خبر
محیط زیست   آب  
وزیر نیرو:

۵۰ درصد از مخازن سدهای کشور خالی است

می متالز - اردکانیان وزیر نیرو گفت: بر اساس گزارش های سازمان هواشناسی، میزان بارندگی در فصل پاییز سال جاری متوسط خواهد بود.

به گزارش می متالز، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه نشست امروز (دوشنبه 13 آبان ماه) کمیسیون انرژی مجلس در جمع خبرنگاران، با اشاره به حضور در نشست امروز این کمیسیون، گفت: وزارت نیرو با سه کمیسیون تخصصی مجلس مرتبط است که یکی از آن ها، کمیسیون انرژی بوده که نقش مهمی در حمایت از اجرای برنامه های وزارت نیرو دارد.

 

ارائه گزارش درباره وضعیت سدهای کشور

وزیر نیرو ادامه داد: در نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس، گزارش ویژه و مفصلی درباره وضعیت سدهای کشور، میزان ورودی و میزان خروجی به سدها ارائه شد.

 

میزان بارندگی در فصل پاییز سال جاری متوسط خواهد بود

وی گفت: همچنین سازمان هواشناسی در نشست امروز کمیسیون انرژی، در گزارشی پیش بینی های لازم درباره وضعیت بارندگی به صورت فصلی را ارائه کرد که بر اساس این گزارش، میزان بارندگی در فصل پاییز سال جاری متوسط خواهد بود.

 

50 درصد از مخازن سدهای کشور خالی هستند

اردکانیان ادامه داد: بر اساس آمارها، از  حدود 50 میلیارد متر مکعب حجم مخازن موجود کشور حدود 26 میلیارد متر مکعب مخزن پر داریم که بر اساس این آمار، سدهای کشور حدود 50 درصد گنجایش ذخیره آب و سیلاب های محتمل را دارند.

وزیر نیرو تصریح کرد: قطعا در فصل پاییز و زمستان رها سازی آب های پشت سد بسیار حساب شده و با برنامه ریزی خواهد بود تا از این طریق حق آبه بخش های مختلف تأمین شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

در روزهای اخیر ۳۰۰ میلی متر باران بارید، اختصاص ۳۰ درصد آب بیشتر به کشاورزان

می‌متالز - وزیر نیرو: در اولین روز از سومین ماه بهار شاهد بیش از ۳۰۰ میلی متر بارش هستیم که در مقایسه با ۵ سال اخیر چهارمین سال پر بارش کشور بوده است.
 

لزوم حمایت از صنعت پتروشیمی به‌عنوان یک راهبرد ملی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: حمایت از صنعت پتروشیمی به‌عنوان یک راهبرد ملی باید افزایش یابد.
 بختیار تشریح کرد:

موفقیت عرضه نفت در بورس با چه ساز و کاری عملیاتی می شود؟

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است مناسب کردن قیمت پایه، تسهیل شرایط برای عرضه و... ازجمله اقداماتی است که می‌تواند به عرضه موفق نفت و فراورده‌های نفتی در بورس کمک کند.
 خادمی مطرح کرد:

نقش ناچیز انرژی‌های خورشیدی در تولید برق کشور / بخش خصوصی حمایت نمی‌شود

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه بخش خصوصی در جریان تولید برق از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر مورد حمایت دولت قرار نمی‌گیرد، می‌گوید: از ۵۷ هزار مگاوات برق تولیدی برای کشور، درصد ناچیزی از آن توسط انرژی‌های خورشیدی تولید می‌شود به طوری که اصلا قابل محاسبه نیست.
 مرادی مطرح کرد:

ارائه تسهیلات، از ضرورت‌های گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس جذب سرمایه بخش خصوصی و ارائه تسهیلات را از ضرورت‌های گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر دانست و گفت: دولت با نپرداختن به‌موقع هزینه خرید انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه‌گذاران را دچار مشکل کرده است.
 مرادی:

موتور صنعت سدسازی به حرکت درآمده است / ضرورت رفع نواقص در ذخیره‌سازی خرد و کلان آب

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است با همه نواقص در ذخیره‌سازی خرد و کلان آب، تغییرات خوبی در نگاه مسوولان نسبت به سدسازی ایجاد شده و به نظر می‌رسد موتور این صنعت به حرکت درآمده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما