خبر
حمل و نقل   حمل و نقل عمومی  
رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس انتقاد کرد:

استفاده ۶۰ درصدی تهرانی ها از خودروی شخصی

می متالز - رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با انتقاد از اینکه بیش از ۵۰ درصد تاکسی‌های پایتخت بالای ۵ سال عمر دارند، گفت: متاسفانه سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی‌های پایتخت کمتر از ۴۰ درصد است.

به گزارش می متالز، مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه بر اساس قانون برنامه چهارم توسعه باید 75 درصد جابجایی در تهران و سایر کلانشهرها با حمل و نقل عمومی انجام شود، گفت: در این رابطه سهم مترو 30 درصد، اتوبوس 25 درصد و تاکسی 20 درصد است.

 

سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی‌های پایتخت کمتر از 40 درصد است

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی‌های پایتخت کمتر از 40 درصد است، افزود: 60 درصد مردم پایتخت از وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنند که این موضوع افزایش آلودگی هوای تهران و معضل ترافیک و در نهایت مرگ و میر شهروندان را به دنبال داشته به گونه ای که متاسفانه سالانه 5 هزار نفر در کشور و 3 هزار نفر در پایتخت جان خود را به علت آلودگی هوا از دست می‌دهند.

بیش از 50 درصد تاکسی ها پایتخت بالای 5 سال عمر دارند

وی با انتقاد از اینکه بیش از 50 درصد تاکسی های پایتخت بیش از 5 سال عمر دارند، ادامه داد: نیاز است تاکسی‌های فرسوده پایتخت سریع‌تر نوسازی شوند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت گسترش حمل و نقل عمومی در پایتخت، گفت: متولیان شهری باید در جهت نوسازی حمل ونقل عمومی فرسوده گامی جدی بردارند.

لاهوتی یادآور شد: البته بر اساس اظهارات مسوولان شهری قرار است نوسازی 10 هزار تاکسی فرسوده را با محصولات ایران خودرو داشته باشیم که انتظار می رود با همکاری دستگاه‌ها سریع‌تر این کار عملیاتی شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران:

هیچ محدودیتی در کارت سوخت شخصی ایجاد نشده است

می متالز - شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در واکنش به خبر خبرگزاری خانه ملت مبنی بر آغاز بی‌سر و صدای سهمیه‌بندی سوخت در وزارت نفت اعلام کرد: هیچ‌گونه سهمیه‌بندی و محدودیتی در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی افراد اعمال نشده است.
 بائوج لاهوتی:

مسوولان درخصوص قطع عرضه بنزین سوپر پاسخگو باشند

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌گوید: با توجه به افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس نه‌تنها باید مشکلی در زمینه تامین بنزین در کشور وجود نداشته باشد بلکه می‌توان بخشی از این تولید را نیز صادر کرد بنابراین مسوولان باید درخصوص قطع عرضه بنزین سوپر پاسخگو باشند.
 لایحه بودجه از نگاه بهارستان نشین ها

بودجه ۹۹ بوی نفت می‌دهد؛ ضرورت وصول طلب مالیاتی ۱۰۰ هزار میلیاردی دولت

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت می تواند در سال آینده به سمت کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی حرکت کند، از این رو برای تحقق این مسئله باید در جهت قطع معافیت های مالیاتی غیرضرور و وصول طلب ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت در قالب معوقات مالیاتی حرکت کند.
 لاهوتی مطرح کرد؛

افزایش درآمد مالیاتی در صورت تصویب دقیق لایحه مالیات بر ارزش افزوده

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با رفع خلاهای جزیی برخی از مواد لایحه مالیات بر ارزش افزوده، قدمی مثبت در رفع مشکلات مالیاتی کشور بر خواهیم داشت و با توجه به اینکه کشور از طریق مالیات اداره می شود، حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان به رقم مالیاتی کشور افزوده می شود.
 لاهوتی در تذکر شفاهی:

انتقال آب خزر غیرممکن و تبلیغاتی است

می متالز - نماینده مردم لنگرود در مجلس انتقال آب خزر را امری تبلیغاتی وغیرممکن دانست.
 معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام:

با متخلفان نرخ کرایه خودروهای حمل و نقل عمومی در مرز مهران برخورد شد

می متالز - معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: به منظور جلوگیری از افزایش بی‌رویه نرخ کرایه‌های خودرو‌های حمل و نقل عمومی در استان تیم‌های نظارت و بازرسی ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرز‌های مهران مستقر شده و با متخلفان برخورد کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما