار مسکن و خودرو با عدم درج قیمت در سایت‌های اینترنتی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: خوشبختانه با ورود دستگاه قضا و ممانعت از درج قیمت در آگهی های خرید و فروش، بازار مسکن و خودرو در چند روز اخیر به سمت ثبات و آرامش حرکت کرده و میزان چشمگیری از تلاطمات فروکش کرده است.
 افضلی مطرح کرد:

ظرفیت گسترده بورس برای هدایت سرمایه‎های سرگردان به بازار تولید مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با به کارگیری ظرفیت بورس می توان سرمایه های سرگردان را جذب و به سمت بازار ساخت و ساز مسکن هدایت کرد، با این روش هم سرمایه گذاران به سود قابل قبولی دست می یابند و هم اینکه با ورود اعتبارات کلان، بخش تولید مسکن رونق خواهد گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما