خبر
شهرسازی  

طرح واگذاری زمین از سوی شهرداری به نیروی انتظامی

می متالز - طرح «واگذاری زمین از سوی شهرداری به نیروی انتظامی» به هیات رئیسه شورای شهر تهران تقدیم شد. پارلمان محلی پایتخت بررسی طرحی را در دستور کار قرار داده که مبنای آن، همکاری شهرداری تهران با پلیس برای ساخت کلانتری در مناطق ۲۲گانه از طریق واگذاری زمین است.

به گزارش می متالز، روز گذشته طرح الزام شهرداری تهران به همکاری با فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در زمینه کمک به تامین زمین در مناطق ۲۲ گانه تهران برای ساخت کلانتری به پیشنهاد علی اعطا و با امضای ۱۰ نفر از اعضای شورا تقدیم هیات رئیسه شد. براین اساس، شورای شهر تهران بنا دارد طرحی را بررسی و به تصویب برساند که پایه اصلی آن واگذاری زمین به نیروی انتظامی برای ساخت کلانتری در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران است. آنطور که اعضای شورای شهر تهران اعلام کرده‌اند؛ در صورت تصویب این طرح، شهرداری تهران مکلف است ضمن تعامل با ناجا در هر منطقه یک قطعه زمین را به منظور ساخت کلانتری مشخص و برای واگذاری حق بهره‌برداری به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به شورای شهر اقدام کرده و این زمین را معرفی کند تا مجوزهای بهره‌برداری صادر شود. در این طرح پیش بینی شده نیروی انتظامی، هزینه‌های ساخت کلانتری را تأمین و ظرف مدت حداکثر ۱۵ ماه ساختمان آن را احداث و بهره‌برداری کند. بر اساس بررسی‌های انجام شده در این طرح آمده است که نهادهای مسوول، تهران به ۲۰۰ کلانتری احتیاج دارد که این طرح نیز در قالب تامین تجهیزات فیزیکی پلیس به هیات رئیسه تقدیم شده است. به گزارش «دنیای اقتصاد» به نظر می‌رسد شورای شهر تهران یک هدف دیگر نیز از تدوین و بررسی این طرح دارد. به‌طوری‌که برخی از کارشناسان شهری معتقدند تدوین و تصویب این طرح برای الزام واگذاری زمین از سوی شهرداری تهران به نیروی انتظامی می‌تواند به‌عنوان یک نوع میانجیگری میان شهرداری و نیروی انتظامی باشد. به این معناکه از این طریق مدیریت شهری بتواند تا حدودی اختلافات ترافیکی شهرداری و نیروی انتظامی را کاهش دهد و در مسیر اجرای طرح ترافیک جدید به نوعی بتواند نیروی انتظامی را با خود همراه کند. طی ماه‌های گذشته در حالی که شهرداری تهران بر اجرای طرح ترافیک جدید اصرار داشت، پلیس معتقد بود که این طرح نتوانسته اهداف اولیه تعریف شده برای آن همچون کاهش بار ترافیک در معابر را محقق کند.

کد خبر: 65706
تاریخ: 1398/08/13 - 18:42
منبع: دنیای اقتصاد

واگذاری زمین  شهرداری  نیروی انتظامی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 درخواست سازمان حمایت از وزارت کشور

خودرو‌های صفرکیلومتر و بدون پلاک از پارکینگ‌ها تخلیه شود

می‌متالز - رئیس سازمان حمایت در نامه‌ای به رئیس سازمان همیاری شهرداری‌های کشور، تخلیه خودروهای صفرکیلومتر و بدون پلاک از پارکینگ‌ها خواستار شد.
 

نماسازی ساختمان‌های نیمه تمام توسط شهرداری

می متالز - معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: پیگیر این هستیم که بتوانیم نمای ساختمان‌های نیمه تمام رها شده شهر را تکمیل کنیم.
 به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط‌عمومی صورت گرفت:

تقدیر شهرداری تهران از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران

می متالز - به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط‌ عمومی شهرداری تهران از روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران با نصب بنر «این سازمان یک روابط عمومی خوب دارد» تقدیر کرد.
 تحلیل ساخت واحدهای مسکونی کوچک در گفتگو با عضو کمیسیون عمران مجلس:

برخی زوجین حتی توان تأمین کوچک‌ترین مسکن را ندارند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تولید مسکن کوچک مشکل بخشی از جامعه را برای تأمین مسکن حل می کند، گفت: شهرداری تهران پس از تولید این مساکن می تواند ضوابطی را برای خرید و رهن و اجاره آن تعیین کند، به طور مثال می توان اعلام کرد که جوانان مجرد مشمول خرید این مساکن نمی شوند.
 به همت هولدینگ رسانه‌ای راه و ساختمان؛

همسو با اهداف کمپین نما هویت شهر ما / « گردهمایی مجازی طراحان و سازندگان »

می متالز - باتوجه به شیوع بیماری همه‌گیر کوید 19 بسیاری از همایش‌های حضوری کشور به‌حالت تعلیق درآمده است این اتفاق درحالی روی داده که هولدینگ رسانه‌ای راه و ساختمان (صما) از سال 94 بنا به درخواست مردمی و وظیفه ذاتی رسانه‌ای برای بهبود وضعیت و هویت ساختمان‌های کشور همایش‌ها و رویدادهای مختلفی را برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.
 

ظرف یک هفته آینده اطراف ریل راه آهن اراک از پسماند پاکسازی می‌شود

می متالز - مدیر روابط عمومی شهرداری اراک گفت: پسماندهای رها شده در اطراف ریل راه آهن اراک در حال جمع‌آوری است و ظرف یک هفته آینده کل منطقه از پسماند پاکسازی خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما