خبر
شهرسازی  

طرح واگذاری زمین از سوی شهرداری به نیروی انتظامی

می متالز - طرح «واگذاری زمین از سوی شهرداری به نیروی انتظامی» به هیات رئیسه شورای شهر تهران تقدیم شد. پارلمان محلی پایتخت بررسی طرحی را در دستور کار قرار داده که مبنای آن، همکاری شهرداری تهران با پلیس برای ساخت کلانتری در مناطق ۲۲گانه از طریق واگذاری زمین است.

به گزارش می متالز، روز گذشته طرح الزام شهرداری تهران به همکاری با فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در زمینه کمک به تامین زمین در مناطق ۲۲ گانه تهران برای ساخت کلانتری به پیشنهاد علی اعطا و با امضای ۱۰ نفر از اعضای شورا تقدیم هیات رئیسه شد. براین اساس، شورای شهر تهران بنا دارد طرحی را بررسی و به تصویب برساند که پایه اصلی آن واگذاری زمین به نیروی انتظامی برای ساخت کلانتری در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران است. آنطور که اعضای شورای شهر تهران اعلام کرده‌اند؛ در صورت تصویب این طرح، شهرداری تهران مکلف است ضمن تعامل با ناجا در هر منطقه یک قطعه زمین را به منظور ساخت کلانتری مشخص و برای واگذاری حق بهره‌برداری به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به شورای شهر اقدام کرده و این زمین را معرفی کند تا مجوزهای بهره‌برداری صادر شود. در این طرح پیش بینی شده نیروی انتظامی، هزینه‌های ساخت کلانتری را تأمین و ظرف مدت حداکثر ۱۵ ماه ساختمان آن را احداث و بهره‌برداری کند. بر اساس بررسی‌های انجام شده در این طرح آمده است که نهادهای مسوول، تهران به ۲۰۰ کلانتری احتیاج دارد که این طرح نیز در قالب تامین تجهیزات فیزیکی پلیس به هیات رئیسه تقدیم شده است. به گزارش «دنیای اقتصاد» به نظر می‌رسد شورای شهر تهران یک هدف دیگر نیز از تدوین و بررسی این طرح دارد. به‌طوری‌که برخی از کارشناسان شهری معتقدند تدوین و تصویب این طرح برای الزام واگذاری زمین از سوی شهرداری تهران به نیروی انتظامی می‌تواند به‌عنوان یک نوع میانجیگری میان شهرداری و نیروی انتظامی باشد. به این معناکه از این طریق مدیریت شهری بتواند تا حدودی اختلافات ترافیکی شهرداری و نیروی انتظامی را کاهش دهد و در مسیر اجرای طرح ترافیک جدید به نوعی بتواند نیروی انتظامی را با خود همراه کند. طی ماه‌های گذشته در حالی که شهرداری تهران بر اجرای طرح ترافیک جدید اصرار داشت، پلیس معتقد بود که این طرح نتوانسته اهداف اولیه تعریف شده برای آن همچون کاهش بار ترافیک در معابر را محقق کند.

کد خبر: 65706
تاریخ: 1398/08/13 - 18:42
منبع: دنیای اقتصاد

واگذاری زمین  شهرداری  نیروی انتظامی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

استخراج از معدن کمرمقبولا نیازمند دریافت مجوز است

می متالز - فرماندار طرقبه شاندیز گفت: ایجاد پارک طبیعی، شهر تمدن‌ها و معدن طلای حوزه کمرمقبولا در دره داغستان وجود دارد، اگر قرار باشد استخراجی از این معدن صورت گیرد مستلزم این است که محیط زیست، منابع طبیعی، میراث فرهنگی و شهرداری طرقبه اجازه صادر کنند.
 رضایی کوچی تشریح کرد

آخرین وضعیت طرح تفحص از شهرداری تهران/ نامه جدید کمیسیون عمران به حناچی

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: اخیرا کمیسیون عمران مجلس در نامه ای رسمی به شهردار تهران، خواستار ارائه گزارش و توضیحات لازم درباره مسئله واگذاری املاک و اراضی پایتخت شد، حال ما منتظر ارسال گزارش به مجلس هستیم.
 رضایی کوچی:

کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن/ روند کاهش به عملکرد دولتی‌ها مرتبط نیست

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در چند ماه اخیر قیمت مسکن حدود ۲۰ درصد کاهش یافته، اما هنوز هم قیمت مسکن به میزان واقعی و اصلی خود نرسیده است، البته روند کنونی بازار به عملکرد دستگاه های دولتی مرتبط نیست.
 

روزانه بیش از ۵ هزار تن نخاله ساختمانی در اصفهان تولید می شود

می متالز - تپه های خاک و نخاله ساختمانی هر روز در حاشیه اصفهان بزرگ و بزرگتر می شوند. پسماندهایی که حاصل ساخت و سازهای شهری هستند. آمارها نشان می دهد: روزانه بیش از ۷ هزار تن نخاله ساختمانی در اصفهان تولید می شود. یعنی چیزی حدود ۶ برابر زباله های شهری.
 

برگزاری نشست مشترک سرپرست گمرک لاور ساحلی با فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دشتی

می متالز - در نشست صمیمانه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دشتی با سرپرست گمرک لاور ساحلی مشارکت همه جانبه این دو سازمان در راستای اجرای قانون مورد تاکید قرار گرفت.
 

کارگاه و نمایشگاه نمای شهرداری منطقه شش تهران

می متالز - کارگاه و نمایشگاه نمای منطقه شش شهرداری در راستای کمپین «نما، هویت شهر ما» با حضور جمعی از مسئولان، اساتید دانشگاه، سازندگان و طراحان به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما