خبر
اقتصاد   عمران و معماری  
رضایی کوچی مطرح کرد

تحریم‌های عمرانی آمریکا، حربه‌ای شکست خورده برای توقف صادرات خدمات فنی و مهندسی

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: آمریکا به دنبال کاهش فعالیت شرکت های مهندسی و فنی کشورمان در کشورهای خارجی است، اما خوشبختانه با توجه به ظرفیت های کشورمان، ایالات متحده به اهداف شوم خود دست پیدا نخواهد کرد.

به گزارش می متالز، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه حوزه ساخت و ساز و عمران کشورمان گفت: به نظر من تحریم های جدید آمریکا علیه بخش عمران کشور هیچ تأثیری بر اقتصاد ایران نخواهد داشت، زیرا نگاه مهندسان و شرکت های عمرانی به ظرفیت های داخل کشور است.

 

سهم برجسته شرکت های مهندسی ایرانی در اجرای پروژه های عمرانی خارجی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت های مهندسی و فنی ایران در دهه اخیر سهم به سزایی در اجرای پروژه های عمرانی در کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای داشته اند و این مساله خوشبختانه روز به روز در حال گسترش و توسعه است.

وی گفت: شرکت های فنی و مهندسی ایران توانسته اند که کارنامه بسیار خوبی را در حوزه ساخت پالایشگاه، پتروشیمی، سد و تونل به دست آوردند و این موضوع سود گسترده ای را برای کشور به دنبال داشته است.

 

دیپلماسی اقتصادی برای افزایش حضور شرکت های ایرانی در کشورهای خارجی باید افزایش یابد

رضایی کوچی ادامه داد: ما بارها از وزارت خارجه برای زمینه سازی سیاسی جهت حضور شرکت های عمرانی و فنی کشورمان در کشورهای خارجی درخواست کرده ایم، اما قطعا دیپلماسی اقتصادی برای افزایش حضور شرکت های ایرانی باید افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: قطعا اگر فضا را در کشورهای همسایه برای جامعه مهندسی کشور فراهم کنیم، به راحتی می توان بازار این کشورها را در اختیار گرفت.

 

تحریم‌های عمرانی آمریکا تأثیری در فعالیت شرکت های فنی و مهندسی کشورمان ندارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی دشمن در تلاش است که با اعمال تحریم ها، حوزه عمران کشور را دچار چالش و مشکل کند، همچنین امریکا به دنبال کاهش فعالیت شرکت های مهندسی و فنی کشورمان در کشورهای خارجی است، اما خوشبختانه با توجه به ظرفیت های کشورمان، ایالات متحده به اهداف شوم خود دست پیدا نخواهد کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رضایی کوچی تشریح کرد

آخرین وضعیت طرح تفحص از شهرداری تهران/ نامه جدید کمیسیون عمران به حناچی

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اخیرا کمیسیون عمران مجلس در نامه ای رسمی به شهردار تهران، خواستار ارائه گزارش و توضیحات لازم درباره مسئله واگذاری املاک و اراضی پایتخت شد، حال ما منتظر ارسال گزارش به مجلس هستیم.
 عضو کمیسیون عمران مجلس:

تحریم بخش عمرانی دولت آمریکا بدون تاثیر است

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ایران در حوزه مصالح ساختمانی به کشور‌های دیگر وابستگی ندارد بنابراین تحریم بخش عمرانی مانند بسیاری از تحریم‌های دیگر دولت آمریکا بدون تاثیر است.
 رضایی کوچی:

شهرهای جدید مشکل تأمین آب دارند

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: شهرهای جدید باید در شمال و جنوب کشور و در حاشیه دریاها ساخته شود، زیرا در شرایط کنونی یکی از مهم ترین معضلات در ایجاد شهرهای جدید، مساله تأمین آب شرب است.
 رضایی کوچی:

کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن/ روند کاهش به عملکرد دولتی‌ها مرتبط نیست

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مسکن حدود ۲۰ درصد کاهش یافته، اما هنوز هم قیمت مسکن به میزان واقعی و اصلی خود نرسیده است، البته روند کنونی بازار به عملکرد دستگاه های دولتی مرتبط نیست.
 یارمحمدی تشریح کرد:

حضور وزیر آموزش و پرورش در نشست کمیسیون عمران/ تخصیص ۸۰ درصدی اعتبارات مقاوم‌سازی مدارس

می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارهای وزارت آموزش و پرورش تاکنون حدود ۸۰ درصد از اعتبارات مقاوم‌سازی، نوسازی و بهسازی فضاهای آموزشی تأمین شده است.
 بدری:

تثبیت قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه اخیر؛ متعادل شدن قیمت‌ها به صلاح بازار مسکن است

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: فعالان بازار مصالح ساختمانی باید از تمام توان خود برای متعادل کردن قیمت این محصولات استفاده کنند، زیرا اگر قیمت ها تعدیل شود، بازار مسکن رونق گرفته و ساخت و ساز افزایش می یابد و در نهایت میزان فروش محصولات ساختمانی بالا می رود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما