خبر
حمل و نقل   حمل و نقل عمومی  
رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس انتقاد کرد:

استفاده ۶۰ درصدی تهرانی ها از خودروی شخصی

می متالز - رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با انتقاد از اینکه بیش از ۵۰ درصد تاکسی‌های پایتخت بالای ۵ سال عمر دارند، گفت: متاسفانه سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی‌های پایتخت کمتر از ۴۰ درصد است.

به گزارش می متالز، مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه بر اساس قانون برنامه چهارم توسعه باید 75 درصد جابجایی در تهران و سایر کلانشهرها با حمل و نقل عمومی انجام شود، گفت: در این رابطه سهم مترو 30 درصد، اتوبوس 25 درصد و تاکسی 20 درصد است.

 

سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی‌های پایتخت کمتر از 40 درصد است

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی‌های پایتخت کمتر از 40 درصد است، افزود: 60 درصد مردم پایتخت از وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنند که این موضوع افزایش آلودگی هوای تهران و معضل ترافیک و در نهایت مرگ و میر شهروندان را به دنبال داشته به گونه ای که متاسفانه سالانه 5 هزار نفر در کشور و 3 هزار نفر در پایتخت جان خود را به علت آلودگی هوا از دست می‌دهند.

بیش از 50 درصد تاکسی ها پایتخت بالای 5 سال عمر دارند

وی با انتقاد از اینکه بیش از 50 درصد تاکسی های پایتخت بیش از 5 سال عمر دارند، ادامه داد: نیاز است تاکسی‌های فرسوده پایتخت سریع‌تر نوسازی شوند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت گسترش حمل و نقل عمومی در پایتخت، گفت: متولیان شهری باید در جهت نوسازی حمل ونقل عمومی فرسوده گامی جدی بردارند.

لاهوتی یادآور شد: البته بر اساس اظهارات مسوولان شهری قرار است نوسازی 10 هزار تاکسی فرسوده را با محصولات ایران خودرو داشته باشیم که انتظار می رود با همکاری دستگاه‌ها سریع‌تر این کار عملیاتی شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

طرح ترافیک از امروز در تهران اجرا می شود؟ + تکذیبیه

می متالز - از امروز طرح ترافیک تهران اجرا می شود.
 سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین:

نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی قزوین

می متالز - سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین از نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی این استان با هدف بهینه‌سازی مصرف سوخت، کاهش آلایندگی و ارائه خدمات شایسته به شهروندان، خبر داد.
 

عبور قطار از روی ۱۵ کارگر هندی

می متالز - عبور قطار از روی ۱۵ کارگر هندی که روی ریل راه آهن خوابیده بودند، منجر به جان باختن آنها شد.
 لاهوتی مطرح کرد:

فرمول افزایش حقوق کارمندان برای کارگران اجرا شود

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن تاکید بر حمایت دولت از بخش خصوصی گفت: همان فرمولی که درباره میزان افزایش حقوق کارمندان اجرا شده باید درباره کارگران هم اجرا شود.
 لاهوتی:

راه حل مقابله با پرداخت حقوق‌های نجومی، شفاف‌سازی است

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اصلاح قانون مجوز پرداخت حقوق ۵۰میلیونی دیگر به عمر این مجلس نمی‌رسد اما راه مقابله با دریافت حقوق‌های نجومی تنها شفاف‌سازی است زیرا با انجام هر اقدامی برای ایجاد عدالت باز ابهاماتی وجود دارد.
 در تماس تلفنی رییس‌جمهور با وزیر راه و شهرسازی عنوان شد:

درخواست وزیر راه و شهرسازی از رییس‌جمهور برای رسیدگی ویژه به صنعت حمل و نقل/ افزایش استفاده از ناوگان عمومی در روزهای گذشته

می متالز - رئیس‌جمهور در تماس تلفنی با وزیر راه وشهرسازی در خصوص وضعیت حمل ونقل عمومی مسافری جاده‌ای، هواپیمایی و راه آهن گفت‌وگو کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما